Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy i stabilizatory na kolano

( ilość produktów: 158 )
Ten dział MedicalBroker powstał z myślą o osobach uprawiających sport a także tych, które zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami, jak na przykład: zerwaniem więzadła krzyżowego, uszkodzeniu łąkotki, zmianami zwyrodnieniowymi, oraz będących po artroskopii i operacjach stawu kolanowego. Przygotowaliśmy tutaj dedykowane ortezy i stabilizatory na kolano, które będą pomocne w rehabilitacji stawu kolanowego oraz przywróceniu prawidłowej funkcji kończyny dolnej. W ofercie naszego sklepu znalazło się wiele ortez i stabilizatorów odznaczających się różną funkcjonalnością, dzięki czemu z łatwością można wybrać model zalecany na daną dolegliwości kolana. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z tymi produktami poniżej.

Co to jest orteza na kolano?

Orteza na kolano to powszechnie znany ortopedyczny stabilizator stawu kolanowego, który jest stosowany jako bardziej komfortowy zamiennik gipsu. Stabilizatory  na kolano  aktywnie usztywniające staw kolanowy, to produkty ortopedyczne niezbędne dziś do zabezpieczenia kolana przy jego różnych schorzeniach. Są one także często wykorzystywane podczas rehabilitacji i profilaktyki urazów sportowych Takie  specjalne usztywniacze na kolana charakteryzują się dużą różnorodnością i funkcjonalnością. Orteza kolana spełnia dzisiaj wiele zadań i w zależności od modelu może działać na kolano przeciwbólowo, tak jak ma to miejsce po urazie, bądź przeciwdziałać kontuzjom sportowym, czy też usztywniać staw kolanowy po operacji kolana, lub zabezpieczyć go po zabiegu diagnostycznej artroskopii.

Pamiętać należy że nowoczesna orteza stawu kolanowego nie powinna powodować dyskomfortu dla użytkownika, zapewnia odpowiednią stabilizację i swobodę ruchu a jednocześnie chroni przed mogącymi pojawić się mikrourazami i dolegliwościami bólowymi w obrębie stawu kolanowego. Wszystkie nasze ortezy i stabilizatory zostały skonstruowane w taki sposób, aby można było dopasować je do budowy ciała pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb.

Co daje orteza na kolano?

Głównym zadaniem ortezy stawu kolanowego jest utrzymywanie kończyny dolnej w odpowiedniej pozycji i zapobieganie przemieszczaniu kolana w 3 podstawowych płaszczyznach (zalecenie lekarza). Elastyczny materiał lub usztywniane szyny boczne, wspomagają działanie mięśni utrzymujących staw kolanowy w jego naturalnej pozycji. W niektórych przypadkach po urazie zaleca się bezpieczne ograniczenie ruchomości tego stawu. Co również jest podstawowym zadaniem takich profesjonalnych stabilizatorów kolana. Lekarz lub fizjoterapeuta odpowiednio dobiera wtedy sprzęt, aby w jak najlepszy sposób wspomóc ćwiczenia rehabilitacyjne i regenerację  tkanek. Dodatkowo stabilizatory ortopedyczne aplikowane na kolano wykonane są z materiałów oddychających, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę stawu.

Dobra stabilizacja zewnętrzna, czyli jak działa orteza kolanowa?

Zewnętrzna stabilizacja kolana to profesjonalna pomoc w powrocie do pełnej sprawności po urazach kończyny dolnej i operacjach stawu kolanowego. Jej zadaniem jest bezpieczne unieruchomienie nogi w zaleconej przez lekarza zakresie ruchomości, dzięki której pacjent uniknie ryzyka ponownej kontuzji oraz będzie miał szansę wzmocnić mięśnie odpowiadające za stabilizację kończyny dolnej i stawu kolanowego. Stosowanie stabilizacji kolana zalecane jest przede wszystkim sportowcom, zarówno zawodowym, jak i amatorom, jako  pomoc przeciwbólowa i psychologiczna, aby mogli myśleć o powrocie do pełnej sprawności oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie podczas uprawiania  sportów ekstremalnych.  

Jak się zakłada stabilizator na kolano?  

Zakładanie ortezy na kolano nie jest aż tak bardzo skomplikowane. Należy jednak pamiętać że zaraz po świeżym urazie kolana, możesz mieć obrzęk, nawet w obrębie całego stawu kolanowego. Nie rzadko też wystąpi stan zapalny i zbiera się płyn. Dlatego najlepiej dla porównania Zmierz obwód tego zdrowego kolana, abyś nie przeszacował rozmiaru wybranego modelu. Pamiętaj, że za parę dni opuchlizna zniknie. Inaczej sytuacja się ma, jeśli chodzi o schorzenia przewlekłe w obrębie stawów kolanowych i całej kończyny dolnej. Należy tutaj pamiętać o podejściu holistycznym i traktować nasz organizm jako całość. W przypadku przewlekłych stanów zapalnych jak ma to miejsce w chorobach reumatycznych (RZS), lub w długotrwałych niestabilnościach stawu kolanowego. Jak np:  zadawnione urazy aparatu więzadłowego i kontuzje sportowe, usunięcie łękotek, artrozy kolan, gdzie dochodzi do różnych zwyrodnień i zniekształceń w anatomii stawu kolanowego. W takim wypadku koncentrujemy się w wyborze odpowiedniego zaopatrzenia ortopedycznego, ukierunkowanego na dane schorzenie oraz  kształt  i funkcjonalność kończyny dolnej.

Ile się nosi ortezę na kolanie?  

Rodzaj oraz wskazania do noszenia ortez i stabilizatorów kolana  musi zalecić lekarz bądź fizjoterapeuta. Jeśli  nie otrzymaliśmy takich wskazówek, należy pamiętać o ogólnych zasadach noszenia ortez na kończynie dolnej. W przypadku ostrych urazów i schorzeń stawu kolanowego warto przede wszystkim obserwować reakcje własnego ciała.  Jeśli podczas zakładania takiego stabilizatora ortopedycznego odczuwamy ból i dyskomfort należy bezwzględnie zdjąć ortezę i skonsultować to ze specjalistą. W przypadku pierwszego zakładania ortezy na kolano należy robić to stopniowo, zaczynając od noszenia stabilizatora przez około 30 minut pierwszego dnia, następnie dokładając każdego dnia kolejne półgodziny. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać w drugą stronę. Pamiętajmy, że jeśli lekarz inaczej nie zaleci, to ortezę na kolanie  nosimy średnio 3-4 godzin w ciągu dnia. Najlepiej zakładając stabilizator na kolano podczas największej aktywności ruchowej, aby jak najlepiej odciążyć osłabiony staw kolanowy.

Czy w ortezie można spać?

Orteza stawu kolanowego to produkt medyczny, który często stosujemy zaraz po wypadku lub operacji kolana. Dlatego czasami lekarz ortopeda-traumatolog zaleca aplikowanie takiego usztywniacza na kolano  podczas snu, kiedy to kończyna może wykonywać niebezpieczne ruchy i mimowolne napięcia. Ma  to na celu zachowanie bezpieczeństwa i prawidłowego gojenia się tkanek okołostawowych.

Ile kosztuje orteza stawu kolanowego?  

Jeśli chcesz, kupić odpowiednią ortezę lub stabilizator na kolano, to koszt zakupu takiej ortezy może mieć dużą rozpiętość cenową. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produktów, niestety jakość wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Klienci szukający stabilizatora na kolana w popularnych marketach i serwisach internetowych   najczęściej sugerują się jego ceną, co przy zasypywaniu rynku tanimi produktami rodem z państwa środka, nie zawsze idzie w parze z korzyścią dla ich zdrowia. Przejdźmy zatem do konkretów zwykła elastyczna opaska na kolano, która łagodzić ból i obrzęk stawu kolanowego kosztuję średnio w granicach 50 złotych (w przedziale od 20 do 100 PLN). Sportowy stabilizator  na kolana to wydatek rzędu od 75 do nawet 300 zł. Ortezy i szyny z zegarami, które regulują kat zgięcia w stawie kolanowym, mogą kosztować w granicach od 400 zł w górę, Ortezy więzadłowe oraz stabilizatory funkcjonalne na Osteoartrozę (OA),  mogą kosztować od 800 do nawet kilku tysięcy złotych w zależności od materiałów, z których są one wykonane. 

Uwaga! Podane powyżej ceny nie uwzględniają aktualnego czynnika inflacyjnego*   

Gdzie kupić stabilizator na kolano?

Naszym klientom zawsze doradzamy żeby poszukali w swojej okolicy specjalistycznego sklepu ortopedycznego, gdzie mogliby dopasować odpowiedni stabilizator kolana, który w 100% spełniłby ich oczekiwania, a przede wszystkim z medycznego punktu widzenia byłby wskazany indywidualnie do leczenia danego urazu stawu kolanowego. Jeśli trudno Ci znaleźć taki punkt w sąsiedztwie... Możesz zaufać ekspertom z MedicalBroker.pl, którzy od 20 lat zaopatrują Klientów w odpowiednie ortezy i stabilizatory na kolano - ciesząc się  razem z Nimi z szybkiego powrotu do zdrowia .

Teleporada Gratis! Jeśli Masz jakieś pytania odnośnie do wyboru produktu na kolano, Jesteś tu pierwszy raz, a może są to twoje pierwsze zakupy internetowe, lub po prostu chcesz pogadać? Napisz lub Zadzwoń, a na pewno coś wspólnie wymyślimy...

pixel