Sprzęt ortopedyczny

Orteza nadgarstka Otto Bock Manu Comfort Stable

230zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza Manu ComforT Stable pewnie usztywnia Twój nadgarstek. Orteza wykonana jest z komfortowego materiału, nie powodującego podrażnień skóry, reagującego na zmiany temperatury i przyjemnego w użytkowaniu.

Czytaj więcej

Orteza nadgarstka ComforT Stable to pewna stabilizacja!


W przypadku dolegliwości nadgarstka orteza Manu ComforT Stable zapobiega niewłaściwym ruchom nadgarstka i odpowiednio go stabilizuję. Dzięki anatomicznie ustawianej szynie ograniczone zostaje prostowanie i zginanie.


Dostępne są dwie wersje: W porównaniu do Manu ComforT, Manu ComforT Stable jest o dwa cm dłuższa, zatem zapewnia większą stabilność. Zakładanie ortezy jest proste: Wystarczy wsunąć rękę, podobnie jak w rękawicę.

Ortezy wykonane są ze specjalnego, miękkiego, regulującego temperaturę materiału (Outlast). Wynik: Ograniczenie pocenia i komfortowa temperatura przy skórze.

Outlast – inteligentny materiał

"Nie za ciepło, nie za zimno – po prostu idealnie." Jest to najlepszy sposób na opisanie efektu działania Outlast. Materiał pochłania nadmiar ciepła i uwalnia je gdy organizm go potrzebuje. Ma to pozytywny wpływ na mikroklimat skóry. Przyjemny "efekt uboczny": Pocenie zostaje znacznie ograniczone, poprzez aktywne i dynamiczne wyrównanie temperatury.

Działanie:

 • Stabilizacja nadgarstka za pośrednictwemtermoplastycznej szyny dłoniowej

Cechy produktu:

 • Wygodna stabilizacja nadgarstka — świetnie zaprojektowana i wykonana z PCM, materiałuposiadającego cechy regulacji temperatury
 • Dwie fiszbiny spiralne w części grzbietowej dłoni zapewniają dodatkową stabilizację
 • Łatwe zakładanie na zasadzie rękawiczki dzięki rzepom Velcro z klamrami typu D-ring (zatrzymują paski, aby nie wysunęły się z klamry) 
 • Szeroki środkowy pasek z rzepem, zapewniający optymalną stabilizację
 • Podwójne rozmiary (XS/S, M/L, XL/XXL)

Zastosowanie:

 • Bóle stawów
 • Zapalenie pochewki maziowej ścięgien
 • Po złamaniu kości promieniowej
 • Reumatyczne zapalenie stawów
 • Zespół cieśni nadgarstka
 • Zwyrodnieniowe urazy nadgarstka (np. artroza)
 • Uczucie niestabilności (np. luźna kość łokciowa)

Rozmiary ortezy nadgarstka Ottobock Manu Comfort Stable:

RozmiarObwód nadgarstka
XS/S13 - 16 cm
M/L16 - 19 cm
XL/XXL19 - 23 cm

Do czego służy orteza nadgarstka?

Złamania, zwichnięcia, zmiany zwyrodnieniowe czy zapalenia nadgarstka wymagają odpowiedniego procesu leczenia oraz rehabilitacji. Bez względu na to, czy są to urazy mechaniczne czy dolegliwości innego rodzaju, warto zadbać o odpowiedni sprzęt medyczny, który poprzez stabilizację i odpowiednie unieruchomienie zapewni odpowiednią ochronę i szybszy powrót do formy. Przed kupnem odpowiedniego stabilizatora nadgarstka warto zapoznać się z jego szczegółowym przeznaczeniem i parametrami oraz wziąć pod uwagę z jakich materiałów jest wykonany. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór usztywniaczy nadgarstka, z których każdy znajdzie coś czego szuka.

Bezpieczne usztywnienie nadgarstka

Oferowane przez nas ortezy dłoni zapobiegają niepożądanym ruchom nadgarstka i odpowiednio go stabilizują. Dzięki specjalnym szynom ograniczone zostaje prostowanie i zginanie. To wszystko wpływa na złagodzenie bólu i poprawę samopoczucia użytkownika. Orteza nadgarstka unieruchamia dłoń i w pozycji funkcjonalnej, czyli takiej, która gwarantuje skuteczną rehabilitację.

Materiały przyjazne dla skóry 

Stabilizatory nadgarstka i kciuka wykonane są ze specjalnego, miękkiego materiału, który reguluje temperaturę. Dzięki temu użytkownik odczuwa komfortową temperaturę przy skórze. Dodatkowo materiał oraz szew kciuka jest elastyczny, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia i niweluje powstawanie zwężeń. Cienka tkanina wykorzystana przy produkcji ortez nadgarstka dostosowuje się do kształtu ciała, tworząc szczególne strefy kompresji, zapewniając wsparcie dla chorych obszarów.

Twój komfort i higiena

Przyjazną dla skóry ortezę nadgarstka można stosować przez dłuższy czas. Dzięki specjalnym włóknom znajdującym się w dzianinie, skutecznie hamowany jest rozwój bakterii, a co za tym idzie przykry zapach. Wkładki i paski można myć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami każdego z modeli naszych stabilizatorów nadgarstka.

Częste schorzenia nadgarstka

Istnieje wiele możliwych przyczyn dolegliwości stawu nadgarstka. Ból może promieniować z ręki do ramienia lub odwrotnie. Ogólnie rzecz biorąc należy stwierdzić, że dolegliwości te są zwykle związane ze stanem przeciążeniowym nadgarstka, ponieważ ręce pełnią zasadniczą rolę w obowiązkach dnia codziennego.

Zapalenie kości i stawów (artretyzm)

Degeneracja nadgarstka (choroba zwyrodnieniowa stawów) jest to zużycie chrząstki, która pokrywa powierzchnie stawowe. Uszkodzeniom chrząstki, a także uszkodzeniom kości w późniejszych etapach choroby towarzyszy bolesna deformacja nadgarstka i usztywnienie. Przyczyny objawów zwyrodnienia nadgarstka mogą obejmować nadmierne obciążenie stawu, jego nieprawidłowe ułożenie lub wcześniejszy uraz. Mogą wystąpić następujące objawy:

    - Sztywność stawów, zwłaszcza rano
    - Obrzęk stawu
    - Ból przy ruchu i w pozycji spoczynkowej
    - Utrata siły
    - Trzeszczenie w stawie
    - Hipertermia (nadmierna ciepłota)
    - Miejscowy ból przy nacisku

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest chorobą autoimmunologiczną, a jej przyczyny nie są jeszcze znane. Ustalono, że cierpi na nią do 2% populacji europejskiej, a kobiety trzy razy częściej niż mężczyźni. Choroba ta obejmuje zapalenie wielu stawów, w tym stawu nadgarstkowego. Najpierw atakowana jest błona maziowa, a zapalenie rozprzestrzenia się szybko na kości, chrząstki i więzadła. Reumatoidalne zapalenie stawów występuje zazwyczaj w fazach, pomiędzy którymi ból zazwyczaj ustępuje. Podczas ostrej fazy, która może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, nadgarstki puchną, wstępuje hipertermia i często zaczerwienienie. Częste są również: poranna sztywność stawów, ograniczona mobilność i mniej lub bardziej wyraźne objawy zapalne stawu.

Przeciążenie nadgarstka

Przeciążenie nadgarstka czyli nadmierne obciążenie często powoduje podrażnienia stawu nadgarstkowego. Zbytnie obciążenie stawów jest jedną z najczęstszych przyczyn. Objawy to: zaczerwienienie, obrzęk i ból podczas spoczynku lub ruchu. W niektórych przypadkach może nawet wystąpić zapalenie torebki stawowej.

Zapalenie torebki stawowej nadgarstka

Zapalenie ścięgien i torebki stawowej jest bardzo częstą chorobą, która w dzisiejszych czasach dotyka większość ludzi. Najczęstszymi przyczynami są przewlekłe lub ostre przeciążenia stawu wynikające z powtarzających się ruchów, jak również drobne mikrourazy. Osoby dotknięte tą chorobą cierpią z powodu następujących objawów:

    - Ból przy ucisku wzdłuż ścięgien i mięśni
    - Hipertermia (nadmierna ciepłota), obrzęk i zaczerwienienie
    - Ból wywołany przy obciążeniu
    - Opuchlizna okolic ścięgna

Niestabilność nadgarstka i dłoni

Uczucie niestabilności w nadgarstku dotyczy przede wszystkim kobiet w wieku od 20 do 40 roku życia i jest wynikiem niestabilności więzadeł lub stanów przeciążeniowych. Obciążenie niestabilnego nadgarstka może powodować ból, promieniujący aż do przedramienia. Ponadto często pojawiają się trzaski podczas ruchu stawu nadgarstkowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka, to stan chorobowy, powstały w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego biegnącego w kanale nadgarstka. Przyczyną choroby jest najczęściej obrzęk zapalny nerwu lub tkanek otaczających oraz zwyrodnieniowe lub pourazowe zacieśnienia ograniczonej przestrzeni kanału nadgarstka. Początkowy ucisk na włókna nerwu pośrodkowego doprowadza do zaburzenia ich odżywiania, co wywołuje wtórny obrzęk i nasila dolegliwości.

Charakterystyczną cechą tego obrazu klinicznego jest ból, szczególnie dotkliwy w nocy. Uczucie stałego drętwienia jako kolejny objaw, może obejmować głównie kciuk, palec wskazujący i środkowy. Często występuje również zaburzenie koordynacji ruchowej, uczucie osłabienia i utrata siły mięśniowej w dłoni - często w kłębie kciuka. W około 80% przypadków zespół ciasnoty kanału nadgarstka występuje u kobiet w średnim wieku.

Zwichnięcie nadgarstka

Zwichnięcie nadgarstka jest często spowodowane przez działanie sił pośrednich, takich jak upadek na wyprostowaną rękę, powodujący rozciągnięcie więzadeł i torebki stawowej. Objawy mogą obejmować obrzęk, ból podczas ruchu, czasami siniaki, ograniczenie funkcjonalności i obniżenie wytrzymałości.

Diagnostyka nadgarstka

Po pierwsze, lekarz bada staw nadgarstka zwracając uwagę na obrzęki, deformacje, siłę chwytu, mobilność oraz natężenie bólu. W zależności od przypadku, zastosować można następujące metody leczenia i badań:

    - Rentgen (RTG)
    - Tomografia komputerowa (CT)
    - Scyntygrafia kości
    - Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)
    - Artroskopia
    - Testy funcjonalne

Leczenie i rehabilitacja

Terapia zależy od przyczyny dolegliwości nadgarstka. W wielu przypadkach wystarczy chwilowo schłodzić lub unieruchomić staw i unikać obciążeń. Jednak w niektórych wypadkach może okazać się konieczna operacja. Ortezy stanowią w terapii ważny element, który pomoże złagodzić ból i przyspieszyć gojenie.

Ważne informacje dla Ciebie

Przedstawione produkty medyczne są przykładami możliwych do zastosowania ortez. Czy produkt jest rzeczywiście odpowiedni dla Ciebie i czy jesteś w stanie wykorzystać jego pełną funkcjonalność zależy od wielu różnych czynników. Szczegółowe badanie lekarskie będzie miało kluczowe znaczenie w doborze odpowiedniego zaopatrzenia. Twój lekarz, fizjoterapeuta lub technik ortopeda zdecydują, jaka orteza jest dla Ciebie najwłaściwsza. Jesteśmy szczęśliwi mogąc Tobie pomagać.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza nadgarstka Otto Bock Manu Comfort Stable

Orteza nadgarstka Otto Bock Manu Comfort Stable

Orteza Manu ComforT Stable pewnie usztywnia Twój nadgarstek. Orteza wykonana jest z komfortowego materiału, nie powodującego podrażnień skóry, reagującego na zmiany temperatury i przyjemnego w użytkowaniu.

30 innych produktów w tej samej kategorii: