Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

pasy przepuklinowe

( ilość produktów: 22 )

Pas przepuklinowy – kiedy jest stosowany?

Najczęściej pasy przepuklinowe stosowane są jako efekt zaleceń lekarskich w przypadku wykrycia przepuklin pachwinowych, brzusznych lub pępkowych. Pas przepuklinowy jest sprawdzonym i często zalecanym rozwiązaniem w przypadku odprowadzalnych przepuklin – zapobiega zabiegom operacyjnym.

Pas brzuszny oraz pas pachwinowy może być również zalecony w przypadku dużych przepuklin, które z jakiegoś powodu nie są operacyjne, ale mogą być odprowadzone. Pas pachwinowy może służyć również jako zabezpieczenie pachwin po zabiegach operacyjnych na przepuklinę. Dodatkowo pas brzuszny stosuje się często na co dzień w formie profilaktyki przeciwko nawrotom schorzenia.

Jak działa pas przepuklinowy?

Z uwagi na swoją budowę pas przepuklinowy ma służyć przede wszystkim do odprowadzania worka przepuklinowego na odpowiednie miejsce. Stale wywierane napięcie na konkretny obszar zapobiega również powtórnemu wychodzeniu worka przepuklinowego przy codziennych czynnościach albo pracy. W niektórych przypadkach pas przepuklinowy, zwłaszcza pas brzuszny, jest stosowany również jako pas stomijny, za dodaniem odpowiedniego wyposażenia.

Dobrze dopasowany pas na przepuklinę stosuje się, gdy mamy do czynienia z możliwością odprowadzenia worka przepuklinowego albo w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie może być wykonany zabieg operacyjny. W przypadku przepuklin pachwinowych o nawracającym charakterze pas pachwinowy działa również profilaktycznie. Może być też stosowany po zabiegach operacyjnych. Z uwagi na swoją budowę pas na przepuklinę zwiększa komfort życia i często powoduje redukcję bólu.

Jaki pas przepuklinowy wybrać?

W zależności od tego, na jaką przepuklinę cierpisz i co zalecił lekarz, co wyboru możesz mieć pasy przepuklinowe o różnych cechach. Właściwe dobranie budowy pasa jest kluczowe, jeśli zależy Ci na efekcie jego noszenia. Pamiętaj, aby pas na przepuklinę zawsze skonsultować ze specjalistą, który na Twoją historię choroby i prowadzi leczenie.

Wybierając pas przepuklinowy pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru. W tym celu sprawdź, jakich pomiarów każe dokonać producent albo zasięgnij porady specjalisty w zakresie doboru sprzętu medycznego. Jedynie dobrze dopasowany pas na przepuklinę będzie działał poprawnie, jednocześnie nie pogarszając Twojej kondycji i nie powodując dyskomfortu.

Wszystkie pasy przepuklinowe dostępne w ofercie zostały wykonane z certyfikowanych materiałów. To sprawia, że są bezpieczne w stosowaniu i mają stosowne napięcie oraz akcesoria wspomagające walkę z przepukliną. W większości modeli pas przepuklinowy ma elementy regulowane, które pozwalają dopasować go do ciała. Odprowadza również wilgoć od skóry, zapobiegając podrażnieniom. Powierzchnia wewnętrzna pasów została wykonana z miękkiego materiału, który nie powoduje niepotrzebnego nacisku na tkanki. Poduszki uciskowe, w które wyposażany jest pas na przepuklinę, można łatwo czyścić dla zachowania ich higieny. Jeśli wybierasz pas przepuklinowy pachwinowy pamiętaj o tym, aby zdecydować się na produkt dopasowany do konkretnej płci. Różnice opierają się przede wszystkim na budowie pasów, dlatego dla zachowania komfortu warto zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę. To zagwarantuje wygodę na co dzień oraz skuteczne działania pasa.

Jeśli cierpisz na obustronną przepuklinę pachwinową, dobrym wyborem może być obustronny pas pachwinowy Bort Medical HerniaFix® Elastic Spring Truss, Double-Sided. Sprawdzi się on do odprowadzanych przepuklin. W przypadku przepukliny pępkowej lepszym wyborem będzie BORT Umbilicial Hernia Support profesjonalny pas na przepuklinę pępkową – bardzo lekki pas brzuszny przepuklinowy, z dodatkową poduszką uciskową.

pixel