Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

mankiety

( ilość produktów: 5 )

Dla kogo jest mankiet do ciśnieniomierza?

Mankiet umożliwiający pomiar ciśnienia jest niezbędnym wyposażeniem każdego gabinetu lekarza, pielęgniarki czy położnej. Jest to także podstawowe narzędzie diagnostyczne na wszystkich oddziałach szpitalnych.

W warunkach domowych mankiet do ciśnieniomierza jest urządzeniem polecanym przede wszystkim osobom, u których stwierdzono nieprawidłowe wartości ciśnienia w badaniach. Umożliwia on wykonanie pomiaru ciśnienia, a na tej podstawie przyjmowanie odpowiednich leków zaleconych przez specjalistę. Poleca się, aby był on obecny w każdym domu i pasował do stosowanego urządzenia.

Jak działa mankiet do ciśnieniomierza?

Produkt ten wykonany jest zazwyczaj z bawełnianego materiału z wypełnieniem, które wypełnia się powietrzem podczas pracy ciśnieniomierza. Pompowanie trwa aż do momentu, gdy na chwilę zablokowany zostaje swobodny przepływ krwi w ręce. Następnie nacisk spowodowany przez rękaw do ciśnieniomierza zmniejsza się, co daje możliwość odczytania wartości ciśnienia krwi.

W nowoczesnych, automatycznych ciśnieniomierzach, cały proces następuje samoistnie. W przypadku ciśnieniomierzy tradycyjnych ważna jest metoda pomiaru, która gwarantuje możliwość odczytania właściwego, niezakłamanego wyniku.

Jak wybrać mankiet do ciśnieniomierza?

Każdy mankiet do ciśnieniomierza jest wykonany z bezpiecznego, certyfikowanego materiału. W kontakcie ze skórą nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń naskórka. Może być wyposażony w jeden albo dwa przewody, co jest zależne od modelu ciśnieniomierza, do którego pasuje. Do wyboru jest zarówno rękaw do ciśnieniomierza z rzepami, wygodny w zakładaniu, jak też bardziej klasyczna wersja zawijana. Pamiętaj o tym, aby mankiety do ciśnieniomierzy dobierać do rozmiaru ramienia osoby, której to ciśnienie będzie mierzone.

Mankiet dla noworodków 12 cm 2-przewodowy w zestawie Accoson to rozwiązanie doskonałe na porodówki i w ramach wyposażenia każdej położnej, pielęgniarki środowiskowej czy lekarza pediatry. Z kolei na oddziałach szpitalnych i w gabinetach specjalistów czy internistów niezwykle ważne jest, aby znalazł się produkt w każdym rozmiarze, np. mankiet XL dla otyłych CA02 do Boso Medicus Uno, Control i Family, który pozwoli na zmierzenie ciśnienia osobom, których obwód ramienia wychodzi poza standardowe ramy.

pixel