Sprzęt ortopedyczny

Orteza kolana i rzepki Orliman

400zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Stabilizator stawu kolanowego wykonany z oddychającego, elastycznego dzianinowego materiału. Zawiera pierścień silikonowy kontrolujący rzepkę we wszystkich kierunkach. Szyny boczne zwiększają stabilizację boczno-przyśrodkową stawu.


Czytaj więcej

 

STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO Z ZAMKNIĘTĄ RZEPKĄ I SZYNAMI BOCZNYMI 

 

Orteza kolana wykonana z oddychającego, elastycznego dzianinowego materiału. Zawiera pierścień silikonowy kontrolujący rzepkę we wszystkich kierunkach. W trakcie chodzenia pierścień i frotowy materiał zakrywający otwór na rzepkę uciskają i masują jej okolicę powodując redukcję obrzęku limfatycznego oraz resorpcję krwiaka, poprzez zwiększenie intensywności miejscowego metabolizmu komórkowego. Szyny boczne zwiększają stabilizację boczno-przyśrodkową stawu.

Komfortowa w stosowaniu i łatwa w zakładaniu, obszar podkolanowy ma specjalne utkanie gwarantujące przewiewność oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci. Pierścień silikonowy w części dolnej przylegającej do więzadła właściwego rzepki jest wyprofilowany zgodnie z anatomią tej części kolana pozwalając na efektywną stabilizację rzepki w przypadkach występujących podwichnięć, zwichnięć lub stanów zapalnych. Wewnątrz rękawa znajduje się silikonowe wykończenie zapobiegające zsuwaniu się stabilizatora.


Zastosowanie:

  • podrażnienia (Tendomiopatie, pierwsza faza ligamentozy, artrozy średniego stopnia, po urazach, pooperacyjnie w Arthritis),
  • wypadki niestabilności (rzepkowych i/lub boczno-przyśrodkowych),
  • nawracające dolegliwości stawu kolanowego na różnym tle (RZS, Arthrosis),
  • zalecane do korekcji szpotawości/koślawości połączonych z niestabilnością stawu.

 

Kolor: czarny 9106 lub beżowy 8106.

 Tabela pomiarowa 8106 orliman

Rozmiary ortezy kolana z zabudowaną rzepką Orliman:

RozmiarObwód uda AObwód łydki B
138 - 41 cm28 - 31 cm
241 - 44  cm31 - 34 cm
344 - 47 cm34 - 37 cm
447 - 50 cm37 - 40 cm
550 - 53 cm40 - 43 cm
653 - 56 cm43 - 46 cm
756 - 59 cm
46 - 49 cm

 

 

Podczas zakładania ortezy należy mieć na względzie następujące elementy:

A-Orteza kolana ze sprężynami bocznymi:

Stabilizator powinien być tak założony by rzepka, znalazła się w otworze znajdującym się z przodu ortezy. Sprężyny boczne powinny znajdować się równolegle po obu stronach kończyny.

B-Orteza kolana z poli/monocentryczną szyną:
Szyny boczne powinny być położone względem siebie równolegle, oś zgięcia szyny musi pokry- wać się z osią zgięcia stawu, rzepka powinna znajdować się przeznaczonym do tego otworze, na końcu należy zapiąć końce taśmy tak by dokładnie przylegały do paska.

Zalecenia dla lekarza, fizjoterapeuty, technika ortopedy:
W celu sprawdzenia dopasowania, należy zdjąć ortezę z nogi pacjenta, ułożyć obie nogi na poziomej powierzchni (leżanka, stół do masażu). Porównać zmiany morfologiczne nóg, odciśnięcia, obrzęki zarówno na podudziach i udach. Wykonać zgięcie i wyprost szyn stabilizatora i porównać z zakresem ruchu w stawie. Zmody kować, jeśli jest taka potrzeba, zakres ruchu ortezy.

ZALECENIA – PRZECIWWSKAZANIA

Niniejsze produkty powinny być używane przez osoby, którym zostały przepisane na podstawie recepty lekarskiej. Nie powinny być używane przez osoby nie wyszczególnione w tej recepcie. Produkt nie używany należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. W przypadku zużycia opakowania i produktu, postępuj zgodnie z właściwymi przepisami prawa.

Produkt używa się zgodnie z zaleceniami lekarza. Warunkiem ważności gwarancji jest, aby podmiot ją wydający postępował zgodnie z instrukcją obsługi.

PRODUKCJA – CHARAKTERYSTYKA

Materiały zastosowane do budowy zostały poddane testom i homologowane i spełniają wszelkie europejskie wymogi jakościowe.
Wszystkie produkty są produkowane z wysokiej jakości materiałów i oferują niepowtarzalny komfort i jakość używania. Wszystkie produkty oferują pełną kontrolę, stabilność i zastosowanie dla optymalnego leczenia dolegliwości dla których zostały zaprojektowane.

ZALECENIA ZWIĄZANE Z KONSERWACJĄ I CZYSZCZENIEM

Złączyć ze sobą rzepy (w wypadku gdy produkt je posada), prać okresowo przy użyciu irchy i neutralnego mydła. Aby wysuszyć gorset, należy użyć suchego ręcznika w celu zaabsorbowania jak największej ilości wody i pozostawić do wysuszenia w temperaturze pokojowej. Nie należy ich wieszać ani prasować i wystawiać na bezpośrednie źródła ciepła takie jak piecyki, grzejniki, kaloryfery, słońce etc. W czasie używania lub czyszczenia, nie należy używać alkoholi, maści ani rozpuszczalników. Jeżeli gorset nie jest wystarczająco opłukany, resztki produktu czyszczącego mogą podrażnić skórę i uszkodzić produkt. Nie należy mieć na sobie ortezy w czasie kąpieli, prysznica etc.

Uwaga: Aby w czasie użytkowania stabilizatora stawu kolanowego zapewnić jego skuteczne działanie terapeutyczne, nie należy zmieniać ustawienia szyn ani wyjmować ich z niego. Można odstąpić od tej zasady w celu wyprania ortezy lub na wyraźne zalecenie lekarza prowadzącego/ technika ortopedy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza kolana i rzepki Orliman

Orteza kolana i rzepki Orliman

Stabilizator stawu kolanowego wykonany z oddychającego, elastycznego dzianinowego materiału. Zawiera pierścień silikonowy kontrolujący rzepkę we wszystkich kierunkach. Szyny boczne zwiększają stabilizację boczno-przyśrodkową stawu.

29 innych produktów w tej samej kategorii: