Sprzęt ortopedyczny

Podręczny aparat przeciwbólowy IceOtherm - terapia zimnem i ciepłem Iceotherm

950zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska 24h-48h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem 24h-48h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!

Ten produkt nie występuje już w magazynieMałe i przenośne urządzenie przeciwbólowe. Nie wymaga stosowania elektrod! Proste w obsłudze i łatwe do utrzymania.Zasilane poprzez 2 akumulatorki AA.


Czytaj więcej

 Saringer

Podręczne urządzenie medyczne klasy IIa, przeznaczone do prowadzenia naturalnej metody terapii za pomocą gorących i zimnych bodźców, powodujących blokadę odczuć bólowych.
IceOTherm  jest niezwykle prostym w zastosowaniu i skutecznym aparatem przeznaczonym do uśmierzania różnego rodzaju bólu przewlekłego.

Wskazania:

 • choroba zwyrodnieniowa stawów rąk i innych stawów,
 • łokieć tenisisty,
 • przewlekłe bóle ramion i kolan,
 • łokieć golfisty i inne przewlekłe zapalenia ścięgien,
 • przewlekły ból mięśniowo-szkieletowy,
 • ból neuropatyczny.

IceOTherm przynosi najlepsze efekty w leczeniu przewlekłego bólu zlokalizowanego, niż bólu rozproszonego i ostrego.


Interesujące jest, aby pamiętać, że wyżej wymienione schorzenia, w których IceOtherm jest najbardziej efektywny, to dolegliwości przy których pacjenci rzadko zgłaszają się na leczenie do lekarza rodzinnego. IceOTherm nie wyleczy, ale daje czasową ulgę w bólu i w wielu przypadkach eliminuje lub zmniejsza zależność od leków.

Cechy szczególne IceOTherm:

 • Bardzo wygodne, małe i przenośne urządzenie przeciwbólowe.
 • Nie wymaga stosowania elektrod!
 • Proste w obsłudze i łatwe do utrzymania.
 • Wykonane z dużą precyzją.
 • Zasilane poprzez 2 akumulatorki AA.

UWAGA: Urządzenie nie działa na zasadzie elektrostymulacji i nie ma nic wspólnego z leczeniem prądami TENS. Posiada natomiast podobne zastosowanie, przy czym skuteczność IceOTherm dorównuje metodzie TENS jedynie w zakresie leczenia bólu przewlekłego.

Jak działa IceOtherm?

Leczenie ciepłem i zimnem
Przeplot bodźców gorących i zimnych oddziałujących na tą samą grupę nerwów czuciowych, powoduje paradoksalne uczucie pieczenia, znane jako "Thermal Illusion Grill" (TIG). Zjawisko TIG, znane naukowcom już od ponad wieku, stosowane jest powszechnie do stymulowania nieszkodliwych odczuć bólowych na potrzeby badań naukowych.

Leczenie bólu

IceOTherm wykorzystuje termiczne anomalie, czyli opisany powyżej efekt TIG.

Twórcą urządzenia jest John Saringer, kanadyjski inżynier i wieloletni prezydent kanadyjskiej Mensy. Okazuje się, że "terapia kontrastowa" lub sekwencyjne stosowanie ciepła i zimna w odpowiednio dobranych proporcjach jest bardziej skuteczne, niż oddzielne stosowanie terapii samym ciepłem lub zimnem.

Dzięki tak intensywnej stymulacji nerwowej, obszary przewlekłego bólu są poddane działaniu analgetycznemu (paradoksalne uczucie pieczenia), poprzez blokowanie i mylące komunikaty o bólu, idące przez nerwy obwodowe i rdzeń kręgowy do mózgu.

Urządzenie składa się 4 diod LED (2 niebieskie, 2 czerwone) tworzących ciepło (do 50ºC) oraz z płytki ceramicznej tworzącej zimno (ok. 25ºC). Aby zwiększyć efekty stymulacji, w urządzenie został dodatkowo wbudowany wibrator.
Połączenie tych konkurencyjnych bodźców rozprasza w mózgu uczucie bólu, zapewniając ulgę od 3 do 4 godzin lub więcej.

Jakie korzyści płyną z zastosowania Ice-O-therm?

Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu urządzenia:

 • zmniejsza się zużycie leków przeciwbólowych, co oszczędza układ pokarmowy i krwiotwórczy przed działaniem niepożądanym leków
 • można prowadzić terapię w dowolnym miejscu i czasie, dzięki kompaktowym wymiarom i zasilaniu akumulatorowym (AA)
 • uzyskuje się szybkie działanie analgetyczne (przeciwbólowe)
 • IceOTherm jest urządzeniem innowacyjnym, które nie ma odpowiedników. Jest chronione patentem i wykorzystuje naturalne mechanizmy obronne organizmu przed bólem.

Badania kliniczne
Po pierwotnych doświadczeniach określono, że urządzenie skutecznie łagodzi bóle stawów rąk. Dr Jack Hirsh przeprowadził quasi-formalne badania I fazy na czterdziestu wolontariuszach, spośród pracowników McMaster Hospital. Każdy z wolontariuszy doświadczał jakiegoś rodzaju bólu. Wyniki wykazały, że 70% uczestników uzyskało korzyści z korzystania z IceOTherm. Dla porównania - z 40% wskaźnikiem skuteczności powszechnie stosowanych leków.
Kolejny przegląd wyników doprowadził do wniosku, że IceOTherm oddziaływał najlepiej na zlokalizowany i przewlekły ból (definiowany jako dwumiesięczny, zidentyfikowany ból), lecz miał niewielki lub żaden wpływ na ból rozproszony i ostry.

IceOTherm okazało się niezwykle skuteczne w czasowym lub stałym eliminowaniu bólu stawów, głowy, szyi i w innych miejscach, gdzie przewlekły ból jest zazwyczaj uciążliwy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podręczny aparat przeciwbólowy IceOtherm - terapia zimnem i ciepłem Iceotherm

Podręczny aparat przeciwbólowy IceOtherm - terapia zimnem i ciepłem Iceotherm

Małe i przenośne urządzenie przeciwbólowe. Nie wymaga stosowania elektrod! Proste w obsłudze i łatwe do utrzymania.Zasilane poprzez 2 akumulatorki AA.

28 innych produktów w tej samej kategorii: