Sprzęt ortopedyczny

Długi stabilizator kolana z zegarem One Plus Orliman

650zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Długi stabilizator kolana z zegarem One Plus Orliman to orteza pooperacyjna umożliwiająca regulację kątów zgięcia i wyprostu.


Czytaj więcej

Gwarantuje stabilizację i środkowo-boczne wspomaganie stawu kolanowego i odpowiednich struktur anatomicznych. Regulacja zakresu ruchu w kierunku zginania / rozciągania.

Orteza kolana z monocentrycznym zegarem, składa się z czterech przycinanych pasków z pianki i weluru (dwie na udo i dwie na łydkę).

Produkt jest dostarczany z piankową tkaniną, która umożliwia pełną adaptację kończyny i może być przycinana, aby uwzględnić specyficzną morfologię pacjenta. Pomocnicze podpórki wykonują funkcję zapięcia i są regulowane na wysokość, aby zapewnić wygodne dopasowanie.

Orteza umożliwia ustawienie kątu zgięcia 0 °, 15 °, 30 ° lub 45 ° i wyprostu 0 ° do 120 °.

Wskazania: Rehabilitacja pooperacyjna i po urazie.

Rozmiar: uniwersalny

W celu umocowania należy mieć na względzie następujące elementy:

Odpowiednio przyciąć obie wyściółki piankowe, uwzględniając budowę anatomiczną uda i łydki pacjenta. Przymocować końcówki wyposażone w zapięcia micro-velcro w przedniej części, łącząc krawędzie wyściółki w sposób zapewniający mocne i wygodne zapięcie.
Przygotować ortezę, rozpinając wszystkie klamry i ustawiając ją zgodnie z położeniem logotypu (usytuowanego w jej górnej części).

A-W trakcie zakładania pacjent powinien znajdować się w pozycji siedzącej. Wskazane jest przeprowadzenie uprzedniej regulacji produktu na zdrowej nodze.
W tym celu umieszczamy wyskalowane mechanizmy przegubowe na wysokości stawu kolanowego w taki sposób, aby oś ortezy pokrywała się z osią anatomiczną kończyny.

Regulujemy wysokość wyłożonych wyściółką poduszek dolnych (podudzie) i górnych (udo), przestrzegając przy tym odpowiedniej kolejności (patrz: schemat gra czny na rys. A) i zachowując odległość:
(1) 10 cm między poduszką i kostką stawu skokowego, zarówno po stronie bocznej, jak i przyśrodkowej.

(2) 10 cm między poduszką i pachwiną (także po obu stronach).

(3) i (4) Ustawić poduszki w taki sposób, aby zapewniały one maksymalną wygodę użytkowania. A-Po założeniu ortezy na leczoną nogę należy wyregulować taśmy dociągowe: w tym celu odpina- my zapięcia rzepowe Velcro i zamykamy klamry, a następnie regulujemy długość taśm (istnieje

możliwość ich skrócenia) i mocujemy je za pomocą rzepów.
A-Ustawić żądaną wartość zgięcia i wyprostu na podziałkach mechanizmu przegubowego. Przełączenie przycisku szybkiej blokady do pozycji oznaczonej zamkniętą kłódką umożliwia zablokowanie mechanizmu w czterech położeniach: 0° (neutralne), 15°, 30° i 45°.

Aby nie uszkodzić mechanizmów przegubowych, wskaźniki zgięcia na każdym z nich powinny znajdować się w identycznej pozycji. Dotyczy to także ustawienia wskaźników wyprostu i przycisków blokady.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Długi stabilizator kolana z zegarem One Plus Orliman

Długi stabilizator kolana z zegarem One Plus Orliman

Długi stabilizator kolana z zegarem One Plus Orliman to orteza pooperacyjna umożliwiająca regulację kątów zgięcia i wyprostu.

25 innych produktów w tej samej kategorii: