Sprzęt ortopedyczny

VACO PEDES OPED

Wysyłka

Brak dostępnych dostawców.

Czytaj więcej

Maksymalny komfort dla pacjenta i najwyższa jakość leczenia, są głównymi cechami innowacyjnego systemu VACOped.
VACOped to innowacyjna orteza, która umożliwia kontrolowany ruch w obrębie stawu skokowego, zapewniając Ci przy  tym maksymalne bezpieczeństwo i stabilizację. VACOped jest  standardem w Niemczech i Szwajcarii, przy wczesnym leczeniu  funkcjonalnym urazów stopy i stawu skokowego
VACOped to wiele zastosowań dla jednego produktu:
  •  zastępuje łuskę tylną
  • zastępuje opatrunek gipsowy 
  • zastępuje ortezę rehabilitacyjną
VACOped wspomaga Twój proces leczenia od momentu urazu, aż do pełnego powrotu do zdrowia.
Wskazania do zastosowania:
  • Złamania kości śródstopia I - IV
  • Paluch koślawy / rigidus
  • Artrodeza stawów palców
  • Złamania palców
Bezpieczeństwo dzięki stabilności
Miejsce powstania złamania lub innego urazu - zanim zostanie zoperowane, oraz we wczesnym stadium leczenia pooperacyjnego - musi zostać odpowiednio zabezpieczone. VACOped zapewnia maksymalną stabilizację i bezpieczeństwo w tej krytycznej fazie, dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii próżniowej,  w połączeniu ze sztywną osłoną zewnętrzną. 
Postawimy Cię szybciej na nogi 
Udowodniono, że kontrolowany ruch stawów jest bardzo korzystny w krytycznej, początkowej fazie procesu leczenia  (tzw. wczesna terapia funkcjonalna). Teraz, dzięki wbudowanemu zegarowi ROM (Range Of Motion) w VACOped  jest to możliwe! Pewnie i bezpiecznie staniesz na nogi! Twój lekarz prowadzący dopasuje do Ciebie harmonogram efektywnego leczenia Twojego urazu, określając indywidualnie zakres ruchu, lub kąt zgięcia w obrębie stawu skokowego.
Kontrola obciążenia zwiększy Twoje bezpieczeństwo 
System Clickdisk zapewni Ci dodatkowe bezpieczeństwo w czasie procesu leczenia, wydając charakterystyczny  „klik”, gdy sugerowany zakres obciążenia powinien zostać  zwiększony.
Komfort użytkowania i pełna kontrola urazu 
VACOped jest łatwy i szybki w użyciu. Dzięki temu, po  konsultacji z lekarzem prowadzącym, sam możesz dbać  o higienę miejsca urazu, samemu ściągając i aplikując  VACOped (np do wymiany opatrunku, obmycia rany, czy  pracy z fi zjoterapeutą). Dostarczone w zestawie dwie  wkładki bawełniane, pozwalają na ich wymianę i pranie w zależności od potrzeby.  Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii  próżniowej, za każdym razem Masz pewność, że VACOped dopasuje się idealnie do kształtu Twojej  kończyny, niwelując przy tym ryzyko wystąpienia ucisku na ranę. Twój lekarz prowadzący w każdym momencie może przeprowadzić kontrolę leczenia urazu, co zmniejsza  ryzyko komplikacji, w porównaniu z opatrunkiem gipsowym. Fizjoterapia może być przeprowadzana w każdej chwili. VACOped używasz także w nocy. Brudna podeszwa? Żaden problem! Zdejmowana podeszwa pozwala utrzymać Twoją pościel w czystości. 

RozmiarNumer obuwia
S35 - 39
M39 - 44
L44 -50

 

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

VACO PEDES OPED

VACO PEDES OPED

30 innych produktów w tej samej kategorii: