Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator stawu skokowego i kostki One Plus Orliman

300zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator stawu skokowego i kostki One Plus OPL490 Orliman dedykowany jest osobom otyłym. Do zastosowania w przypadku skręceń, bólu w stawie skokowym.


Czytaj więcej

Orteza stawu skokowego wykonana z oddychającego półsztywnego materiału tak, by mógł być zastosowany w różnych jednostkach chorobowych jako: zwykły ściągacz, stabilizator pronująco/supinujący staw skokowy, z taśmą dociągową.

Zastosowanie:
  • skręcenia,
  • wiotkość więzadłowa,
  • chroniczne niestabilności,
  • leczenie pooperacyjne i pourazowe,
  • zapobieganie urazom podczas chodzenia.
Zakładanie:
1. Rozluźnić taśmy usytuowane w przedniej części ortezy, odpinając w tym celu zapięcia micro-velcro. 
2. Wsunąć stopę do stabilizatora, upewniając się przy tym, że pięta została prawidłowo umieszczona w przeznaczonym na nią tylnym otworze. 
3. Naciągnąć i przymocować taśmy w taki sposób, aby zapewnić mocne i wygodne dopasowanie.

Zakładanie sztywnej dzianinowej taśmy korekcyjnej: 

1. Przymocować końcówkę taśmy (wyposażoną w metalową sprzączkę) w części podeszwowej ortezy na wysokości śródstopia. Przeciągnąć ją w górę wokół podbicia ku stronie przyśrodkowej lub bocznej (w celu ograniczenia ruchu pronacji lub supinacji). 
2. Następnie, po jej owinięciu od tyłu wokół kończyny powyżej stawu skokowego, przymocować ją na ortezie.
3. Aby wyregulować naciągięcie taśmy należy odpiąć jej przeciągniętą przez sprzączkę końcówkę wyposażoną w zapięcie micro-velcro, a następnie odpowiednio ją naciągnąć i ponownie przymocować. 
4. W celu skrócenia długości taśmy dociągowej, uwalniamy końcówkę z zapięciem micro-velcro/rzepem i przycinamy materiał do wymaganej długości. 
5. Należy upewnić się, że taśma została przeciągnięta w kierunku odpowiadającym leczonej niestabilności stawu skokowego: bocznej lub przyśrodkowej.
Dobór:
Produkt powinien być dopasowany przez osobę odpowiednio wykwalifikowaną, dobór rozmiaru winien następować według tabeli rozmiarowej, ponieważ za duży ucisk może spowodować utrudnienia w krążeniu i zaburzyć pracę mięśni, w związku z czym radzimy regulować go aż do uczucia optymalnego przylegania produktu do ciała.
Kolor:OPL490 czarny / OPL491 beżowy

Rozmiary ortezy stawu skokowego i kostki One Plus:Rozmiar

Obwód podudzia
2 cm nad kostką

123 - 26 cm
226 - 29 cm
329 - 32 cm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator stawu skokowego i kostki One Plus Orliman

Stabilizator stawu skokowego i kostki One Plus Orliman

Stabilizator stawu skokowego i kostki One Plus OPL490 Orliman dedykowany jest osobom otyłym. Do zastosowania w przypadku skręceń, bólu w stawie skokowym.

30 innych produktów w tej samej kategorii: