Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gorsety ortopedyczne

( ilość produktów: 38 )

Gorset ortopedyczny – kiedy wymaga założenia?

Jak każdy specjalistyczny sprzęt, również gorset ortopedyczny ma konkretne wskazania co do jego stosowania. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że do noszenia gorsetu niezbędne jest zalecenie lekarskie oraz opinia, która pomoże dopasować jego odpowiedni model adekwatnie do oczekiwanego efektu terapeutycznego albo profilaktycznego.

Gorset na kręgosłup zalecany jest osobom, u których ujawnione zostały zmiany wynikające z osteoporozy albo reumatyzmu. Sprawdzają się również u wszystkich osób, u których występują wady postawy. Mowa tutaj przede wszystkim o zniekształceniach piersiowego odcinka kręgosłupa. Do najczęstszych wad należy kifoza, również wtórna. Niekiedy gorsety ortopedyczne stosuje się również do korekty postawy u dzieci, także w przypadku skoliozy.

W końcu gorset ortopedyczny dla dorosłych jest zalecany po leczeniu operacyjnym dowolnego odcinka kręgosłupa. Stosuje się go także w leczeniu urazów, zwłaszcza złamań kompresyjnych. Może być zalecony przy przewlekłych bólach mięśniowych lub zapaleniach stawów kręgosłupa, szczególnie w obrębie klatki piersiowej.

Jak działają gorsety ortopedyczne?

Przede wszystkim gorset ortopedyczny ma za zadanie stabilizować obszar konkretnego odcinka kręgosłupa, zależnie od tego, czy jest jedno-, czy kilkupanelowy. W ten sposób gorset ortopedyczny lędźwiowy jest stosowany przy skoliozie i złamaniach w tym obszarze, aby odciążył kręgi i nie doprowadził do dalszych uszkodzeń, w tym w obrębie rdzenia. Adekwatnie stosowany jest gorset ortopedyczny piersiowy.

Orteza tułowia może zapewniać stabilizację w ruchu, co zapobiega urazom i zmniejsza objawy bólowe. Sztywny gorset na kręgosłup często ma za zadanie chronić ranę po operacji przed naruszeniem, a także odciążać konkretny fragment kręgosłupa aż do momentu regeneracji tkanek. W końcu gorset zapewnia odpowiednie, fizjologiczne ułożenie klatki piersiowej i innych części tułowia, co poprawia postawę i polepsza samopoczucie.

Który gorset ortopedyczny wybrać?

Każdy dostępny w ofercie gorset ortopedyczny jest produktem medycznym, stosowanym jako zalecenie ze strony lekarza lub fizjoterapeuty. Modele zostały wykonane w taki sposób, aby pomagać w konkretnych schorzeniach. Są dopasowane do budowy ciała. Wszystkie dostępne produkty mają adekwatne certyfikaty potwierdzające ich jakość i fakt, że mogą być stosowane jako ortezy tułowia.

Dostępne w ofercie gorsety ortopedyczne zostały wykonane z trwałych, a zarazem przyjaznych dla skóry materiałów. Szyny wewnętrzne zabezpieczone są w taki sposób, aby oferować stabilizację kręgosłupa bez ryzyka powstawania otarć na skórze. Wiele modeli dodatkowo odprowadza wilgoć na zewnątrz i ma zawarte składniki przeciwdziałające rozwojowi bakterii. A wszystko dla Twojego komfortu.

Zależnie od stanu kręgosłupa i przyczyny zaleceń dotyczących noszenia gorsetu, odpowiednie mogą być różne modele. W przypadku zmian osteoporotycznych zaleca się lekkie ortezy z samokierującymi klamrami, takie BORT Dynamic FX Aktywny gorset kręgosłupa. Z kolei mniej widocznym modelem, który stosuje się w chorobach reumatycznych oraz przy bólach lędźwiowych i krzyżowych, jest Otto Bock Dorso Direxa Posture 50R59 Orteza kręgosłupa. Została wykonana z przewiewnego materiału usztywnionego elastycznym gorsetem.

pixel