Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator stawu kolanowego z regulacją zgięcia i wyprostu Orliman

550zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator składający się z dwóch owijanych rękawów poliuretanowych (udowy i podudziowy) oraz bocznych szyn policentrycznych z regulacją kątów zgięcia i wyprostu w stawie w przedziałach 0-15-30-60-90 stopni.


Czytaj więcej

STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO Z REGULACJĄ ZGIĘCIA I WYPROSTU 

Opis: stabilizator składający się z dwóch owijanych rękawów poliuretanowych (udowy i podudziowy) oraz bocznych szyn policentrycznych z regulacją kątów zgięcia i wyprostu w stawie w przedziałach 0-15-30-60-90 stopni.


Działanie: stabilizacja boczno-przyśrodkowa oraz przednio-tylna stawu kolanowego.
Zastosowanie: niestabilności, urazy stawu kolanowego, pooperacyjnie, proces rehabilitacji, dla czasowego unieruchomienia stawu, w celu uzyskania kontroli nad ruchomością w stawie po zabiegach na więzadłach kolanowych (więzadła krzyżowe).

Kolor: czarny.
Orteza jest dostępna w dwóch długościach:

  • 51 cm (wersja short, krótka 94230)
  • 69 cm (wersja long, długa 94240)

Orliman. Hiszpania.

Instrukcja regulacji zawiasu:

1-Przy zawiasach ustawionych nieco w pozycji zgięcia otworzyć pokrywę zawiasu, zmienić położenie sworzni do żądanej pozycji i zamknąć pokrywę. Aby uniknąć uszkodzenia zawiasów, należy umieścić oba sworznie blokujące dla zgięcia w identycznych położeniach oraz oba sworznie blokujące dla wyprostu w identycznych położeniach.

2-Umieścić pacjenta w pozycji leżącej (na plecach z twarzą do góry), owinąć nogę mocno wyściółkami z pianki gumowej na wysokości łydki i uda, zamocować je z przodu nogi.

3-Aby dopasować szyny zawiasu do wewnętrznej i zewnętrznej linii kolana, można odpowiednio zgiąć szyny powyżej i poniżej zawiasu. Maksymalnie wyprostować nogę, a następnie dopasować przyśrodkową i boczną szynę do budowy pacjenta tak, aby oś konstrukcji mechanicznej była zgodna z osią anatomiczną. Zamocować je nad poduszką z pianki gumowej i upewnić się, czy ich układ odpowiada środkowej linii nogi. Kostka boczna i krętarz większy są dobrymi punktami odniesienia przy regulacji.

4-Powtórzyć tę samą procedurę z przyśrodkową szyną, upewniając się, czy przyśrodkowe i boczne zawiasy mechaniczne są na tej samej wysokości.

Przeciągnąć paski z rzepami przez klamry, najpierw zapiąć pasek położony najbliżej kolana, a następnie pozostałe.
Aby zdjąć ortezę w jednym kawałku, najpierw poluzować paski z rzepami, a następnie otworzyć poduszki piankowe, co pozwoli na zdjęcie ortezy bez rozdzielania jej na części.

ZALECENIA ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ I CZYSZCZENIEM

Złączyć ze sobą rzepy, prać okresowo przy użyciu irchy i neutralnego mydła. Aby wysuszyć ortezę, należy użyć suchego ręcznika w celu zaabsorbowania jak największej ilości wody i pozostawić do wysuszenia w temperaturze pokojowej. Nie należy ich wieszać ani prasować i wystawiać na bezpośrednie źródła ciepła takie jak piecyki, grzejniki, kaloryfery, słońce etc. W czasie używania lub czyszczenia, nie należy używać alkoholi, maści ani rozpuszczalników. Jeżeli produkt nie jest wystarczająco opłukany, resztki środka czyszczącego mogą podrażnić skórę i uszkodzić produkt. Nie należy mieć na sobie ortezy w czasie kąpieli, prysznica etc.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator stawu kolanowego z regulacją zgięcia i wyprostu Orliman

Stabilizator stawu kolanowego z regulacją zgięcia i wyprostu Orliman

Stabilizator składający się z dwóch owijanych rękawów poliuretanowych (udowy i podudziowy) oraz bocznych szyn policentrycznych z regulacją kątów zgięcia i wyprostu w stawie w przedziałach 0-15-30-60-90 stopni.

25 innych produktów w tej samej kategorii: