Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory na więzadła kolana

( ilość produktów: 60 )

Komu potrzebna jest orteza stawu kolanowego?

W niektórych przypadkach ortezy stosowane są zachowawczo. Dotyczy to lekkich uszkodzeń więzadeł pobocznych i krzyżowych, jak również wszelkich niestabilności wykrytych w tym obszarze. Takie rozwiązanie często polecane jest dla sportowców w celu zapobiegania dalszym, powtarzalnym urazom w danym obszarze. Dotyczy to również urazowych i degeneracyjnych zmian w obrębie stawu kolanowego, które prowadzą do obciążenia więzadła krzyżowego.

W wielu przypadkach stabilizator na więzadła kolana jest stosowany po zabiegach operacyjnych. Dotyczy to takich urazów jak te w obrębie łękotki albo rzepki. Orteza stawu kolanowego z blokadą kąta zgięcia ma za zadanie unieruchomienie stawu i odciążenie jego oraz stawu skokowego w okresie tuż po zabiegu. Chroni też szwy przed uszkodzeniem.

Jak działa stabilizator na więzadła kolana?

Przede wszystkim – jego działanie zależy od tego, jaki stabilizator kolana nosisz. W przypadku urządzeń z regulacją kąta, wyposażonych w sztywne szyny boczne, chodzi przede wszystkim o stopniowy powrót do zdrowia wraz z unieruchomieniem stawu pod odpowiednim kątem. Ma to za zadanie odciążać staw i więzadła. Orteza stawu kolanowego z zawiasami to rozwiązanie stosowane przede wszystkim tymczasowo, do czasu rozpoczęcia właściwej rehabilitacji, szczególnie w przypadku operowania więzadła krzyżowego.

Dobrze dobrana orteza sprawdza się zwłaszcza podczas uprawiania sportu, bo pozwala na poruszanie się kolana z odpowiednią intensywnością i po właściwym torze, co zapobiega dalszym kontuzjom. Dzięki kompresji redukuje ból ze strony więzadła krzyżowego. Jednocześnie szyny boczne gwarantują stabilizację stawu podczas uprawiania rozmaitych aktywności.

Wybierz odpowiedni stabilizator kolana

Każdy dostępny stabilizator kolana jest produktem o zastosowaniu terapeutycznym. Ortezy zostały wykonane z przyjaznych dla skóry materiałów. Te, które nie są wyposażone w szyny usztywniające, pozwalają na noszenie ich podczas uprawiania sportu. Ponadto każdy stabilizator kolana gwarantuje komfort i odprowadza pot, przez co redukuje ryzyko powstania poważniejszych podrażnień skóry. Zależnie od Twoich potrzeb oraz możliwości ruchowych, możesz dobrać różne rodzaje ortez. Orteza kolana z szynami bocznymi i pierścieniem stabilizującym rzepkę wystarczy, aby zapobiec powtarzalności urazów, jeśli regularnie trenujesz. Z kolei orteza stawu kolanowego z 4-punktowym podparciem kończyny dolnej  i regulowanym kątem zgięcia oraz wyprostu,  to dobre rozwiązanie, jeżeli jesteś bezpośrednio po zabiegu i musisz chronić szwy przed uszkodzeniem.

 

Sprawdzone stabilizatory na więzadła kolana – ACL, PCL, MCL, LCL

Kontuzje kolana, takie jak zerwanie więzadeł ACL, PCL, MCL czy LCL, uszkodzenia łąkotek, ogólna niestabilność stawu kolanowego czy leczenie pooperacyjne i rekonwalescencja pourazowa tego obszaru wymaga zastosowania właściwego stabilizatora. W tym przypadku najlepiej sprawdza się orteza więzadłowa na kolano.

Stabilizator na więzadła kolana ma specyficzną konstrukcję – orteza jest relatywnie krótka, sięga zazwyczaj do połowy łydki i najczęściej na otwartą budowę. Zapewnia to wysoki komfort noszenia o maksymalizuje możliwość regulacji.

Orteza stabilizująca więzadła staw kolanowego efektywnie ogranicza możliwości ruchowe kolana, a jej zastosowanie chroni przed pogłębieniem urazu, pozwalając utrzymać ten obszar w stabilnej pozycji. W wielu przypadkach stosowana jest orteza stawu kolanowego z zegarami lub zawiasami, które pozwalają na precyzyjne ustawienie pozycji.

Popularna jest również orteza stawu kolanowego dla sportowców – zakładana przy sportach kontaktowych i niekontaktowych, które podnoszą ryzyko urazu tego obszaru.

Bez względu na to, czy potrzebna Ci jest orteza funkcjonalna stawu kolanowego, czy stabilizator pourazowy lub pooperacyjny, zapoznaj się z naszymi propozycjami. W ofercie czekają wyłącznie profesjonalne ortezy, które łączą efektywną stabilizację z komfortem noszenia.

 

pixel