Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opaski na łokieć tenisisty i golfisty

( ilość produktów: 18 )

Opaska na łokieć – dla kogo?

Opaski na łokieć golfisty albo tenisisty są sprzętem rehabilitacyjnym często spotykanym przy specyficznym rodzaju urazów. Stosowane są do leczenia objawów urazów skrętnych i przeciążeniowych w obrębie stawu łokciowego, Najczęściej zaleca się używanie ortez tego typu w przypadku uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich – tendinopatii i entezopatii (powięzi, ścięgien, więzadeł) wokół powierzchni bliższej przedramienia.

Opaska na łokieć tenisisty jest stosowana głównie w przypadku, gdy stwierdzono zapalenie nadkłykcia kości ramiennej oraz innych urazów uznawanych za typowo sportowe. Może być noszona również w formie profilaktyki przed pogorszeniem czy nawrotami kontuzji tego rodzaju.

Z uwagi na swoją charakterystykę, opaska na łokieć tenisisty najczęściej używana jest przez sportowców, ale nie tylko. Jest to dobre rozwiązanie również dla osób, które z uwagi na ciężki charakter pracy narażone są na podobne kontuzje. W takim przypadku sprawdzi się zarówno w okresie rehabilitacji, jak i również może być stosowana zachowawczo, w ochronie przed ponownym urazem.

Jak działa opaska na łokieć?

Opaski na łokieć golfisty i tenisisty, czyli tak zwane klamry stawu łokciowego, są sztywniejsze, ale przy tym bardziej wygodne i uniwersalne jako zaopatrzenie ortopedyczne łokciowej okolicy przedramienia. Ich budowa pozwala na ruch w pełnym zakresie ruchu, jednocześnie oferując stabilizację dla stawu i mięśni, co przyspiesza okres rehabilitacji.

Z uwagi na swój charakter i budowę opaska na łokieć gwarantuje ucisk na mięsień, co stanowi element swoistego masażu tarciowego. W ten sposób znacznie zmniejszasz napięcie nadwyrężonych mięśni i ścięgien, co z kolei przyspiesza powrót do zdrowia, ale również zmniejsza znacząco dolegliwości bólowe.

Nie bez znaczenia jest fakt, że opaska założona w odpowiednim miejscu na staw łokciowy, znacznie poprawia przepływ limfy i krwi, a jednocześnie stanowi element termoterapii. To pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie, redukuje problemy z obrzękami, a jednocześnie pomaga w rozluźnieniu i zmniejszeniu napięcia tkanek. To wszystko pozwala radzić sobie z objawami łokcia tenisisty.

Opaska na łokieć tenisisty – jak ją wybrać?

Z zasady opaska na łokieć w jakiejkolwiek formie dostępna jest w uniwersalnej wersji, która umożliwia nałożenie zarówno na lewą, jak i też prawą rękę. Wymaga to jedynie zmiany położenia podkładki, która umożliwia dodatkowy nacisk w formie masażu. Dodatkowo jeden rozmiar i szeroka możliwość jego regulacji sprawiają, że opaskę szybko dopasujesz do obwodu przedramienia dzięki specjalnemu paskowi i trwałemu systemowi mocowania.

Opaski na łokieć golfisty wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów, które odprowadzają pot. Z tego powodu mogą być noszone również podczas aktywności, na przykład uprawiania sportu albo w pracy. Każdy produkt jest certyfikowany, a więc bezpieczny w stosowaniu i wspiera terapię zachowawczą oraz leczniczą. Dodatkowy system masażu z wyjmowaną pelotą pozwoli Ci dopasować stopień działania opaski podczas leczenia łokcia tenisisty. Wkładkę z wypustkami możesz w dowolnej chwili wyjąć. Jest ona też łatwa w czyszczeniu.

pixel