Sprzęt ortopedyczny

Orteza nadgarstka Manu Neurexa Plus 28P30 Ottobock

600zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Orteza przeznaczona jest przede wszystkim dla osób z chorobami neurologicznymi, które nie mają kontroli nad nadgarstkiem, ręką i palcami.


Czytaj więcej

Neurexa Line to nowa linia produktów, przeznaczonych do leczenia chorych po udarze mózgu. Produkty te zostały opracowane w ścisłej współpracy z lekarzami i zjoterapeutami, aby zapewnić optymalną funkcjonalność wraz z wysokim komfortem noszenia.

Badania wykazały, iż trzy miesiące po ostrej fazie udaru, jedna czwarta wszystkich pacjentów pozostaje w pozycji siedzącej na wózku inwalidzkim, dwie trzecie pacjentów przejawia bardzo powolny i niestabilny chód, a jedna trzecia pacjentów cierpi z powodu niemal całkowitej utraty w funkcjonowaniu kończyny górnej.

  • Orteza przeznaczona jest przede wszystkim dla osób z chorobami neurologicznymi, które nie mają kontroli nad nadgarstkiem, ręką i palcami
  • Nowy standard leczenia wspierający funkcję i pozycjonowanie struktur nadgarstka, ręki i palców
  • Opcjonalna podpórka pod rękę w celu jej pozycjonowania, szczególnie na noc i we wczesnym etapie terapii
  • Połączenie ortez Manu Neurexa plus i Omo Neurexa plus daje wyjątkową funkcjonalność
  • Mniejsza potliwość dzięki zastosowaniu oddychającego materiału TriTech.

Wskazania do zastosowania:

  • niedowład mięśni przedramienia z osłabieniem funkcjonalności nadgarstka np. po udarze,
  • wypadnięcie krążka międzykręgowego w części szyjnej kręgosłupa,
  • uszkodzenie nerwów obwodowych,
  • uraz spotu szyjnego,
  • porażenie wiotkie  lub niewielka spastyczność w okolicy ręki i nadgarstka.

Rozmiar: uniwersalny

Podpórka pod rękę

Możesz wykorzystać opcjonalną podpórkę pod rękę w celu pozycjonowania palców i dłoni. Podpórka pozycjonuje rękę w nocy i we wczesnym etapie terapii.

Ćwiczenia ruchowe 

Im częściej będziesz używać ręki i nadgarstka, tym więcej mobilności odzyskasz. Manu Neurexa plus umożliwia to wspomagając naturalną i fizjologiczną pozycję ręki i nadgarstka.

Możliwość założenia przy użyciu jednej ręki zapewnia większą niezależność 

Dzięki specjalnej konstrukcji, możesz w zależności od swoich możliwości, samodzielnie założyć ortezę jedną ręką. Daje to większą niezależność. Indywidualne dopasowanie i instrukcje zapewni Ci terapeuta lub technik ortopeda.

Wygodna w noszeniu 

Orteza Manu Neurexa plus jest wygodna w noszeniu dzięki lekkiej konstrukcji i miękkiemu materiałowi TriTech. Materiał zmniejsza potliwość poprzez przeciwdziałanie gromadzeniu się ciepła. Oznacza to również, że możesz nosić ortezę przez dłuższy okres.

Ogólne informacje na temat udaru mózgu

Udar może być zde niowany jako brak dopływu krwi do mózgu, powodujący martwicę neuronów, która doprowadza do zaburzeń funkcji mózgu. Zazwyczaj udar jest zdiagnozowany wówczas, kiedy zaburzenia czuciowe lub ruchowe utrzymują się dłużej niż 24 godziny.

Im wcześniej i częściej będziesz używać swojej ręki w terapii, tym większą mobilność możesz osiągnąć. Manu Neurexa plus pozycjonuje, stabilizuje i wspomaga zarówno nadgarstek, jak i rękę.

Manu Neurexa plus można połączyć z Omo Neurexa plus, co daje wyjątkową funkcjonalność: ortezy te, w połączeniu ze sobą, lepiej pozycjonują kończynę górną, poprawiają prowadzenie ramienia i wzmacniają działanie zapobiegające spastyczności.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Orteza nadgarstka Manu Neurexa Plus 28P30 Ottobock

Orteza nadgarstka Manu Neurexa Plus 28P30 Ottobock

Orteza przeznaczona jest przede wszystkim dla osób z chorobami neurologicznymi, które nie mają kontroli nad nadgarstkiem, ręką i palcami.

13 innych produktów w tej samej kategorii: