Sprzęt ortopedyczny

Pończochy uciskowe kryjące Kokoon Venoflex

190zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Podkolanówki Damskie – Kokoon wspomagają działania zapobiegające wystąpieniu niewydolności żylnej kończyn dolnych. Podkolanówki Kokoon są wykonane z miękkiej i nieprzezroczystej mikrofibry, co gwarantuje komfort w czasie codziennego użytkowania. Wzmocniono w nich okolice łuku stopy, co zapobiega zbyt szybkiemu zużywaniu się podkolanówek.

Czytaj więcej

Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni.

Pończochy Damskie Venoflex Kokoon wykonano w standardzie ASQUAL. To pończochy przeciwżylakowe, chętnie wybierane przez panie z uwagi na bardzo miękką dzianinę, z której są wykonane. Miękka i nieprzezroczysta mikrofibra jest bardzo przyjazna dla skóry i zapewnia duży komfort noszenia. Pończochy są nieprzezroczyste i bardzo dobrze maskują ewentualne niedoskonałości na nogach. W okolicach łuku stopy zostały dodatkowo wzmocnione, co podnosi komfort codziennego użytkowania.

Dostępne są w siedmiu wariantach kolorystycznych. Pierwsze cztery to kolory: czarny, granatowy, szary i beżowy w 3 odcieniach, a piąty rodzaj to czerń w modne romby. Pończochy Kokoon polecane są do noszenia w sezonie jesienno-zimowym.

Pończochy Damskie Kokoon występują w dwóch klasach kompresji. Te odpowiadające drugiej klasie ASQUAL, na których widnieje oznaczenie 15–20 mm Hg, to produkty przeznaczone do stosowania w profilaktyce choroby żylnej. Pończochy o kompresji 20–36 mm Hg, odpowiadające trzeciej klasie kompresji ASQUAL, są produktami wspomagającymi leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych, a ich zakup warto omówić z lekarzem prowadzącym.

Skład

67% poliamid

33% elastan

 

Kolory 15 - 20 mmHG (klasa 2 ASQUAL):
czarny romby
czarny
granatowy
naturalny beż
pieprz

Kolory 20-36mmHg – klasa 3 (ASQUAL):
czarny

naturalny beż

Długość: normalne ( 37 - 40 cm) lub długie ( powyżej 40 cm)Kompresja: 
15 - 20 mmHG (klasa 2 ASQUAL) = 1 klasa kompresji według klasyfikacji niemieckiej,
20 - 36 mmHG ( (klasa 3 ASQUAL) = 2 klasa kompresji według klasyfikacji niemieckiej.

UWAGA: Pomiaru najlepiej dokonać rano, zaraz po wstaniu z łóżka, gdy nogi są jeszcze wolne od obrzęku. Obwody nóg są wtedy najmniejsze.

Rozmiary pończoch Thuasne Venoflex:


Długość: normalne ( 68 - 74 cm) lub długie ( powyżej 74 cm)

RozmiarObwód kostki w 
najwęższym miejscu
Obwód łydki w najszerszym
miejscu
Najszerszy obwód uda 5cm poniżej krocza
119 - 21 cm30 - 35 cm45 - 54 cm
221 - 24 cm32 - 38 cm50 - 59 cm
324 - 26 cm34 - 42 cm56 - 66 cm
426 - 29 cm37 - 46 cm58 - 69 cm

Sposób zakładania

 1. Przed założeniem podkolanówek zdejmij z dłoni wszystkie ozdoby, by nie uszkodzić wyrobu kompresyjnego. Podkolanówkę zwiń od górnej krawędzi aż do palców.
 2. Rozciągnij podkolanówkę na boki, załóż na palce i nieco odwijając naciągnij na piętę. Dokładnie dopasuj wyrób kompresyjny do stopy.
 3. Naciągnij podkolanówkę aż do kolana, dokładnie rozprostowując wszelkie nierówności.


Czym jest kompresja: 15-20mmHg – klasa 2 (ASQUAL)

Oznacza to, że nad kostką wywierany jest bardzo precyzyjnie wyliczony ucisk od 15 do 20 milimetrów słupa rtęci. Jest to tzw. nacisk kontrolowany. Najsilniejszy ma miejsce właśnie w okolicy kostki, a następnie maleje stopniowo ku górze, wspomagając krążenie żylne.

Taki rodzaj kompresji stosowany jest profilaktycznie, gdy doświadczasz:

 • uczucia ciężkości i zmęczenia nóg
 • przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych.

oraz podczas:

 • długich podróży,
 • lotu samolotem,
 • gdy masz pracę stojącą lub siedzącą
 • gdy jesteś w ciąży.
Produkty o kompresji: 20-36mmHg – klasa 3 (ASQUAL) lub 23-32mmHg – klasa 2 (RAL) należy stosować w przypadku:
 • żylaków w przebiegu ciąży
 • zaawansowanej postaci przewlekłej niewydolności żylnej z obrzękiem
 • pourazowych stanów obrzękowych,
 • po wyleczeniu owrzodzeń goleni,
 • profilaktyki zakrzepicy żylnej
 • po zakrzepicy żył powierzchniowych,
 • po skleroterapii żylaków
 • po usunięciu chirurgicznym żylaków

O tym, czy powinniśmy nosić podkolanówki, pończochy czy rajstopy zadecyduje lekarz opierając się na badaniu dopplerowskim.

Jeśli chcesz nosić wyrób uciskowy profilaktycznie, pamiętaj że im wyższy wyrób założymy, tym bardziej wesprzemy powrót krwi żylnej.

Marka Venoflex należy do francuskiej firmy Thuasne. Wyroby kompresyjne Venoflex są produkowane we Francji i Niemczech zgodnie z kryteriami jakościowymi wymaganymi przez Quality Seal Association, certyfikat ASQUAL oraz RAL dla Venoflex Micro.

Zarówno zgodność z tymi kryteriami, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru produktu gwarantuje prawidłowe zaopatrzenie w zakresie stopniowanego ucisku zgodnie z zalecaną klasą kompresji.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pończochy uciskowe kryjące Kokoon Venoflex

Pończochy uciskowe kryjące Kokoon Venoflex

Podkolanówki Damskie – Kokoon wspomagają działania zapobiegające wystąpieniu niewydolności żylnej kończyn dolnych. Podkolanówki Kokoon są wykonane z miękkiej i nieprzezroczystej mikrofibry, co gwarantuje komfort w czasie codziennego użytkowania. Wzmocniono w nich okolice łuku stopy, co zapobiega zbyt szybkiemu zużywaniu się podkolanówek.

12 innych produktów w tej samej kategorii: