Sprzęt ortopedyczny

Piłki Taśmy TubingiGumy, taśmy, piłki i tubingi do ćwiczeń, dostępne w ofercie sklepu rehabilitacyjnego Medicalbroker.pl, to oryginalne produkty takich marek jak: Thera-Band®, Togu®, Ledragomma® od lat wykorzystywane w rehabilitacji, fitness oraz podczas treningu przygotowania sensomotorycznego.


Gumy Taśmy Piłki i Tubingi do ćwiczeń

Gumy taśmy piłki i tubingi służą do wzmocnienia mięśni grzbietu i tułowia, zwiększenia zakresu ruchomości w stawach i poprawy koordynacji. Stosowane także w schorzeniach neurologicznych oraz korekcji wad postawy. Wykorzystywane w tzw aktywnym siedzeniu np: w domu, pracy, szkole, w celu mobilizacji mięśni brzucha i grzbietu oraz odciążenia kręgosłupa.Oryginalne piłki Thera-Band®, Togu®, Ledragomma® są polecane przez lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów osobistych jako podstawowy przybór do ćwiczeń rehabilitacyjnych i fitness.


Zalety Dużych Piłek gimnastycznych 

Duże piłki do ćwiczeń są uwielbiane przez fizjoterapeutów i trenerów fitness, gdyż są wytrzymałe na ekstremalne obciążenia. W sklepie Medicalbroker.pl, mamy dla Was przygotowany pełen wachlarz tych przyborów sportowych.

Różne wielkości piłek oznaczone są kolorami w celu dopasowania do wzrostu osób ćwiczących, wskazań terapii i treningu.

Piłki standardowe wykonane są m.in. z miękkiej gumy ruton (np rozmiary od 45 do 75 cm,jak również 120 cm średnicy)obciążenie do 450 kg - 600 kg

Piłki z systemem ABS (Anti Burst System): wykonane z antypoślizgowej wytrzymalszej gumy (rozmiary od 45cm do 100cm) obciążenie do 1200 kg!

Piłki z systemem ABS odpowiadają podwyższonym warunkom bezpieczeństwa stawianym przede wszystkim podczas ćwiczeń, neurorehabilitacji i fizjoterapii ortopedycznej, oraz treningu przygotowania sensomotorycznego z kobietami w ciąży, dziećmi i osobami starszymi.Specjalny materiał z którego są wykonane zapewnia równomierną stopniową utratę powietrza w przypadku mechanicznego uszkodzenia piłki.

Jaką wybrać piłkę do ćwiczeń?

Piłka gimnastyczna do doskonały przybór do ćwiczeń wzmacniających nasze ciało. Dzięki niej możemy wpłynąć na siłę wielu grup mięśniowych zarówno tych powierzchownych, jak i głębokich. Doskonale nadaje się też do ćwiczeń koordynacji i równowagi. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej wielkości piłki. Główną zasadą jest to, że siedząc na piłce nasze kolana powinny być na tym samym poziomie co biodra (ewentualnie trochę niżej). Z naszego doświadczenia warto przetestować piłkę przed zakupem, gdyż rozmiary różnią się u innych producentów. Ćwiczeń z piłkami jest bardzo dużo, ja poniżej przedstawiam jedynie część z tych które sam stosuję u swoich pacjentów. Przed przystąpieniem do ćwiczeń warto jednak skonsultować się z fizjoterapeutą w celu doboru odpowiednich ćwiczeń do danej osoby, jej stanu zdrowia i możliwości.

Piłki dla dzieci z uchwytami do zabawy Kangaroo

Jest to specjalna piłka dla dziecka wyposażona w system ABS .Przeznaczona do ćwiczeń korekcyjnych ,a także koordynacyjnych w zabawie, terapii oraz zajęciach ruchowych z najmłodszymi. Średnica 45 i 60 cm.Kategorie

Promocje