Sprzęt ortopedyczny

Siedzisko korekcyjne Curble Comfy

299zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Siedzisko autokorekcyjne Curble skutecznie wspiera kręgosłup, pomaga utrzymać prawidłową postawę, co skutkuje zmniejszeniem bólu pleców. Specjalny kształt oraz kąty nachylenia zostały skonstruowane, by wspierać fizjologiczne krzywizny kręgosłupa w pozycji siedzącej.


Czytaj więcej

Kolor: jasny szary,czerwony,czarny,niebieski

Rodzina siedzisk korekcyjnych Curble składa się z trzech modeli: Wider, Comfy oraz Kids.

Największą różnicą pomiędzy siedziskiem Comfy oraz Wider jest sztywność oparcia. Wider daje uczucie mocniejszego i stabilniejszego podparcia, a ponadto jest szerszy w dolnej części, co czyni go odpowiednim dla osób nieco tęższych. Z drugiej strony, Comfy jest siedziskiem bardziej elastycznym, węższym, co daje uczucie delikatniejszego wsparcia dla dolnego odcinka pleców. Model Kids przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników.Siedzisko autokorekcyjne Curble skutecznie wspiera kręgosłup, pomaga utrzymać prawidłową postawę, co skutkuje zmniejszeniem bólu pleców.

Specjalny kształt oraz kąty nachylenia zostały skonstruowane, by wspierać fizjologiczne krzywizny kręgosłupa w pozycji siedzącej.

Curble to koreańska marka, która oferuje całą rodzinę siedzisk, dobranych odpowiednio do masy ciała i wieku. Posiada również specjalną serię Curble Kids, by wspierać zdrowe nawyki już od najmłodszych lat!

Korygowanie postawy

Mechanizm wsparcia odcinka lędźwiowego odcinka kręgosłupa

Dolna część siedziska jest podniesiona o 14 stopni. Takie wyprofilowanie sprawia, że w momencie, gdy siadamy na Curble i nasze uda dociskają siedzisko, od razu powoduje to, że oparcie z wytrzymałego, elastycznego materiału wspiera oraz naturalnie wypycha w przód dolny odcinek kręgosłupa, kształtując w ten sposób fizjologiczne wygięcie (lordozę) kręgosłupa. 

Boczne krawędzie dolnej części siedziska Curble są lekko uniesione, co zwiększa powierzchnię jego kontaktu z udami oraz pośladkami, rozpraszając tym samym nacisk na większą powierzchnię. Dzięki temu możemy dłużej i wygodniej siedzieć.

Podczas nieprawidłowego siedzenia odcinek lędźwiowy kręgosłupa najczęściej wygina się ku tyłowi. Siedzisko Curble dzięki temu, że odpowiednio ustawia miednicę w jej neutralnym położeniu, zmniejsza siły negatywnie oddziaływujące na dyski międzykręgowe, jak i inne tkanki otaczające kręgosłup.

Miednica to bardzo istotne miejsce we wszelkich bólach dolnego odcinka kręgosłupa. Znajduje się tam mnóstwo mięśni, np. mięśnie pośladkowe średni i mały, mięsień gruszkowaty, które same w sobie mogą być źródłem dolegliwości. Warto wspomnieć również o nerwie kulszowym, który może być podrażniony zarówno na poziomie samego kręgosłupa, jak i na swoim przebiegu. Biegnąc pomiędzy mięśniami, może być uciskany podczas długotrwałego siedzenia w nieprawidłowej pozycji.

Cyrkulacja powietrza

Specjalny system wgłębień oraz tkanina sprawiają, że nawet po wielu godzinach pracy z Curble Chair, cyrkulacja powietrza jest zachowana, a my nie pocimy się nadmiernie.

Wytrzymałość i najwyższa jakość

Siedzisko auktokorekcyjne może być wygodne! Siedzisko Curble zostało wykonane z pianki o bardzo wysokiej gęstości.  Zapewnia doskonały komfort podczas długotrwałego siedzenia

Nasze siedzisko wytrzymuje obciążenie do 140 kg.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Siedzisko korekcyjne Curble Comfy

Siedzisko korekcyjne Curble Comfy

Siedzisko autokorekcyjne Curble skutecznie wspiera kręgosłup, pomaga utrzymać prawidłową postawę, co skutkuje zmniejszeniem bólu pleców. Specjalny kształt oraz kąty nachylenia zostały skonstruowane, by wspierać fizjologiczne krzywizny kręgosłupa w pozycji siedzącej.

Produkty powiązane

6 innych produktów w tej samej kategorii: