Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciśnieniomierze zegarowe dla lekarzy - sklep medyczny

( ilość produktów: 20 )

Kiedy stosować ciśnieniomierz zegarowy?

Obecność ciśnieniomierzy zegarowych w gabinetach lekarskich i pielęgniarskich jest podstawowym czynnikiem prawidłowej diagnostyki poprzez ocenę, jaka wartość ciśnienia występuje u pacjenta. Takie badanie przesiewowe powinno być wykonywane podczas większości spotkań z lekarzem, stąd ciśnieniomierz zegarowy powinien być podstawowym wyposażeniem gabinetu.

Z uwagi na skomplikowanie ciśnieniomierzy zegarowych i konieczność umiejętnej ich obsługi, są to urządzenia specjalistyczne, polecane przede wszystkim do użytku profesjonalnego.

Jak działa ciśnieniomierz zegarowy?

Ciśnieniomierz zegarowy dla lekarza wymaga wiedzy na temat techniki założenia i pomiaru ciśnienia. Mankiet urządzenia jest montowany wokół przedramienia lub uda pacjenta, a następnie pompowane jest powietrze aż do momentu zatrzymania przepływu krwi. Następnie ciśnieniomierz zegarowy zwalnia powoli nacisk, co wznawia przepływ krwi i pozwala dokonać pomiaru ciśnienia oraz odczytu wartości.

Jaki ciśnieniomierz zegarowy wybrać?

W większości gabinetów dobrym wyborem będzie model przenośny, taki jak Exacta® Riester – jest niewielki, profesjonalny i dokładny. W pokojach zabiegowych i gabinetach, jeśli nie każde stanowisko musi być wyposażone w ciśnieniomierz zegarowy, dobrym rozwiązaniem jest model stojący, taki jak ciśnieniomierz lekarski KaWe MASTERMED® C model jezdny.

pixel