Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poduszki ortopedyczne

( ilość produktów: 32 )

Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne?

Z uwagi na swoją formę, poduszka ortopedyczna jest produktem, który zalecany jest właściwie każdemu na czas odpoczynku czy podróży. Ma ona działanie profilaktyczne, dlatego może być używana nawet bez wskazań medycznych. Jest też szczególnie rekomendowana dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Z drugiej strony niektóre rodzaje poduszek ortopedycznych zalecane są dla osób po zabiegach na stawy biodrowe, z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne są też stosowane w trakcie trwania terapii bezdechu sennego, przez niemowlęta, w przypadku stwierdzenia refluksu, a także żylaków kończyn dolnych.

Jak działają poduszki ortopedyczne?

Przede wszystkim z założenia poduszka ortopedyczna ma sprzyjać utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała w różnych sytuacjach w ciągu całej doby. Taki typ poduszki, dzięki wykonaniu z pianki termoplastycznej, dopasowuje się do kształtu ciała, umożliwiając fizjologicznie poprawny i komfortowy sen.

Poduszki ortopedyczne specjalistyczne służą konkretnym zmianom pozycji ciała. Klin pomiędzy kolana utrzymuje w odpowiedniej pozycji stawy biodrowe, zwłaszcza w czasie snu. Klin antyrefluksowy umożliwia utrzymanie głowy w takiej pozycji, aby treść z żołądka nie cofała się tak łatwo.

Poduszka ortopedyczna – jak ją wybrać?

Wszystkie oferowane poduszki są wykonane z certyfikowanych materiałów. Pamiętaj, że poduszka ortopedyczna powinna być dobrana rozmiarem do wieku oraz wzrostu użytkownika, a także pozycji snu. Na czas podróży dobrym rozwiązaniem będzie zestaw podróżny Tempur, który ma niewielkie rozmiary i gwarantuje zdrowy sen.

Dla zdrowia kręgosłupa szyjnego, ale też innych odcinków, ważne jest, aby poduszka ortopedyczna była stosowana nie tylko podczas snu. Pomóc może na przykład poduszka na krzesło Tempur, która mobilizuje mięśnie i odciąża kręgosłup. Pamiętaj, że w razie problemów zdrowotnych czy konkretnych dolegliwości każda poduszka ortopedyczna powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Odpowiednio dobrane poduszki ortopedyczne do spania potrafią w znaczący sposób poprawić jakość snu. Poduszki ergonomiczne z pamięcią kształtu zalecane są przede wszystkim osobom, które cierpią na bóle kręgosłupa, przy napięciach nerwowych, a także problemach z chrapaniem czy bezsennością.

Z kolei poduszki ortopedyczne do siedzenia, np. Sissel DorsaBack siedzisko dla osób mających dolegliwości związane z kręgosłupem, wspomaga rehabilitację pleców, koryguję wadliwą postawę oraz umożliwia użycie poduszki zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

W ofercie znaleźć można również poduszki ortopedyczne dla dzieci, np. Sissel Bambini, która przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Wykonana z pianki visco-elastic i antyalergiczna poduszka umożliwia równomierne rozłożenie siły nacisku na poduszkę, a jednocześnie zachowuje optymalny stopień podtrzymania szyi.

pixel