Sprzęt ortopedyczny

Rajstopy uciskowe damskie Micro Venoflex

350zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Rajstopy przeciwżylakowe, które wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Rajstopy Micro dobrze dopasowują się do kształtu nóg, co pozytywnie wpływa na komfort noszenia.


Czytaj więcej

Wysyłka w ciągu 2 - 5 dni.

 Rajstopy Damskie – Micro to rajstopy przeciwżylakowe, które wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Rajstopy Micro dobrze dopasowują się do kształtu nóg, co pozytywnie wpływa na komfort noszenia. Struktura materiału dobrze znosi stosowanie maści leczniczych, nie tracąc swoich kompresyjnych właściwości.

Rajstopy Damskie Micro mają zamknięte palce i dostępne są aż w dwunastu rozmiarach (6 obwodów, a każdy w dwóch opcjach długości).  Producent oferuje dwa kolory rajstop: czarny i karmelowy. Z powodzeniem można je nosić przez cały rok.

Rajstopy damskie Micro dostępne są w drugiej klasie kompresji, co oznacza, że powinny być stosowane przez osoby, u których rozwinęła się już niewydolność żylna w obrębie kończyn dolnych. Rajstopy są wówczas środkiem leczniczym. Ich zakup należy wcześniej skonsultować z lekarzem prowadzącym.


Skład: 64% poliamid, 36% elastan

Kolory: czarny, karmel
Palce: zamknięte
Klasa ucisku: 23 - 32 mmHg - klasa 2 (RAL)

Długość: normalne ( 70 - 80cm) lub długie ( 81 - 90 cm)

RozmiarObwód kostki w 
najwęższym miejscu
Obwód łydki w najszerszym
miejscu
Najszerszy obwód uda 5cm poniżej krocza
118 - 20 cm28 - 34 cm43 - 48 cm
220 - 22 cm30 - 37 cm45 - 52 cm
322 - 24 cm33 - 40 cm49 - 56 cm
424 - 26 cm35 - 43 cm53 - 60 cm
526 - 28 cm37 - 46 cm56 - 64 cm
628 - 30 cm39 - 49 cm60 - 68 cm

UWAGA: Pomiaru najlepiej dokonać rano, zaraz po wstaniu z łóżka, gdy nogi są jeszcze wolne od obrzęku. Obwody nóg są wtedy najmniejsze.

Sposób zakładania

  1. Przed założeniem podkolanówek zdejmij z dłoni wszystkie ozdoby, by nie uszkodzić wyrobu kompresyjnego. Podkolanówkę zwiń od górnej krawędzi aż do palców.
  2. Rozciągnij podkolanówkę na boki, załóż na palce i nieco odwijając naciągnij na piętę. Dokładnie dopasuj wyrób kompresyjny do stopy.
  3. Naciągnij podkolanówkę aż do kolana, dokładnie rozprostowując wszelkie nierówności.

O tym, czy powinniśmy nosić podkolanówki, pończochy czy rajstopy zadecyduje lekarz opierając się na badaniu dopplerowskim.

Jeśli chcesz nosić wyrób uciskowy profilaktycznie, pamiętaj że im wyższy wyrób założymy, tym bardziej wesprzemy powrót krwi żylnej.

Marka Venoflex należy do francuskiej firmy Thuasne. Wyroby kompresyjne Venoflex są produkowane we Francji i Niemczech zgodnie z kryteriami jakościowymi wymaganymi przez Quality Seal Association, certyfikat ASQUAL oraz RAL dla Venoflex Micro.

Zarówno zgodność z tymi kryteriami, jak również profesjonalne doradztwo w zakresie doboru produktu gwarantuje prawidłowe zaopatrzenie w zakresie stopniowanego ucisku zgodnie z zalecaną klasą kompresji.

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rajstopy uciskowe damskie Micro Venoflex

Rajstopy uciskowe damskie Micro Venoflex

Rajstopy przeciwżylakowe, które wykonano w standardzie RAL. Jako materiał zastosowano w nich mikrofibrę, która ma właściwości hipoalergiczne. Rajstopy Micro dobrze dopasowują się do kształtu nóg, co pozytywnie wpływa na komfort noszenia.

9 innych produktów w tej samej kategorii: