Sprzęt ortopedyczny

Rajstopy ciążowe 70 DEN (12-17 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

100zł

Wysyłka

NazwaCzas dostawyCena
Przesyłka kurierska od 24h Za darmo!
Przesyłka kurierska za pobraniem od 24h Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 300zł darmowa dostawa!Zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet oczekujących dziecka. Posiadają  część majtkową wykonaną z przewiewnego, oddychającego i bardzo elastycznego materiału, który skutecznie podtrzymuje podbrzusze od dołu.


Czytaj więcej

LOGO RELAXAN                                                                 

Rajstopy przeciwżylakowe, profilaktyczne z dzianiny 70 DEN o stopniowanym ucisku.  Ucisk w kostce 12-17mmHg – ucisk lekki. Zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet oczekujących dziecka. Posiadają  część majtkową wykonaną z przewiewnego, oddychającego i bardzo elastycznego materiału, który skutecznie podtrzymuje podbrzusze od dołu. Regulowany za pomocą guzików pasek z łatwością można dopasować do powiększającego się obwodu brzucha. Wyprodukowane z dzianiny o ściegu „plaster miodu”. Zastosowana w procesie produkcji obróbka Sanitized gwarantuje ochronę antybakteryjną i działanie antyalergiczne i pełną higienę. 
Poleca się je dla kobiet ciężarnych już od pierwszego miesiąca ciąży profilaktycznie w celu zapobiegania powstawania żylaków, oraz w przypadku odczuwania ciężkość i zmęczenie nóg, jak też przy lekkich zaburzeniach krążenia. Dodatkowym atutem jest ich transparentny wygląd, elegancja i trwałość.
Produkt jest wyrobem medycznym klasy I.
Skład:
83% Poliamid, 17% Elastan 
Kolory:
medicalbroker.pl beż opalony
medicalbroker.pl beż cielisty
medicalbroker.pl czarny
MEDICALBROKER.PL RELAXSAN RAJSTOPY CIĄŻOWE

RelaxSan Benefic to kompletna linia wyrobów pończoszniczych o stopniowanym ucisku. 
Wszystkie wyroby RelaxSan są efektem długoletnich badań i doświadczeń i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak największą skuteczność podczas użytkowania a jednocześnie komfort, wygodę i elegancję. Zastosowana w procesie produkcji obróbka Sanitized gwarantuje użytkownikowi ochronę antybakteryjną a tym samym pełną higienę. Wszystkie wyroby są testowane klinicznie i posiadają stosowne certyfikaty. W skład klasycznej linii wchodzą: podkolanówki, pończochy do paska, pończochy samonośne, rajstopy, rajstopy dla kobiet w ciąży. Są one produkowane z najlepszych włókien (poliamid i lycra) o ściegu „plastra miodu” oraz piętce wykonanej bezpośrednio na maszynie i wzmocnionej stopie. Posiadają niezwykle estetyczny wygląd. Wszystkie artykuły dostępne są w rozmiarach od 1 do 5, dodatkowo rajstopy mają extra duże rozmiary: 3XL, 4XL, 5Xl – są to wyroby z podwójnym, anatomicznym klinem.
Kategorie ucisków wyrobów Relaxsan Benefic:
Ucisk w kostce 8 - 11 mmHg - dzianina 40 den : Bardzo lekka kompresja zalecana profilaktycznie w zaburzeniach krążenia żylnego u pacjentów z ryzykiem.
Ucisk w kostce 12 - 17 mmHg - dzianina 70 den : Lekka kompresja zalecana przy uczuciu ciężkości i zmęczęniu nóg. Przy niewielkich żylakach nóg bez stanów obrzękowych, w działaniach profilaktycznych oraz w okresie ciąży.
Ucisk w kostce 18 - 22 mmHg - dzianina 140 den : Wskazania do zastosowania to np. zaburzenia czynnościowe jak ciężkość i męczliwość kończyn z współistniejącymi żylakami, wieczorny obrzęk kończyn z przyczyn miejscowych ( żylnych), żylakowatość kończyn dolnych w czasie ciąży bez obrzęków, łagodne żylaki z objawami podmiotowymi ( niewielkie rozszerzenia żył zakrzepicy/ zatorowość, okres ciąży.
Ucisk w kostce 22 - 27 mmHg - dzianina 280 den : Polecane przy zaawansowanych zmianach żylakowych nóg, ze skłonnością do obrzęków, pourazowe stany obrzękowe, po wyleczeniu owrzodzeń podudzi, po zakrzepicy żył powierzchniowych, po skleroterapii, po operacjach chirurgicznych.
Unikalna technologia wkompoowania pięty w dzianinę jest gwarancją uzyskania efektywnego i prawidłowego rozkładu ucisku w kostce. Zastosowana w procesie produkcji obróbka Sanitized gwarantuje ochronę antybakteryjną, działanie antyalergiczne i pełną higienę. Ucisk wywierany przez wyroby RelaxSan zmniejsza sie stopniowo od kostki do uda - 100 % ucisku występuje w kostce,  70% na wysokości kolana i 40 % na wysokości uda. Ten mechanizm elastycznego ucisku prowadzi do:
  • przywrócenia funkcji zastawek żylnych poprzez zbliżenie płatków,
  • zmniejszenia średnicy naczynia żylnego,
  • obniżenia ciśnienia żyllnego przez zmniejszenie lub likwidację refluksu,
  • zwiększenie prędkości przepływu krwi żylnej,
  • usprawnienia funkcjonowania pompy mięśniowej,
  • zmniejszenia objętości krwi w układzie żylnym kończyn dolnych,
  • przeciwdziała obrzękowi i zastojowi limfatycznemu.
Produkty RelaxSan Benefic w zależności od zastosowanych włókien występuja w trzech liniach:
Benefic BASIC - szeroka gama produktów z najwyższej jakości włókien    w czterech kategoriach ucisku. Dzianina o strukturze " plastra miodu" gwarantuje uzyskanie właściwego i efektywnego, stopniowanego ucisku.
Benefic MICROFIBER - wyroby cechujące się elegancją i wyjątkową miękkością. Świetna przepuszczalność powietrza gwarantuje wysoki komfort użytkowania.
Benefic COTTON - Wyroby posiadające wysoki udział bawełny, dzięki czemu zapewniają doskonały efekt opinania nóg i wyjątkowy komfort cieplny. Obecność naturalnych włókien w połączeniu z obróbką antybakteryjną Sanitized sa gwarancją działania antyalergicznego i utrzymania stałej higieny. Wyroby te występuja w dwóch kategoriach ucisku.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Rajstopy ciążowe 70 DEN (12-17 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

Rajstopy ciążowe 70 DEN (12-17 mmHg) Benefic Basic Relaxsan

Zostały zaprojektowane specjalnie dla kobiet oczekujących dziecka. Posiadają  część majtkową wykonaną z przewiewnego, oddychającego i bardzo elastycznego materiału, który skutecznie podtrzymuje podbrzusze od dołu.

8 innych produktów w tej samej kategorii: