Sprzęt ortopedyczny

PulsoksymetryPokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne służące do samodzielnej kontroli obrazujące zapotrzebowanie na tlen O2 w ciele człowieka. Organizm ludzki potrzebuje ok 400 l tlenu O2. Tlen podtrzymuje komórki organizmu przy życiu i zdolności funkcjonowania.W celu transportu takiej ilości tlenu potrzebny jest odpowiedni środek transportu taką rolę spełnia hemoglobina. Hemoglobina zawarta w krwinkach czerwonych wiąże tlen. Organy są zaopatrywane w tlen poprzez system naczyń krwionośnych.Za pomocą pomiaru pulsoksymetrycznego mierzone jest nasycenie tlenem SpO2 oraz procentowy udział cząsteczek hemoglobiny zgromadzonych w krwi tętniczej. Uwaga! w przypadku zdrowego człowieka nasycenie tlenem mieści się w przedziale od 94% do 99%.

Reasumując: Pulsoksymetr to podręczny przyrząd diagnostyczny do pomiaru natlenienia krwi i pulsu serca. Chcesz monitorować swój organizm? Domowy przyrząd do pomiaru tlenu i tętna we krwi. Sprawdzaj zdrowie bezinwazyjnie w bezbolesny sposób

 


Czy Wiesz, że pomiar poziomu tlenu we krwi może uratować życie?

 

  1. Niewiele osób wie, że poziom tlenu we krwi jest jednym z najważniejszych wskaźników wydajności naszego organizmu.
  2. Jeśli komórki otrzymują za mało tlenu, to zdrowe funkcjonowanie Twojego organizmu w krótkim czasie może być zagrożone.
  3. Brak tlenu może zmniejszyć produkcję energii, co może prowadzić do śmiertelnych konsekwencji i tragedii.

 

Co możesz zrobić jeśli chcesz zadbać o zdrowie?

- Na szczęście są już ogólnodostępne produkty medyczne, do bezpiecznego domowego pomiaru saturacji krwi oraz tętna, takie jak np. pulsoksymetry.

- Za pomocą tego łatwego w użyciu urządzenia możesz bezboleśnie kontrolować działanie swojego organizmu domowym sposobem.

- Pulsoksymetr z wyświetlaczem LCD szybki i dokładny pomiar, natychmiast!

- Pulsoksymetry pozwalają w dokładny i nieinwazyjny sposób określić, czy wysycenie krwi tlenem w Twoim organiźmie jest odpowiednie.

 

Jak używać pulsoksymetr?

 

Pulsoksymetr nałóż na jeden z palców. Czujnik urządzenia emituje m.in. promieniowanie podczerwone, które jest pochłaniane przez krew przepływającą przez naczynia krwionośne palca. W zależności od tego ile światła wchłania krew w Twoim palcu urządzenie określa ilości hemoglobiny wysyconej tlenem. Na dużym wyświetlaczu LCD szybko odczytasz dokładną wartość, która dla zdrowego organizmu wynosi od 95% do 99% wynik na poziomie 90% - 94% trwałej wartości może być zapowiedzią choroby. W przypadku niższego wyniku poniżej 90% zalecana jest natychmiastowa pomoc medyczna. Pulsoksymetr oprócz pomiaru poziomu tlenu we krwi oznacza i pokazuje również puls serca, dzięki czemu uzyskasz dokładne informacje o działaniu Twojego serca.

 

Komu zaleca się korzystanie z pulsoksymetru?

 

- każdemu dla kogo ważne jest zdrowie

- astmatykom, alergikom oraz osobom z trudnościami w oddychaniu

- palaczom

- osobom chorym na płuca

- osobom z niewydolnością serca

- osobom chorym na niedotlenienie

- kobietom w ciąży

- sportowcom

- wspinaczom, alpinistom

- osobom pracującym na wysokościach

- osobom z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi

- osobom chodzącym w maseczkach z podejrzeniem niewydolności krążeniowo-oddechowej

- osobom starszym

 

Nie Ryzykuj Kup Pulsoksymetr i Chroń Swoje Zdrowie!

 

Za pomocą pulsoksymetru możesz w dowolnym miejscu i czasie zmierzyć poziom dotlenienia krwi oraz tętno w Twoim organiźmie. Dzięki temu sprzętowi medycznemu będziesz mógł wykryć choroby i zapobiegać im o wiele wcześniej. Pamiętaj pulsoksymetr może nawet uratować Tobie życie.

Kategorie

Promocje