Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy, stabilizatory i opaski ortopedyczne

( ilość produktów: 945 )

Orteza to aparat ortopedyczny stabilizujący daną cześć ciała bardzo często zastępujący gips. Jego głównym zadaniem jest usztywnienie stawów kończyn, które uległy urazom np. skręcenia, zwichnięcia lub zerwania więzadeł. Ze względu na rodzaje leczonych obrażeń, ortezy i stabilizatory ortopedyczne podzielić można na sztywne, półsztywne (półelastyczne) i miękkie (elastyczne).   

Kto powinien nosić ortezy i stabilizatory ortopedyczne?

Ortezy i stabilizatory ortopedyczne stosowane są w różnych przypadkach. Najczęściej nosi się je po urazie, którego efektem było zaburzenie funkcjonowania stawu. Dodatkowo stabilizator stawu może chronić przed ponownymi kontuzjami i urazami, na przykład powstałymi wskutek pracy czy uprawianego sportu; często dotyczy to stawu skokowego.

Ortezy zalecane są również jako postępowanie po zabiegach chirurgicznych, w przypadku wad postawy (zarówno wrodzonych, jak i nabytych), a także powikłań niektórych chorób i stanów, na przykład przy cukrzycy albo po udarze.

Kiedy stosuję się ortezy?

Bez względu na to, o jakiej ortezie mowa, ma ona podobne działanie. Przede wszystkim działa jako stabilizator stawu, unieruchamiając go zarówno podczas aktywności w dzień, jak i spoczynku w nocy – zależnie od modelu i zaleceń. Orteza stawu gwarantuje ustawienie go w optymalnej pozycji, co zapobiega odczuwaniu dolegliwości, ale przede wszystkim umożliwia szybki powrót do zdrowia. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza po urazach, kiedy nie trzeba zakładać opatrunku gipsowego albo jest to niewskazane z uwagi na komfort pacjenta – na przykład w przypadku stawu skokowego.

Orteza jak i stabilizator ortopedyczny mogą być stosowane również w przypadku, gdy nie doszło do urazu. Dotyczy to przede wszystkim ortez przeznaczonych do walki z wadami postawy oraz rozmaitymi dysplazjami u dzieci. Podobnie działają ortezy ortopedyczne na haluksy. Ich zadaniem jest ustawienie odpowiedniego położenia stawu w celu aktywizacji odpowiednich mięśni, a także wdrażania nawyku trzymania prawidłowej postawy.

Inny typ stanowią ortezy ortopedyczne stosowane po zabiegach chirurgicznych. W ich przypadku cel działania jest dwojaki. Z jednej strony orteza stawu ma zapobiegać jego przesunięciu w pozycję nieprawidłową, co mogłoby zniweczyć cel, dla którego zabieg był przeprowadzony. Dodatkowo ortezy ortopedyczne w takiej sytuacji chronią również samą ranę przed naruszeniem przypadkowym podczas aktywności i spoczynku.

Inny typ stanowią ortezy ortopedyczne stosowane po zabiegach chirurgicznych. W ich przypadku cel działania jest dwojaki. Z jednej strony orteza stawu ma zapobiegać jego przesunięciu w pozycję nieprawidłową, co mogłoby zniweczyć cel, dla którego zabieg był przeprowadzony. Dodatkowo ortezy ortopedyczne w takiej sytuacji chronią również samą ranę przed naruszeniem przypadkowym podczas aktywności i spoczynku.

Nie należy zapominać o tym, że stabilizator stawu, zarówno w przypadku stawu skokowego, jak i również łokciowego czy haluksa, ma za zadanie zmniejszać potencjalny obrzęk spowodowany stanem zapalnym. Orteza stawu redukuje patologiczny nacisk na tkanki, co poprawia krążenie i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Jak wybrać najlepsze ortezy i stabilizatory  ortopedyczne?

Wszystkie dostępne w ofercie ortezy ortopedyczne zostały wykonane z zachowaniem norm i wytycznych dotyczących sprzętu medycznego. Dzięki wykorzystaniu certyfikowanych materiałów są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują podrażnień skóry, co jest istotne zwłaszcza w przypadku, gdy orteza stawu musi być noszona przez dłuższy czas po zabiegach chirurgicznych.

Dla uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych ortezy ortopedyczne zostały przygotowane w modelach regulowanych. Często należy dobrać ich odpowiedni rozmiar, aby sprzęt ortopedyczny mógł działać bez powodowania dyskomfortu u osoby go noszącej. Specjalistyczne systemy taśm dociągowych oraz regulowane szyny w wielu ortezach gwarantują możliwość osiągnięcia idealnego napięcia sprzętu i utrzymania części ciała w pozycji fizjologicznie poprawnej.

W ofercie sklepu znaleźć można szeroki wybór produktów stosowanych w różnych przypadkach. Każda zainteresowana osoba wybierze odpowiedni stabilizator ortopedyczny w przypadku urazów i schorzeń stawów barkowych, biodrowych albo stawu skokowego. Oddzielną kategorię stanowią produkty dla dzieci, gdzie stabilizator ortopedyczny stosowany jest głównie przy korekcji wad postawy czy do odwodzenia bioder w razie stwierdzonej dysplazji. Prócz tych produktów dość często w asortymencie znaleźć można też stabilizator ortopedyczny na szyję i głowę, plecy, ortezy stawu łokciowego, udo, orteza na kolano, stopę czy nadgarstek i dłoń.

Co to jest Orteza?

Orthosis - z greckiego ”utrzymany w pionie, wyprostowany, sztywny” lub ”korygowanie niedostosowania się” Ortezy to konstrukcje zewnętrzne (zakładane bezpośrednio na ciało) przeznaczone do wywierania kontrolowanego działania na wybrane okolice kończyn i tułowia, stosowane dla poprawy warunków statycznych i funkcjonalnych u osób z wrodzonymi i nabytymi schorzeniami narządów ruchu, dysfunkcjami spowodowanymi przez zmiany strukturalne, mięśniowe, zaburzenia obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Celem zaopatrzenia ortopedycznego jest wspieranie naturalnych funkcji ruchowych organizmu, zapewniające w zależności od potrzeb stabilizację, unieruchomienie, odciążenie i/lub korygowanie niewłaściwej pozycji ciała.

Ortezy i kryteria ich podziału:

1. Anatomia – według umiejscowienia i oddziaływania na daną część ciała

2. Funkcja

  • Kompresja (sport, ochrona, profilaktyka)
  • Stabilizacja (pooperacyjne, pourazowe, limitujące zakres ruchu)
  • Kompensacja (wspierające mobilność układu ruchu)
  • Korekta (pooperacyjne)

3. Konstrukcja

  • Materiał miękki (np. dzianiny, pianki itp.)
  • Konstrukcje twarde / sztywne (np. stopy metali lekkich, kompozyty, laminaty, tworzywa spienione twarde PP, PE)

4. Design

  • Produkowane seryjne
  • Na indywidualne zamówienie

Ortezy i często używana terminologia kliniczna w nazwach stabilizatorów ortopedycznych:

SEWHO - Shoulder Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę górną)

HFO - Humeral Fracture Orthosis (orteza ramienia)

EWHO - Elbow Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca łokieć, nadgarstek i dłoń)

WHO - Wrist Hand Orthosis (orteza obejmująca nadgarstek i dłoń)

HO - Hand Orthosis (orteza dłoni)

HKAFO - Hip Knee Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę dolną wraz ze stawem biodrowym)

KAFO - Knee Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca całą kończynę dolną)

KO - Knee Disarticulation [Orthosis] (orteza stawu kolanowego)

AFO - Ankle Foot Orthosis (orteza obejmująca staw skokowy i stopę)

DAFO - Dynamic Ankle Foot Orthosis (dynamiczna orteza obejmująca staw skokowy i stopę)

FO - Foot Orthosis (orteza stopy, wkładki ortopedyczne).

Po co stosujemy takie zaopatrzenie ortopedyczne?

Celem zaopatrzenia ortopedycznego jest wspieranie naturalnych funkcji ruchowych organizmu, zapewniające w zależności od potrzeb stabilizację, unieruchomienie, odciążenie i/lub korygowanie niewłaściwej pozycji ciała. W skład zaopatrzenia ortopedycznego wchodzą: Ortezy, stabilizatory, aparaty ortopedyczne, tutory,  łuski, szyny, gorsety, sznurówki, pasy, kołnierze szyjne, opaski uciskowe, ochraniacze, kaski i inne. 

Dziś orteza musi już dobrze wyglądać!

Wygląd ma znaczenie... W medicalbroker.pl, uważamy, iż nie wystarczy, by ortezy były tylko funkcjonalne i wygodne. Powinny one także świetnie wyglądać. Nie ma znaczenia, czy korzystasz ze swojego stabilizatora non stop, czy zakładasz go tylko na okres rehabilitacji. Jeśli Używasz ortezę z naszego sklepu medycznego, to nie Starasz się jej ukrywać przez wzrokiem innych ludzi. Funkcjonalność, wygoda i design w równym stopniu wpływają na lepszą jakość życia. Nasz fizjoterapeuta chętnie pomoże Ci w wyborze właściwej ortezy.

Gdzie kupić odpowiednią ortezę?

Ortezy i stabilizatory to zaopatrzenie ortopedyczne, które jest niezbędne w nagłych urazach, kontuzjach sportowych, jak również służy do wspomagania rehabilitacji w schorzeniach przewlekłych. Teraz wszystkie tego typu produkty rehabilitacyjne są dla Państwa dostępne w naszym sklepie medycznym. W tym dziale chcielibyśmy zaproponować Państwu zarówno ortezy jaki i stabilizatory ortopedyczne najwyższej, światowej jakości z branży zaopatrzenia ortopedyczno - rehabilitacyjnego. Naszym celem jest zaprezentowanie wszystkich najlepszych marek i rozwiązań w jednym miejscu. Ofertę tą będziemy na bieżąco aktualizować i powiększać wraz z Państwa oczekiwaniami i sugestiami.

Sklep medyczny medicalbroker.pl, posiada w swojej ofercie ortezy przeznaczone na różne części ciała, sprawdzające się w licznych przypadkach zdarzeń klinicznych. Aby orteza mogła być naprawdę pomocna, musi zostać dopasowana odpowiednio do indywidualnego przypadku. Doboru produktu i wyboru prawidłowego rozmiaru powinien dokonywać doświadczony lekarz lub fizjoterapeuta. Nasze ortezy wyróżniają się przede wszystkim wysokim poziomem funkcjonalności. A starannie wyselekcjonowani  producenci  zwracają szczególną uwagę na jak najwyższy poziom komfortu i wygody użytkowania, ponieważ chcemy, by nasze produkty niosły zarówno ulgę jak i szybką pomoc.

pixel