Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Laryngoskopy

( ilość produktów: 19 )

Laryngoskop – kiedy się go stosuje?

Zastosowanie laryngoskopów jest zasadne przede wszystkim u pacjentów w ciężkim stanie, którzy nie są w stanie oddychać wskutek urazu albo innych czynników. Bywa stosowana u osób ze wstrząsem anafilaktycznym oraz podczas zabiegów chirurgicznych i badań, w trakcie których występuje ku temu wskazanie, na przykład stosowane są środki zwiotczające.

Jak działa laryngoskop?

Laryngoskop światłowodowy jest urządzeniem wyposażonym w rękojeść z baterią, a także łopatkę zakończoną światłowodem. Dostępne są różne rodzaje łopatek, zarówno jednorazowych, jak i też wielorazowych, wykonanych ze stali nierdzewnej. Celem działania laryngoskopów jest rozwarcie tchawicy pacjenta.

Zazwyczaj laryngoskop stosuje się w kilku przypadkach. Na oddziałach i w akcjach ratunkowych jest to narzędzie, które umożliwia intubację pacjenta. Rozwiera się z jego pomocą tchawicę, co znacznie ułatwia wprowadzenie rury intubacyjnej. Niektóre laryngoskopy nadają się do tak zwanej trudnej intubacji. Alternatywnie laryngoskop bywa też stosowany do diagnozowania stanu krtani u pacjentów.

Jak wybrać odpowiedni laryngoskop?

Wszystkie laryngoskopy dostępne są w wygodnych futerałach, które w znacznym stopniu ułatwiają ich przenoszenie i przechowywanie – również w warunkach podróżnych. Produkty zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest materiałem łatwym w dezynfekcji. To zmniejsza ryzyko przenoszenia zarazków oraz ułatwia przystosowanie produktu do powtórnego użycia.

Wybierając odpowiedni produkt, warto dopasować go do rodzaju pacjentów, którzy są zwykle obsługiwani. Riester zestaw diagnostyczny dla dzieci będzie wyróżniał się mniejszym rozmiarem laryngoskopów, zwłaszcza samych łyżek. Możesz zdecydować się zarówno na Riester laryngoskop ri-integral z akumulatorem i ładowarką, jak i również prostszy zestaw, który zawiera same łyżki.

Każdy laryngoskop dostępny w ofercie jest produktem medycznym, bezpiecznym do stosowania w przypadku osób z odpowiednią wiedzą. Prócz produktów ze stali nierdzewnej możesz znaleźć również wersje jednorazowe łyżek, doskonałe w warunkach, gdy ich dezynfekcja nie jest możliwa. Dostępny jest zarówno standardowy laryngoskop Macintosh, jak i również inne wersje, na przykład Miller.

pixel