Sprzęt ortopedyczny

Podkolanówki przeciwżylakowe damskie Micro Venoflex

140zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Podkolanówki uciskowe Micro wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Podkolanówki wykonano z materiału, który nie traci swoich właściwości kompresyjnych, pomimo stosowania maści leczniczych w trakcie noszenia.

Czytaj więcej

Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni.

Venoflex Podkolanówki Damskie – Micro to podkolanówki przeciwżylakowe, które wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Podkolanówki wykonano z materiału, który nie traci swoich właściwości kompresyjnych, pomimo stosowania maści leczniczych w trakcie noszenia.

Podkolanówki Micro dostępne są w wariantach z otwartymi i zamkniętymi palcami oraz w dwóch długościach. Producent oferuje także dwa kolory podkolanówek: czarny i karmelowy.

Podkolanówki Damskie Micro dostępne są w drugiej klasie kompresji RAL, co oznacza, że powinny być stosowane przez osoby, u których rozwinęła się już niewydolność żylna w obrębie kończyn dolnych. Podkolanówki są wówczas środkiem wspomagającym leczenie schorzenia. Ich zakup należy wcześniej skonsultować z lekarzem specjalistą.

Podkolanówki należy zwinąć od górnej krawędzi w kierunku palców, a następnie naciągnąć na stopę. Po dokładnym wygładzeniu powierzchni na stopie podkolanówkę należy podciągnąć aż do kolana. Przed zakładaniem najlepiej zdjąć z dłoni wszelkie ozdoby, aby nie uszkodzić materiału.
Skład: 64% poliamid, 36% elastan
Kolory:czarny, karmel
Palce: otwarte lub zamknięte

Długość: krótkie ( 34 - 39 cm) lub długie ( 39 - 45 cm)

RozmiarObwód kostki w 
najwęższym miejscu
Obwód łydki w najszerszym
miejscu
118 - 20 cm28 - 34 cm
220 - 22 cm30 - 37 cm
322 - 24 cm33 - 40 cm
424 - 26 cm35 - 43 cm
526 - 28 cm37 - 46 cm
628 - 30 cm39 - 49 cm

UWAGA: Pomiaru najlepiej dokonać rano, zaraz po wstaniu z łóżka, gdy nogi są jeszcze wolne od obrzęku. Obwody nóg są wtedy najmniejsze.

Sposób zakładania

  1. Przed założeniem podkolanówek zdejmij z dłoni wszystkie ozdoby, by nie uszkodzić wyrobu kompresyjnego. Podkolanówkę zwiń od górnej krawędzi aż do palców.
  2. Rozciągnij podkolanówkę na boki, załóż na palce i nieco odwijając naciągnij na piętę. Dokładnie dopasuj wyrób kompresyjny do stopy.
  3. Naciągnij podkolanówkę aż do kolana, dokładnie rozprostowując wszelkie nierówności.

O tym, czy powinniśmy nosić podkolanówki, pończochy czy rajstopy zadecyduje lekarz opierając się na badaniu dopplerowskim.

Jeśli chcesz nosić wyrób uciskowy profilaktycznie, pamiętaj że im wyższy wyrób założymy, tym bardziej wesprzemy powrót krwi żylnej.

Marka Venoflex należy do francuskiej firmy Thuasne. Wyroby kompresyjne Venoflex są produkowane we Francji i Niemczech zgodnie z kryteriami jakościowymi wymaganymi przez Quality Seal Association, certyfikat ASQUAL oraz RAL dla Venoflex Micro.

Zarówno zgodność z tymi kryteriami, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru produktu gwarantuje prawidłowe zaopatrzenie w zakresie stopniowanego ucisku zgodnie z zalecaną klasą kompresji.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podkolanówki przeciwżylakowe damskie Micro Venoflex

Podkolanówki przeciwżylakowe damskie Micro Venoflex

Podkolanówki uciskowe Micro wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Podkolanówki wykonano z materiału, który nie traci swoich właściwości kompresyjnych, pomimo stosowania maści leczniczych w trakcie noszenia.

19 innych produktów w tej samej kategorii: