Sprzęt ortopedyczny

Stabilizator stopy i kostki modułowy levamed stabili-tri medi

500zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator stopy i kostki modułowy levamed stabili-tri medi jest dzianinową ortezą stawu skokowego z elementem stabilizującym i systemem pasów służącą do stopniowej mobilizacji.


Czytaj więcej

Orteza levamed stabili-tri zapewnia stabilizację stawu skokowego, poprzez wzajemne oddziaływanie dzianiny, sztywny środkowy element stabilizujący (możliwy do formowania), solidnego języka i systemu pasków. Ograniczenie pronacji, supinacji i zgięcia podeszwowego chroni staw przed pogorszeniem po urazie. Dzianina sama w sobie daje efekt masujący, który wspomaga krążenie, a tym samym przyspiesza zmniejszanie się obrzęków i wysięków.

 System pasków wspomaga własną stabilizację ciała i zapewnia dodatkowe podtrzymanie, podobne do plastrowania ( taping). Ze względu na fakt, że można ograniczyć jej działanie, orteza Levamed stabili-tri nadaje się do leczenia dostosowanego do różnych etapów. Działanie produktu można ograniczyć w zależności od fazy procesu gojenia i zapewnić pacjentowi większą swobodę ruchów w kontrolowany sposób. Ortezę można nosić na skarpetcelub bez, w zależności od potrzeb.
1. Faza – faza ostra (faza zapalenia)
Unieruchomienie stopy jest absolutnie konieczne, aby przeciwdziałać stanom zapalnym i znacznym obrzękom kostki występującym bezpośrednio po urazie. Orteza wyposażona jest w element stabilizujący i system pasków, dzięki czemu przynosi maksymalną ulgę, a tym samym wspomaga zmniejszenie obrzęków i bólu.
2. Faza – faza naprawy (faza proliferacji)
Mobilizacja stopy może być stopniowo zwiększana, poprawiając stabilizację mięśni stawu skokowego i pomagając w dalszym zmniejszaniu obrzęku dotkniętych struktur. Po usunięciu elementów stabilizujących staw skokowy ma większą swobodę, co umożliwia kontrolowany ruch. Połączenie sztywnego języka i pasów nadal zapewnia niezbędne wsparcie. Aby nie uszkodzić ponownie struktur, które zostały wyleczone w ciągu dnia, zaleca się jednak, aby w nocy nadal używać elementu usztywniającego.
3. Faza – faza remodulacji
W końcowej fazie leczenia pasy są usuwane, aby umożliwić dalszą swobodę ruchów. Celem jest dalsze przyzwyczajanie dotkniętych struktur do obciążenia i ich wzmacnianie. Sztywny język i dzianina nadal wspierają proprioceptywną stabilizację stawów przez organizm.

Orteza Levamed stabili-tri może być używana wyłącznie jako produkt ortotyczny na staw skokowy i tylko na nieuszkodzonej skórze.

Wskazania do noszenia ortezy levamed stabili-tri:

  • Ostre uszkodzenia więzadła stawu skokowo-goleniowego
  • Przewlekły brak stabilności stawu skokowo-goleniowego i skokowopiętowo-łódkowego
  • Zaopatrzenie pooperacyjne po zabiegach na aparacie więzadłowym stawu skokoweg

Levamed stabili-tri to dzianinową ortezą stawu skokowego z elementem stabilizującym i systemem pasów służącą do stopniowej mobilizacji.

Cechy modułowej ortezy stawu skokowego levamed stabili-tri:

  • Dzięki współgraniu części z dzianiny, przebiegającego pośrodkowo sztywnego elementu stabilizującego (z możliwością kształtowania termoplastycznego), stabilnego języka i systemu pasów orteza gwarantuje stabilizację stawu skokowego. 
  • Dzięki możliwości demontażu poszczególnych elementów orteza Levamed stabili-tri znajduje zastosowanie w terapii dostosowanej do stadium rekonwalescencji. 
  • Dzięki temu produkt może przyjmować formę dostosowaną do fazy procesu leczenia i w kontrolowany sposób gwarantować poszerzenie swobody ruchu. 
  • W zależności od potrzeb ortezę można nosić z pończochą lub bez niej.

Rozmiary modułowego stabilizatora stawu skokowego levamed stabili-tri:

Rozmiar
Obwód nad kostką
117 - 21 cm
221 - 24 cm
324 - 27 cm
427 - 30 cm

 

achimed medi

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Stabilizator stopy i kostki modułowy levamed stabili-tri medi

Stabilizator stopy i kostki modułowy levamed stabili-tri medi

Stabilizator stopy i kostki modułowy levamed stabili-tri medi jest dzianinową ortezą stawu skokowego z elementem stabilizującym i systemem pasów służącą do stopniowej mobilizacji.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: