Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pasy żebrowe

( ilość produktów: 16 )

Pasy żebrowe – kiedy się je stosuje?

Jeśli niedawno przeszedłeś zabieg w obszarze klatki piersiowej albo byłeś ofiarą urazu, który wywołał uszkodzenie żeber, może towarzyszyć Ci ból przy zwykłych czynnościach, nawet oddychaniu. W takiej sytuacji bezpieczne rozwiązanie stanowią dobrane przez specjalistę pasy żebrowe. Produkty dostępne w tej kategorii zostały przygotowane do stosowania między innymi podczas rekonwalescencji po operacjach na otwartej klatce piersiowej, ale również po stłuczeniach klatki piersiowej oraz złamaniach żeber. Stosowanie pasów może zostać Ci zalecone przez fizjoterapeutę lub lekarza prowadzącego diagnostykę i leczenie w konkretnych dolegliwościach. Zazwyczaj równocześnie będziesz przechodzić rehabilitację oraz leczenie przeciwbólowe.

Budowa pasów różni się w zależności od przyczyny, dla której są zalecane konkretnym pacjentom. Dodatkowo modele dla kobiet i mężczyzn mają różną konstrukcję z uwagi na różnice anatomiczne w budowie ciała. Większość produktów możesz dokładnie dopasować do sylwetki, co daje najlepszy efekt profilaktyczny lub leczniczy.

Rola pasów żebrowych w leczeniu i profilaktyce

Jak zostało już wspomniane, pasy żebrowe są produktami wspierającymi fizjoterapię i rehabilitację. Ich zadaniem jest stabilizacja klatki piersiowej w obrębie żeber, które dany model pasa obejmuje. Wszystkie pasy zapobiegają również nadmiernemu rozciąganiu mięśni międzyżebrowych oraz całej klatki piersiowej, co niweluje ból, pozwala utrzymać w dobrej kondycji szwy pooperacyjne i nie nadwyręża uszkodzonych obszarów. W zależności od wysokości oraz budowy pasy mogą wspierać przede wszystkim żebra dolne lub całą klatkę piersiową. Niektóre modele obejmują również obszar brzucha. Jeśli chcesz dopasować pas do potrzeb związanych z Twoimi dolegliwościami, urazami lub operacjami, zwróć się po poradę do fizjoterapeuty, lekarza lub personelu sklepu medycznego.

Stosowanie pasa żebrowego ma przede wszystkim zmniejszyć dolegliwości bólowe i zwiększyć stabilizację klatki piersiowej. Powinieneś nosić go według wskazań, które zazwyczaj dopasowane są do przeprowadzanej rehabilitacji. Jest to produkt, który pomoże Ci szybciej i bez silnego bólu wrócić do zdrowia.

Jakie pasy żebrowe znajdę w sklepie?

W ofercie sklepu możesz znaleźć rozmaite produkty o zróżnicowanej budowie. Zostały stworzone z różnych materiałów, co jest związane z odmiennymi oczekiwaniami co do rezultatów ich noszenia. Oferowane pasy żebrowe mogą być wykonane z tkanin nieelastycznych oraz rozciągliwych. W niektórych modelach oba te rozwiązania są połączone i produkty mają sztywną część przednią oraz elastyczną tylną. Rozwiązanie takie stosuje się między innymi przy specyficznych złamaniach żeber. Pasy zostały dostosowane do budowy klatki piersiowej kobiet i mężczyzn, przez co dobierzesz produkty komfortowy w codziennym noszeniu. Miękkie wyściółki nie powodują podrażnień i uszkodzeń naskórka, zaś atestowane tkaniny robocze gwarantują odpowiednią stabilizację całego ciała.

W większości przypadków pasy przewidziane są do noszenia na co dzień, podczas normalnych czynności i pracy, są zupełnie niewidoczne pod ubraniem. To zapewni Ci komfort psychiczny. Co więcej, w parze z cienkim materiałem idzie również ułatwiony dostęp powietrza do skóry, przez co noszenie pasa nawet w wyższych temperaturach jest wygodne.

FAQ

1. Czy w pasie żebrowym można spać?

To, czy pasy żebrowe są odpowiednie do spania, wiąże się często z ich rodzajem oraz przyczyną, dla której musisz je stosować. W przypadku operacji na klatce piersiowej w niektórych przypadkach wskazane jest spanie w pasie dla zachowania dobrej kondycji szwów podczas mimowolnych ruchu we śnie. Przy drobnych urazach często jest to odradzane, aby nie osłabiać nadmiernie mięśni. Z tego powodu najlepiej zasięgnij porady fizjoterapeuty prowadzącego rehabilitację.

pixel