Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Transport chorych

( ilość produktów: 10 )

Transport chorych – sprzęt do transportu pacjenta

Każdy, kto opiekuje się osobą niepełnosprawną ruchowo, wie, jak ciężka jest to praca. W wielu przypadkach, gdy chory nie porusza się samodzielnie albo nie jest w stanie wykonywać przy sobie podstawowych czynności, transport medyczny do lekarza czy na badania jest znacznie utrudniony. Osoby przebywające stale w pozycji leżącej wymagają regularnych zmian ułożenia ciała, a tym, które nie poruszają się samodzielnie, potrzebny jest często transport sanitarny w momencie pogorszenia zdrowia.

Sytuacje problematyczne nie dotyczą jednak wyłącznie przewozu chorych do szpitala czy transportu chorego poza domem. Bardzo często już sama opieka w domu jest znacznie utrudniona. Aby ją ułatwić i nie obciążać zbyt mocno samego opiekuna, warto skorzystać z rozmaitych usprawnień. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów przebywających w pozycji leżącej i wymagających codziennej pielęgnacji, jak również tych, którzy nie mają władzy w nogach lub ich poruszanie się jest utrudnione.

Sprzęt do transportu pacjenta przydaje się zarówno profesjonalnym jednostkom medycznym, jak i też rodzinie chorego. Usprawnienia takie jak choćby barierki boczne mogą znacznie poprawić komfort i łatwość sprawowania opieki. Wiele nowoczesnych urządzeń za pomocą mechanizmu wspomaga na przykład zmiany pozycji.

Jak działa sprzęt do transportu chorego?

Zależnie od wybranego modelu, sprzęt do transportu chorych może być stacjonarny, przenośny albo stosowany wyłącznie na zewnątrz. Niektóre jego elementy za pomocą mechanizmu pomagają na przykład w zmianie pozycji leżącej osoby niezdolnej do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności bez nadmiernego obciążenia fizycznego opiekuna. Poprawia to jakość opieki i szybkość wykonywania obowiązków.

W przypadku osób niezdolnych do chodzenia przydaje się wózek do przewożenia chorych. Czasem niezbędny jest również specjalny wyciąg, który za pomocą mechanizmu transportuje chorego w pozycji siedzącej wprost na wózek do przewożenia chorych. Takie urządzenie do transportu chorego jest bezpieczne i często wybierane przez samą osobę z ograniczoną sprawnością, bo daje jej pewną swobodę i komfort na co dzień. Osoby z ograniczoną sprawnością samych kończyn dolnych często wybierają też barierki boczne, które pomagają w wykonywaniu podstawowych zmian pozycji.

Bardzo ważne jest również to, aby transport medyczny zawsze był bezpieczny. Niektóre usprawnienia powodują, że pozycja chorego jest niestabilna w ruchu. Z tego powodu pomocne są barierki boczne, które zapobiegają ześlizgnięciu się z łóżka. Do transportu chorego w pozycji leżącej mogą być stosowane też specjalne nakładki antypoślizgowe. Takie rozwiązania do transportu chorego przydają się też na wózek do przewożenia chorych.

Jaki sprzęt do transportu chorego wybrać?

Zależnie od tego, jak często będzie organizowany transport medyczny, przydać się może różny sprzęt do przewozu chorych. W domu najważniejsze są rozwiązania łatwe w obsłudze, często z pomocą mechanizmu, zwłaszcza w przypadku osób przebywających w pozycji leżącej. Takie rozwiązania są zwykle przeznaczone dla jednej osoby, ułatwiające pracę opiekuna.

W profesjonalnych jednostkach sanitarnych transport medyczny odbywa się często łącznie z przewożeniem osób z domu do lekarza albo punktu badań i z powrotem. Sprzęt do przewozu chorych powinien mieć wszystkie stosowne certyfikaty bezpieczeństwa oraz być łatwy w dezynfekcji po każdym z pacjentów. W przeciwnym razie wybierz takie rozwiązania do transportu chorego, które będą jednorazowe i zabezpieczą przestrzeń, co pomoże uniknąć konieczności jej odkażania.

pixel