Sprzęt ortopedyczny

Poduszki ortopedycznePokazuje 1 - 30 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów

Poduszki ortopedyczne - ponad 30 procent całego życia przesypiamy dlatego tak ważna jest prawidłowa i ergonomiczna pozycja w trakcie snu. Odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna może rozluźnić zbyt napięte mięśnie szyi i barków , dzięki czemu łagodzi ból głowy i pleców. W przypadkach zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa, którego objawami mogą być drętwienie palców u rąk i migreny szyjne polecamy wyprofilowane poduszki szwedzkie wspomagające rehabilitację kręgosłupa.

Poduszka ortopedyczna, czyli jak wypocząć w trakcie snu?

Poduszka ortopedyczna nie jest wyłącznie oparciem dla głowy. Każdy, kto choć raz doświadczył charakterystycznego bólu kręgów szyjnych wie, jak bardzo pomocna w tym stanie może ona być. Czym zatem jest poduszka ortopedyczna i jak można wykorzystać jej potencjał w leczeniu bólu i eliminowaniu codziennego zmęczenia?

Poduszka ortopedyczna a komfort kręgów szyjnych

Podstawowym elementem tak charakterystycznym dla poduszek ortopedycznych jest profilowane podparcie dla kręgów szyjnych. Jego rolą jest ich odciążenie i wyeliminowanie związanego z tym dyskomfortu. Spanie na tradycyjnej poduszce nie prowadzi do pełnego relaksu, gdyż wiąże się z ciągłym obciążeniem okolic szyjnych a co za tym idzie - z bólem powiązanych z nimi mięśni. Dlatego tak ważne jest, by stosować rozwiązania ortopedyczne, które nie tylko zmniejszają dyskomfort, ale prowadzą również do wyeliminowania patologii obszaru kręgosłupa, takich jak np. dyskopatia.

Poduszki ortopedyczne - o czym pamiętać przed zakupem?

Poduszki o właściwościach ortopedycznych należy kupować w medycznych sklepach, zajmujących się sprzedażą produktów sprawdzonych marek. Kupno poduszki w markecie zwykle mija się z celem, gdyż jest to najczęściej "gadżet" mający imitować oryginalną poduszkę.

Przed zainwestowaniem pieniędzy w wymarzoną i wygodną poduszkę do zastosowań ortopedycznych, warto również zwrócić uwagę na znak jakości CE, który powinien na niej się znajdować. Jest on swoistym potwierdzeniem, że producent tego produktu dokłada wszelkich starań, by był on jak najwygodniejszy i najbardziej ergonomiczny. Co więcej, znak ten gwarantuje, że dany produkt jest ciągle udoskonalany i dopracowywany.

Poduszki ortopedyczne a okres gwarancji

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwracać uwagę przed zakupem poduszek ergonomicznych i rehabilitacyjnych, jest ich okres gwarancji. W przypadku tanich produktów, producenci dają gwarancję na maksimum rok. Okres ten, w przypadku poduszek "z górnej półki" jest znacznie dłuższy i oscyluje w okolicach 5 lat.

Mądry Klient nie powinien oczywiście sugerować się wyłącznie czasem trwania gwarancji. Wręcz przeciwnie! Duże znaczenie ma tutaj materiał wykonania. Najlepiej dopracowane rozwiązania są wyprodukowane z wysokiej klasy pianek, charakteryzujących się możliwością łatwego dopasowania się do kształtu twarzy i szyi (z efektem pamięci).

Jak dopasować poduszkę ortopedyczną?

Bardzo ważne jest, by taka poduszka profilowana była wykonana ze sprężystego materiału. Najlepiej sprawdza się tu poliuretan, który nie tylko doskonale dopasowuje się do kształtu głowy, ale też zwiększa komfort snu. Ważnym kryterium jest rozmiar. Osoby posiadające drobną sylwetkę, powinny wybierać produkty w rozmiarze M a osoby o szerszych ramionach - L. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w produkt o zmiennej wysokości, w którym położenie powierzchni nośnej można regulować za pomocą dodatkowych, poliuretanowych wkładek.

Podsumowując, przy doborze poduszki ortopedycznej bardzo ważny jest rozmiar, wygoda i materiał wykonania. Warto również zwrócić uwagę na jej okres gwarancji i (obowiązkowe) certyfikaty.

Kategorie

Promocje