Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elastyczne ortezy kolana

( ilość produktów: 17 )

Dla kogo jest elastyczna orteza stawu kolanowego?

Elastyczna orteza  propriocepcyjna (kompresyjna)  stawu kolanowego może być stosowana w leczeniu zachowawczym, pooperacyjnym lub pourazowym. W pierwszym przypadku polecana jest przede wszystkim sportowcom. Możesz nosić ją za zgodą lekarza, bo cechuje się ruchomym stawem kolanowym z odpowiednio komfortowym materiałem przy skórze. Jest stosowana w wysiękach stawowych, kontuzjach więzadeł, łękotki czy rzepki.

W przypadku leczenia operacyjnego i urazowego stabilizator stawu kolanowego z ruchowym stawem jest dobierany zależnie od czasu, który minął od zabiegu. Podobne modele używane są również w przypadku leczenia stanów zapalnych w obrębie stawu. Stabilizator jest zalecany przy zmianach zwyrodnieniowych i reumatologicznych.

Jak działa orteza propriocepcyjna stawu kolanowego?

Elastyczne ortezy stawu kolanowego przede wszystkim działają dzięki zjawisku kompresji. Ruchoma orteza kolana nie powoduje obtarć w dole podkolanowym, a jednocześnie gwarantuje dostateczną siłę ucisku, aby redukować obrzęk i ewentualne objawy bólowe. To wpływa na ogólną poprawę funkcjonowania i lepsze samopoczucie.

Dzięki kompresji orteza propriocepcyjna stawu kolanowego dodatkowo wspiera więzadła, które zazwyczaj stanowią problem, jeśli masz kłopoty ze stawem kolanowym. Każda orteza stawu kolanowego ma za zadanie stabilizować ten staw, jak i również chronić go przed niewłaściwym zakresem ruchu. Te dwa rozwiązania sprawiają, że kolano jest utrzymywane we właściwej pozycji bez osłabiania więzadeł oraz mięśni. To szczególnie ważne, jeżeli aktywnie uprawiasz sport i zależy Ci na ochronie przed nawrotami kontuzji.

Bardzo istotne jest to, że orteza z regulacją kąta zgięcia pozwala w odpowiednim tempie wracać do zdrowia, gdy wdrożone jest leczenie pooperacyjne. Możesz też z czasem, za aprobatą i pozwoleniem lekarza i fizjoterapeuty, wymienić taki typ ortezy na model bardziej elastyczny, bez dodatkowych szyn i zakresu ruchomości. Początkowe modele chronią szwy przed uszkodzeniem i zapobiegają zbyt dużemu obciążeniu więzadeł i stawów, a także redukują obrzęki.

Orteza stawu kolanowego – jak wybrać odpowiednią?

Każdy oferowany sprzęt typu orteza kolana, stabilizator stawu to urządzenie stworzone z bezpiecznych w użyciu, certyfikowanych materiałów. Orteza wykonana z odpowiednio usztywniającej pianki albo szyn pokrytych tkaninami odprowadzającymi pot gwarantuje komfort w czasie codziennego użytkowania. Pamiętaj, że elastyczna orteza propriocepcyjna stawu powinna być zawsze dobrana zarówno rozmiarem, jak i tym, na której nodze będzie noszona. Najlepiej, aby zrobił to specjalista, bo niektóre modele wymagają profesjonalnego dopasowania.

Elastyczna orteza stawu kolanowego to świetne rozwiązanie dla sportowców, jeśli jesteś aktywny i boisz się powrotu kontuzji pomimo wcześniejszego leczenia i rehabilitacji. Z kolei stabilizator kolana z bocznymi szynami jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób cierpiących na poważne zmiany reumatologiczne albo zwyrodnieniowe. Przydaje się na co dzień w przypadku objawów bólowych i ryzyka nawrotu bolesnych kontuzji uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.

Elastyczna orteza propriocepcyjna stawu kolanowego jest zazwyczaj wyposażona w rozwiązania, które znacznie poprawiają komfort jej noszenia. Należą do nich między innymi silikonowe paski wewnątrz, których zadaniem jest zapobieganie ześlizgiwaniu się produktu z łydki i kolana podczas ruchu. Ciekawym dodatkiem mogą być też silikonowe peloty do stosowania w sportach kontaktowych albo w razie potrzeby dodatkowej kompresji na rzepkę.

pixel