Sprzęt ortopedyczny

Pulsoksymetr na palec iHealth Air

316zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Czytaj więcej

Czy wiecie że...Jeszcze nie tak dawno temu pulsoksymetry były zarezerwowane wyłacznie do użytku szpitalnego, a oznaczenie wysycenia krwi tlenem możliwe było tylko za pomocą mało przyjemnej gazometrii. Pulsoksymetr umożliwia pomiar saturacji krwi oraz tętna. Najbardziej popularne pulsoksymetry napalcowe pozwalają na wykonanie badania w domu. Kto powinien zaopatrzyć się w urządzenie do mierzenia saturacji, na czym polega jego działanie?

 

Czym jest pulsoksymetr i jakie jest jego działanie?

 

Pulsoksymetr na palec to niewielki, przyrząd medyczny służący do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli saturacji (SpO2). Sprzęt daje możliwość sprawdzenia podstawowych parametrów życiowych – poza saturacją, mierzy również tętno. Pomiar jest nieinwazyjny (następuje przez skórę) i bezbolesny. Pulsoksymetry wykorzystywane są w szpitalach, przychodniach, klinikach a ostatnio bardzo często w domach. Ze względu na niewielkie rozmiary i prosta obsługę, a pulsoksymetry napalcowe świetnie sprawdzają się w domowym badaniu saturacji i tętna.


Do czego służy pulsoksymetr?

 

Badanie pulsoksymetrem polega na ocenie objętości utlenowanej hemoglobiny we krwi. Urządzenie składa się ze źródła światła oraz czujnika sprawdzającego stopień pochłaniania wiązki świetlnej. W związku z tym, że natlenowana hemoglobina wykazuje odmienną zdolność absorpcji światła niż nieutlenowana, aparat jest w stanie ocenić wartość saturacji.

Wynik badania wyrażany jest w procentach. Na przykład wynik SpO2 95% oznacza, że w chwili pomiaru 95% hemoglobiny przenosi tlen do krwi osoby badanej.

 

Kiedy badamy saturację?

 

Regularnie badana saturacja pozwala na ocenę stanu człowieka z podejrzeniem schorzenia układu oddechowego, przebiegających z objawami niewydolności oddechowej (np. astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, OBS) oraz niedotlenienia organizmu. Badanie powinno zostać zlecone osobom, u których obserwuje się zaburzenia oddychania.

 

Saturacja kontrolowana jest również u pacjentów przy operacji w znieczuleniu ogólnym, a także po zakończonym zabiegu w celu monitorowania ich stanu. Badanie konieczne jest ponadto u wcześniaków i noworodków z małą wagą urodzeniową.

 

Badanie pulsoksymetrem napalcowym jest wskazane ludziom profesjonalnie uprawiających sport, zwłaszcza wysokościowe i podwodne, badanie pozwala oceni wydolność organizmu. Regularne pomiary saturacji wykonują, np. alpiniści, lotnicy czy skoczkowie spadochronowi. Ostatnio pulsyksometria domowa jest też szeroko zalecana ludziom w okresie wzmożonej zachorowalności na infekcje górrnych dróg oddechowych, szczególnie osobom z niską odpornością, u których występują choroby współistniejące.

 

Dlaczego warto wybrać pulsoksymetr iHealth Air?

 

Pomiar saturacji w domu możliwy dzięki pulsyksometrowi na palec iHealth Air Smart, który posiada z aplikację mobilną iHealth MyVitals, dla wygodniejszego usystematyzowania Twoich indywidualnych domowych badań. A ze względu na prostotę i komfort dla użytkownika pulsoksymetr napalcowy iHealth cieszy się sporą popularnością, mierząc saturację w kilka sekund.

Ten niepozorny sprzęt medyczny zakładamy na palec wskazujący dowolnej dłoni - może być do wyboru lewa lub prawa. Uwaga osób z niedowładem połowiczym musi byc to ręka  zdrowa.

Przed przystąpieniem do badania zaleca się usunięcie opatrunków, skrócenie paznokci, a także zmycie lakieru czy zdjęcie tipsów. Palec powinien być suchy i ciepły a zmarznięte ręce należy wcześniej rozgrzać. Dzięki czemu będziesz mieć pewność, że wynik badana pulsoksymetrem jest w pełni obiektywny.

 

Inteligentny pulsoksymetr napalcowy iHealth Air Smart

 

Pulsoksymetr na palec iHealth Air Smart to inteligentne urządzenie do pomiaru wysycenia krwi tlenem (SpO2), mierzy również wskaźnik perfuzji (PI, siła pulsu) oraz puls. Urządzenie jest małe, lekkie i trwałe, dzięki temu można je używać podczas sportu i pozostaje wydajne w trudnych warunkach, tzn. na dużych wysokościach (do 10 000 stóp) oraz w warunkach niskiej perfuzji (do 0,1%). Pomiar jest całkowicie nieinwazyjny, a urządzenie posiada certyfikat CE. Pulsoksymetr iHealth Air ma wbudowaną pamięć, zapisuje 100 pomiarów offline. Po podłączeniu ze smartfonem za pomocą Bluetooth, darmowa aplikacja iHealth MyVitals umożliwia zapisywanie dowolnej liczby pomiarów w chmurze, sprawdzenie trendów na wykresach oraz wysłanie danych za pomocą jednego przycisku, np. do trenera personalnego. Urządzenie jest dobre dla tych, którzy dbają o kondycje, chorych na astmę. Jest to bardzo dobry motywator dla rzucających palenie.

 

Domowy pomiar pulsoksymetrem napalcowym może ostrzec nas przed niewydolnością oddechowo-krążeniową w trakcie infekcji wirusowej lub bakteryjnej w obrębie płuc i górnych dróg oddechowych.

 

 

 

Charakterystyka urządzenia:

 

   - Łączność: Bluetooth 4.0 BLE

 

   - Wyświetlacz: LED

 

   - Rozmiar: 62 x 33 x 28 mm

 

   - Waga: 42g

 

   - Zasilanie: bateria, 3.7 V Li-ion, 300 mAh

 

   - Zakres pomiarowy SpO2: 70-99%

 

   - Zakres pomiarowy puls: 30 -250bpm

 

   - Dokładność SpO2: 80-99%, ± 2%; 70-79%, ± 3%

 

   - Dokładność częstości tętna: ± 2bpm

 

   - Automatyczne wyłączenie po 8 sekundach

 

   - Środowisko pracy: temp .: 5 - 40 ° C; Wilgotność <80% RH

 

   - Warunki przechowywania: temp .: -20 - 55 ° C; Wilgotność <95% RH

  

   - EAN: 0855111003910

  

   - Gwarancja: 24 miesiące

 

 

Opakowanie zawiera:

 

   - 1 Bezprzewodowy pulsoksymetr iHealth Air Smart

 

   - 1 Smycz

 

   - 1 Instrukcja obsługi

 

   - 1 Krótki przewodnik

 

   - 1 Kabel ładujący USB

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Pulsoksymetr na palec iHealth Air

Pulsoksymetr na palec iHealth Air