Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Orteza głowy

( ilość produktów: 5 )

Orteza głowy – kiedy się ją stosuje?

Dobrze dopasowana orteza głowy jest przede wszystkim ochroną przed uderzeniem i urazem czaszki. Może być stosowana jako profilaktyka u osób z porażeniem mózgowym, ataksją, czy spastycznością. Stosuje się ją również w zaburzeniach równowagi. Co więcej, orteza głowy z dobrą stabilizacją stanowi wsparcie w okresie pooperacyjnym. W takiej sytuacji orteza głowy przede wszystkim pozwala zachować szwy na ranie w należytej kondycji. U dzieci stosowana jest również jako profilaktyka deformacji czaszki.

Jak działa orteza głowy?

Kask ochronny stosowany jest głównie jako zabezpieczenie przed stłuczeniami głowy. Może być skuteczny w przypadku dzieci i dorosłych, którzy regularnie przewracają się lub tracą kontrolę nad ciałem, przez co są zagrożeni stłuczeniami w obszarze czaszki. Kask ochronny ma za zadanie izolować głowę od podłoża.

Orteza głowy jest stosowna również w przypadku osób po zabiegach operacyjnych lub przebywających stale w pozycji leżącej. Chroni przed odleżynami. Pomaga zachować szwy na ranie operacyjnej, chroniąc przed jej rozchodzeniem lub otarciami.

Kask ochronny – asortyment i wybór produktu

Z uwagi na zastosowanie, każdy kask ochronny wykonany został z miękkiego materiału, który nie powoduje otarć i innych podrażnień naskórka. Jednocześnie używane do produkcji tkaniny są wytrzymałe, dobrze izolują i pełnią funkcję usztywniającą. Ich noszenie nie jest uciążliwe, a one same są wygodne. Orteza głowy jest wygodnie regulowana, dlatego dostosujesz ją konkretnie do potrzeb swoich lub podopiecznego. Pamiętaj jedynie, aby wybrać produkt dla dzieci lub dorosłych. Różnią się one rozmiarem, ale wszystkie mają stosowne certyfikaty dopuszczające do użytku.

pixel