Sprzęt ortopedyczny

Podkolanówki uciskowe męskie z lnem Fast Lin Venoflex

165zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN zawierają w składzie naturalny len i wiskozę, dzięki czemu zaraz po ich założeniu pojawia się uczucie naturalnego chłodu w obrębie łydki. Ta właściwość sprawia, że są polecane zwłaszcza na okres wiosny i lata.

Czytaj więcej

Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni.

Venoflex podkolanówki męskie FAST LIN to przeciwżylakowy wyrób przeznaczony dla mężczyzn o skórze wrażliwej, którzy stosują produkty kompresyjne na co dzień. Podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN zawierają w składzie naturalny len i wiskozę, dzięki czemu zaraz po ich założeniu pojawia się uczucie naturalnego chłodu w obrębie łydki. Ta właściwość sprawia, że są polecane zwłaszcza na okres wiosny i lata.

Niezwykle miękkie i elastyczne podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN zostały wykonane w technologii FAST, w wyniku czego cechują się łatwością stosowania (facilite), wygodą (aisance), prostotą (simplicite) i komfortem noszenia (tolerance). Dzięki zastosowaniu pojedynczego mankietu podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN nie wywołują efektu tak zwanej opaski uciskowej. Aby umożliwić łatwe dopasowanie do każdego stroju, podkolanówki FAST LIN można nabyć w trzech uniwersalnych i klasycznych kolorach: naturalnym, jasnobrązowym i czarnym.

Wskazania

Podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN dostępne są w drugiej klasie ucisku – 15-20 mmHg – według standardu ASQUAL i stosuje się je profilaktycznie u panów obarczonych ryzykiem zakrzepicy lub niewydolności żylnej kończyn dolnych. Przeznaczone są dla mężczyzn prowadzącym aktywny tryb życia – można je stosować zarówno podczas rekreacji, jak i na co dzień.

Podkolanówki uciskowe powinni stosować ci, u których zmiany występują poniżej stawu kolanowego. Jeśli zmiany widoczne są powyżej kolana, warto wybierać pończochy uciskowe. Zakup najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Skład: 51% Wiskoza, 25% Poliamid, 13% Len, 11% Elastan

Kolory:
czarny, jasny brąz, naturalny

Długość: normalne ( 37 - 40 cm) lub długie ( powyżej 40 cm)

RozmiarObwód kostki w 
najwęższym miejscu
Obwód łydki w najszerszym
miejscu
119 - 21 cm30 - 35 cm
221 - 24 cm32 - 38 cm
324 - 26 cm34 - 42 cm
426 - 29 cm37 - 46 cmKompresja: 
15 - 20 mmHG (klasa 2 ASQUAL) = 1 klasa kompresji według klasyfikacji niemieckiej,
20 - 36 mmHG ( (klasa 3 ASQUAL) = 2 klasa kompresji według klasyfikacji niemieckiej.

UWAGA: Pomiaru najlepiej dokonać rano, zaraz po wstaniu z łóżka, gdy nogi są jeszcze wolne od obrzęku. Obwody nóg są wtedy najmniejsze.

Sposób zakładania

 1. Przed założeniem podkolanówek zdejmij z dłoni wszystkie ozdoby, by nie uszkodzić wyrobu kompresyjnego. Podkolanówkę zwiń od górnej krawędzi aż do palców.
 2. Rozciągnij podkolanówkę na boki, załóż na palce i nieco odwijając naciągnij na piętę. Dokładnie dopasuj wyrób kompresyjny do stopy.
 3. Naciągnij podkolanówkę aż do kolana, dokładnie rozprostowując wszelkie nierówności.


Czym jest kompresja: 15-20mmHg – klasa 2 (ASQUAL)

Oznacza to, że nad kostką wywierany jest bardzo precyzyjnie wyliczony ucisk od 15 do 20 milimetrów słupa rtęci. Jest to tzw. nacisk kontrolowany. Najsilniejszy ma miejsce właśnie w okolicy kostki, a następnie maleje stopniowo ku górze, wspomagając krążenie żylne.

Taki rodzaj kompresji stosowany jest profilaktycznie, gdy doświadczasz:

 • uczucia ciężkości i zmęczenia nóg
 • przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych.

oraz podczas:

 • długich podróży,
 • lotu samolotem,
 • gdy masz pracę stojącą lub siedzącą
 • gdy jesteś w ciąży.
Produkty o kompresji: 20-36mmHg – klasa 3 (ASQUAL) lub 23-32mmHg – klasa 2 (RAL) należy stosować w przypadku:
 • żylaków w przebiegu ciąży
 • zaawansowanej postaci przewlekłej niewydolności żylnej z obrzękiem
 • pourazowych stanów obrzękowych,
 • po wyleczeniu owrzodzeń goleni,
 • profilaktyki zakrzepicy żylnej
 • po zakrzepicy żył powierzchniowych,
 • po skleroterapii żylaków
 • po usunięciu chirurgicznym żylaków

O tym, czy powinniśmy nosić podkolanówki, pończochy czy rajstopy zadecyduje lekarz opierając się na badaniu dopplerowskim.

Jeśli chcesz nosić wyrób uciskowy profilaktycznie, pamiętaj że im wyższy wyrób założymy, tym bardziej wesprzemy powrót krwi żylnej.

Marka Venoflex należy do francuskiej firmy Thuasne. Wyroby kompresyjne Venoflex są produkowane we Francji i Niemczech zgodnie z kryteriami jakościowymi wymaganymi przez Quality Seal Association, certyfikat ASQUAL oraz RAL dla Venoflex Micro.

Zarówno zgodność z tymi kryteriami, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru produktu gwarantuje prawidłowe zaopatrzenie w zakresie stopniowanego ucisku zgodnie z zalecaną klasą kompresji.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podkolanówki uciskowe męskie z lnem Fast Lin Venoflex

Podkolanówki uciskowe męskie z lnem Fast Lin Venoflex

Podkolanówki męskie Venoflex FAST LIN zawierają w składzie naturalny len i wiskozę, dzięki czemu zaraz po ich założeniu pojawia się uczucie naturalnego chłodu w obrębie łydki. Ta właściwość sprawia, że są polecane zwłaszcza na okres wiosny i lata.

19 innych produktów w tej samej kategorii: