Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy pooperacyjne stawu łokciowego

( ilość produktów: 8 )

Orteza stawu łokciowego – kiedy stosować?

Opaski na łokieć tenisisty i golfisty, czyli tak zwane klamry stawu łokciowego, są sztywniejsze, ale przy tym bardziej wygodne i uniwersalne jako zaopatrzenie ortopedyczne łokciowej okolicy przedramienia. Stosowane są do leczenia objawów urazów skrętnych i przeciążeniowych w obrębie stawu łokciowego, bo ich budowa pozwala na ruch w pełnym zakresie ruchu. Najczęściej zaleca się używanie ortez tego typu w przypadku uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich – tendinopatie i entezopatie (powięzi, ścięgien, więzadeł) wokół powierzchni bliższej przedramienia.

Z uwagi na charakter tego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego, orteza łokcia często jest stosowana również po zabiegach operacyjnych, zwłaszcza tych dotyczących stabilizacji czy wstawienia endoprotezy stawu łokciowego. Jest ona dobrym rozwiązaniem w terapii złamań w obrębie kości ramienia oraz przedramienia. Może służyć w bardziej nietypowych złamaniach łokcia jako sposób na unieruchomienie i szybszy powrót do zdrowia.

Orteza łokcia i jej działanie

Oczywiście, z uwagi na swój charakter, orteza stawu łokciowego służy przede wszystkim unieruchomieniu łokcia w jednej pozycji przy jego niestabilności. Urządzenia bardzo często mają regulowany kąt zgięcia, który pozwala utrzymać rękę w odpowiedniej dla jej stanu pozycji. Niektóre rozwiązania dają też możliwość biernej aktywizacji ręki, co może poprawiać tempo powrotu do zdrowia. Stabilizator łokcia bardzo często jest regulowany na podstawie postępów w terapii.

Dzięki specjalnej konstrukcji orteza łokcia nie dopuszcza do jego zwichnięcia. Wynika to z faktu, że szyna wymusza odpowiedni kierunek zginania i prostowania stawu, przez co nie dopuszcza do dalszych uszkodzeń w jego obrębie. Zapobiega również występowaniu szkodliwego przeprostu, który może być szczególnie niebezpieczny po urazach łokcia.

Niektóre, szczególnie rozbudowane modele ortez, dbają również o właściwą pozycję stawu barkowego. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób, które mają rękę unieruchomioną przez dłuższy czas i instynktownie próbują ją obciążać przez zachowanie niesymetrycznej postawy ciała. Orteza stawu łokciowego w takim przypadku jest odpowiednio zabudowana, co pozwala na uzyskanie wygodnej, prawidłowej postawy.

Orteza stawu łokciowego – asortyment

Aby wybrać odpowiednią ortezę na łokieć golfisty lub inne dolegliwości, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej dopasowanie do stanu ręki. W tym pomóc może ortopeda albo fizjoterapeuta, wydając zalecenia co do ograniczenia ruchomości konkretnych stawów albo wymuszonej pozycji ręki i łokcia. Tobie po takich zaleceniach zostanie do wyboru szereg profesjonalnych, bezpiecznych w stosowaniu produktów.

Każdy dostępny w asortymencie stabilizator stawu jest produktem certyfikowanym i przeznaczonym do rehabilitacji. Dzięki temu zyskujesz pewność, że jego stosowanie będzie w pełni komfortowe, ale również zyska znaczenie terapeutyczne. Orteza stawu łokciowego dostępna jest w kilku rozmiarach – weź to pod uwagę, bo dopasowanie odpowiedniej wielkości sprzętu medycznego pozwoli Ci na komfortowe jego użytkowanie.

Orteza stawu łokciowego, jeśli jest dostępna w ofercie, została na pewno wykonana z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. Pozwalają one skórze oddychać, a elementy sztywne są nimi specjalnie zabezpieczone, aby nie powodowały otarć i podrażnień na skórze. Każda nowoczesna orteza stawu łokciowego jest również wyposażona w rozwiązania ułatwiające jej założenie oraz regulację stosownie do potrzeb.

pixel