Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

stabilizatory na ramię

( ilość produktów: 42 )

Kiedy stosować stabilizator na ramię?

Stabilizator ramienia zazwyczaj jest noszony w przypadku, gdy doszło do dysfunkcji stawu ramiennego albo całego stawu barkowego. Część stabilizatorów nadaje się do przypadków, w których wskutek urazu doszło do zwichnięcia lub stłuczenia barku, a także zwichnięcia samej kości ramiennej.

Inny rodzaj ortezy stosowany jest jako element rehabilitacji i odciążenia po zabiegach. Dotyczy to przede wszystkim osób, które przeszły artroskopię. Stabilizator stawu z odwodzeniem zalecany jest też w przypadku zespołu zmrożonego stawu albo uszkodzeniu stożków rotatora. W przypadku osób z niedowładami albo uszkodzeniami neurologicznymi stosuje się jeszcze inny typ stabilizatora stawu barkowego. Takie urządzenie jest polecane zwłaszcza dla osób, które nie odzyskały pełnej sprawności po udarze. Jego stosowanie zaleca się przy uszkodzeniach splotu ramiennego i niestabilności stawu. Orteza stawu barkowego może być noszona zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Konieczne w takim przypadku jest dopasowanie modelu oraz jego rozmiaru do parametrów danej osoby.

Jak działa orteza barku?

Zależnie od typu, orteza ramienna może mieć różne role. Przede wszystkim podstawowym zadaniem stabilizatora jest ustawienie połączenia stawowego w barku i ramieniu na odpowiedniej, fizjologicznej pozycji. Stabilizator ramienia ma odciążać staw, a jednocześnie układać go w takiej pozycji, aby nie dochodziło do niestabilności czy podwichnięć. W przypadku sprzętu stosowanego po zabiegach istotna jest też funkcja unieruchomienia całkowitego albo odwodzenia w konkretnej pozycji, co przyspiesza regenerację.

Dodatkowo stabilizator na ramię ma za zadanie zmniejszać Twoje odczucia bólowe. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu stawu nie występuje nacisk na nerwy, które mogłyby – podrażnione – powodować przewlekły ból.

Jak wybrać stabilizator stawu ramiennego?

Właściwy stabilizator stawu ramiennego czy barkowego powinien być zawsze dobrany przez lekarza ortopedę w porozumieniu z fizjoterapeutą, jeśli jest taka konieczność. Znając formę, w jakiej ma być on przygotowany, możesz dobrać taki model, który odpowiada Twoim oczekiwaniom pod względem funkcjonalności, koloru czy innych parametrów. Każdy stabilizator stawu barkowego dostępny w sklepie został wykonany z trwałych materiałów, które wspierają proces powrotu do zdrowia. Część produktów jest elastyczna, podczas gdy niektóre mają funkcje usztywniające lub odwodzące, zależnie od potrzeb. Stabilizator stawu zawsze jest komfortowy w noszeniu, nie uwiera oraz nie powoduje podrażnień i otarć skóry. W formie zabudowanej skutecznie odprowadza pot, podnosząc komfort użytkowania na co dzień.

Zależnie od tego, dlaczego musisz nosić stabilizator ramienia, do wyboru masz kilka modeli. Orteza barku – Temblak kończyny górnej Bort OmoBasic® to otwarta orteza stosowana przede wszystkim przy urazowych uszkodzeniach barku i kości ramiennej. Jest elastyczna i obustronna. Z kolei orteza stawu barkowego do zadań specjalnych Bledsoe ARC 2.0 sprawdza się do rekonwalescencji po zabiegach w obszarze stawu ramiennego, jak i również przy poważniejszych orazach.

pixel