Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy i stabilizatory na kolano

( ilość produktów: 176 )
Z myślą o osobach uprawiających sport, a także tych, które zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami, np. zerwaniem więzadła krzyżowego, uszkodzeniu łąkotki, zmianami zwyrodnieniowymi, oraz będących po operacjach przygotowaliśmy praktyczne stabilizatory kolana pomocne w rehabilitacji i przywróceniu prawidłowej pracy mięśni. W ofercie naszego sklepu medycznego znalazło się wiele różnorodnych modeli spełniających różne funkcje, dzięki czemu z łatwością można wybrać spośród nich ten najlepiej odpowiadający danej dolegliwości. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się ze stabilizatorami kolana, ortezami stawu kolanowego i opaskami na kolano dostępnymi w sprzedaży internetowej poniżej.

 

Co to jest orteza na kolano

Orteza na kolano to powszechnie znany ortopedyczny stabilizator stawu kolanowego, który jest stosowany jako bardziej komfortowy zamiennik gipsu. Takie  specjalne usztywniacze na kolana charakteryzują się dużą różnorodnością i funkcjonalnością. W naszym  medycznym sklepie internetowym możemy znaleźć: sportowy stabilizator na kolana, ortezę zegarową z regulowanym kątem zgięcia i wyprostu w stawie kolanowym, ortezę na kolano z szynami, czy popularne opaski podrzepkowe. Orteza kolana ma dzisiaj wiele zadań i w zależności od modelu może stabilizować kolano po urazie przeciwbólowo, przeciwdziałać kontuzjom u sportowców lub też usztywniać staw kolanowy po operacji, lub zabezpieczać po diagnostycznej artroskopii kolana.

Nowoczesna orteza stawu kolanowego nie powoduje nacisku na szwy, zapewnia odpowiednią stabilizację i swobodę ruchu a jednocześnie chroni przed mogącymi pojawić się urazami i dolegliwościami bólowymi. Wszystkie modele zostały skonstruowane w taki sposób, aby można było dopasować je do budowy ciała pacjenta oraz jego indywidualnych zapotrzebowań.

Co to jest stabilizator na kolano?  

Stabilizatory  na kolano  aktywnie usztywniające staw kolanowy, to produkty ortopedyczne niezbędne dziś do zabezpieczenia kolana przy jego różnych schorzeniach. Są one także często wykorzystywane podczas rehabilitacji i profilaktyki urazów sportowych. Jeśli chcesz kupić profesjonalny produkt w 100% zabezpieczający kolana to w ofercie sklepu rehabilitacyjnego medicalbroker.pl znajdziesz m.in. sportowy stabilizator na kolana, ortezę odciążającą łąkotkę oraz więzadła w kolanie, stabilizator stawu kolanowego z szynami zabezpieczający więzadło krzyżowe (rekonstrukcja ACL), opaskę uciskową na chondromalację  rzepki i ból kolana. Pomożemy Ci dobrać najlepszą z możliwych opcji jak np. ściągacz na kolano, sportowy stabilizator kolana, czy opaskę podrzepkową i inne produkty podnoszące jakość życia.

Czym się różni orteza od stabilizatora ortopedycznego?  

Odpowiedź jest bardzo prosta... Niczym są to marketingowe nazwy tych samych produktów. Zarówno klienci, jak i lekarze używają tych nazw zamiennie w stosunku do tego samego sprzętu ortopedycznego. Mamy zatem w sieci wiele określeń typu: orteza stawu kolanowego, szyna pooperacyjna, stabilizator kolana z zegarami, usztywniacz na kolano, opaska kolanowa z otworem na rzepkę i wiele różnych podobnych określeń, stosowanych głównie przez specjalistów od marketingu internetowego. Rzeczą niezmienną jest fakt, że w naszym sklepie medycznym   znajdziesz wszystkie wyżej wymienione produkty.

Co to jest zewnętrzna stabilizacja kolana?

Zewnętrzna stabilizacja kolana to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach kończyny dolnej i operacjach stawu kolanowego. Jej zadaniem jest bezpieczne unieruchomienie nogi w zaleconej przez lekarza zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację kończyny dolnej i stawu kolanowego. Stosowanie stabilizacji kolana zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako  pomoc przeciwbólowa i psychologiczna, aby mogli myśleć o powrocie do pełnej sprawności oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania ekstremalnych sportów.

Jak bezpiecznie chronić o swoje kolana?

Jeśli jesteś po urazie stawu kolanowego, masz problem z bólem rzepki, albo nabawiłeś się kontuzji łękotki, lub nawet zerwałeś ACL np. biegając, grając w piłkę lub zjeżdżając na deskach. Być może jesteś w we właściwym miejscu i czasie, aby Sobie pomóc... Wrócić do zdrowia i ulubionych aktywności. Wystarczy wybrać odpowiednią ochronę dopasowaną do rodzaju schorzenia kolana. Jak również zastanowić się nad późniejszą profilaktyką oraz ochroną podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej.  

Jaką ortezę kolana wybrać?  

Obecnie na rynku dostępne są trzy główne rodzaje stabilizacji stawu kolanowego. Najbardziej podstawowym z nich są opaski na kolano, które pozwalają na częściowe usztywnienie kolana. Są to tak zwane ortezy miękkie, czyli popularne elastyczne stabilizatory kolana. Nie zawierają żadnych dodatkowych szyn ani wzmocnień. Ze względu na to polecane są do użytku osobom, które chcą zapewnić jedynie dodatkowe wsparcie podczas uprawiania sportów obciążających staw kolanowy. Szczególnie przydatne jest to podczas powrotu do zdrowia przy lekkich kontuzjach.

Drugą kategorię stanowią ortezy na kolano z szynami, czy tutory, łuski, usztywniacze, ortezy pooperacyjne z zegarami i stabilizatory więzadłowe. Ich struktura, w przeciwieństwie do usztywniaczy miękkich, jest o wiele bardziej rozbudowana. Spośród nich wyróżnić należy usztywniacze długie i krótkie, ortezy z zegarem oraz stabilizatory z szynami. Bardzo ważne jest, aby odpowiedni rodzaj ortezy został dobrany przez lekarza lub fizjoterapeutę. Istnieją między nimi bowiem pewne różnice, przez co znajdują zastosowanie w odmiennych urazach. Ważne jest również ustawienie odpowiedniego zakresu ruchu stawu kolanowego za pomocą specjalnych zawiasów nazywanych popularnie zegarami. Pozwala to na znacznie szybszy powrót do zdrowia i uniknięcie ponownych kontuzji.

Ostatnim rodzajem tego zaopatrzenia ortopedycznego są funkcjonalne ortezy na kolano i stabilizatory sportowe. Przeznaczone są one głównie dla sportowców powracających do pełnej sprawności po kontuzji lub operacji kolana. Bardzo często stosuje się je w przypadku, kiedy pacjent nie jest pewien, czy kolano wytrzyma obciążenia związane z uprawianym przez niego sportem. Stabilizatory kolana typu sportowego bardzo często dobierane są indywidualnie do danego stawu kolanowego. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia kolana podczas wysiłku sportowego i związanych z nim obciążeń.

Co daje orteza na kolano?  

Głównym zadaniem usztywniacza stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się bezpieczne ograniczenie ruchomości tego stawu. Co również jest podstawowym zadaniem takich profesjonalnych stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy produkt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regeneracje tkanek. Dodatkowo produkty medyczne aplikowane na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

Jak prawidłowo zakładać ortezę na kolano?  

To proste, zaraz po świeżym urazie kolana, możesz mieć obrzęk, nawet w obrębie całego stawu kolanowego. Nie rzadko też wystąpi stan zapalny i zbiera się płyn. Dlatego najlepiej dla porównania zmierz obwód zdrowego kolana, abyś nie przeszacował rozmiaru wybranego produktu kolana. Pamiętaj, że za parę dni opuchlizna zniknie. Inaczej sytuacja się ma, jeśli chodzi o schorzenia przewlekłe w obrębie stawów kolanowych i całej kończyny dolnej. Należy tutaj pamiętać o podejściu holistycznym i traktować nasz organizm jako całość. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych jak ma to miejsce w chorobach reumatycznych (RZS) lub w długotrwałych niestabilnościach stawu kolanowego. Np. zadawnione urazy aparatu więzadłowego i mikrourazy sportowe, usunięcie łękotek, artrozy kolan. Wtedy dochodzi do zwyrodnień i zniekształcenia budowy stawu kolanowego, bardzo często jest też przesunięta oś stawu kolanowego, ma to miejsce np. w osteoartrozie (mówimy wtedy o kolanach "szpotawych" lub "koślawych"). W takim wypadku koncentrujemy się w wyborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, ukierunkowanego do danego przypadku, kształtu kolana i nogi.

Jak długo nosić ortezę na kolanie?  

Rodzaj oraz wskazania do noszenia ortezy na kolano  musi zalecić lekarz bądź fizjoterapeuta. Jeśli  nie otrzymaliśmy takich zaleceń, należy pamiętać o ogólnych zasadach noszenia ortez na kończynie dolnej. W przypadku ostrych urazów i schorzeń stawu kolanowego warto przede wszystkim obserwować reakcje własnego ciała.  Jeśli podczas zakładania takiego stabilizatora ortopedycznego odczuwamy ból i dyskomfort należy bezwzględnie zdjąć ortezę i skonsultować to ze specjalistą. W przypadku pierwszego zakładania ortezy na kolano należy robić to stopniowo, zaczynając od noszenia stabilizatora przez około 30 minut pierwszego dnia, następnie dokładając każdego dnia kolejne półgodziny. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać w drugą stronę. Pamiętajmy, że jeśli lekarz inaczej nie zaleci to ortezę na kolanie  nosimy średnio 3-4 godzin w ciągu dnia. Najlepiej zakładając stabilizator na kolano podczas największej aktywności ruchowej, aby jak najlepiej odciążyć osłabiony staw kolanowy.

Czy w ortezie kolana można spać?

Orteza stawu kolanowego to produkt medyczny, który często stosujemy zaraz po wypadku lub operacji kolana. Dlatego czasami lekarz ortopeda traumatolog zaleca aplikowanie takiego usztywniacza na kolano  podczas snu, kiedy to kończyna może wykonywać mimowolne ruchy i napięcia. Ma  to na celu zachowanie bezpieczeństwa i prawidłowego gojenia się tkanek okołostawowych.

Ile kosztują ortezy na kolano?  

Jeśli chcesz, kupić odpowiedni ochraniacz na kolana - to koszt zakupu ortezy ma dużą rozpiętość cenową. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produktów, niestety jakość wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Klienci szukający stabilizatora kolana w popularnych marketach i serwisach internetowych   najczęściej sugerują się jego ceną, co przy zasypywaniu rynku tanimi produktami rodem z państwa środka, nie zawsze idzie w parze z korzyścią dla ich zdrowia. Przejdźmy zatem do konkretów zwykła elastyczna opaska na kolano, która nie stabilizuję stawu kolanowego, natomiast może złagodzić ból i obrzęk stawu kolanowego kosztuję średnio w granicach 50 złotych (w przedziale od 20 do 100 PLN). Aktywny stabilizator kolanowy dla sportowca to wydatek rzędu od 75 do nawet 300 zł. Dedykowane szyny ortopedyczne z zegarami mogą kosztować w granicach od 400 zł w górę, funkcjonalne aparaty jednoszynowe lub dwu-szynowe  mogą kosztować od 800 do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od materiałów, z których są one wykonane. 

Uwaga! Podane powyżej ceny nie uwzględniają aktualnego czynnika inflacyjnego* 

Gdzie najlepiej kupić ortezę na kolano?

W sklepie ortopedycznym medicalbroker.pl, znajdziesz ortezy i stabilizatory na kolano dla każdego. Możesz nabyć tutaj aktywne stabilizatory sportowe na kolano dla biegacza, piłkarza czy skoczka. Kupisz także elastyczne opaski kolana i rzepki. Zamówisz tutaj łuski stawu kolanowego dla dzieci. Zamówienie wygodnie złożysz, nie wychodząc z domu. A co jeśli jestem po rekonstrukcji więzadła krzyżowego ACL?  Nie panikuj, weź swój telefon i wybierz specjalną 4-punktową ochronę na  kolana, chroniącą w sposób dynamiczny twoje więzadła w stawie kolanowym :)

 

Teleporada Gratis! Jeśli Masz jakieś pytania odnośnie do wyboru produktu na kolano, jesteś tu pierwszy raz, a może są to twoje pierwsze zakupy internetowe, lub po prostu chcesz pogadać? Napisz lub zadzwoń, a na pewno coś wspólnie wymyślimy...

pixel