Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ssaki medyczne

( ilość produktów: 29 )

Jakie zastosowanie mają ssaki medyczne?

Ssaki medyczne są urządzeniami przeznaczonymi do odsysania płynu, śluzu i innych wydzielin. Stosuje się je przede wszystkim do terapii pooperacyjnej, małej chirurgii, karetkach pogotowia, w laryngologii, hospicjach, ZOL-ach oraz dla pacjentów korzystających z rurki tracheotomijnej.

Kiedy przyda się ssak medyczny?

Ssak medyczny stosowany jest zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Najważniejszym zadaniem każdego ssaka jest odsysanie różnego typu płynów ustrojowych takich jak: ślina, krew, śluz, ropa, wymiociny oraz inne płyny. Są niezbędnym wyposażeniem dla pacjentów, którzy maja problemy z zaleganiem plwociny czy śluzu w górnych drogach oddechowych np. przy mukowiscydozie.

Z czego powinno się składać profesjonalne urządzenie do odsysania?

W standardowym wyposażeniu ssaka medycznego elektrycznego znajduje się zbiornik na wydzielinie z zaworem zabezpieczającym przelewanie płynów, manometr wskazujący podciśnienie oraz bezstopniowy regulator siły odsysania, dreny silikonowe oraz filtr antybakteryjny. Niezbędny jest również jednorazowy cewnik do odsysania, w który należy zaopatrzyć się osobno, gdyż rozmiar cewnika jest dobierany indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jakie są rodzaje ssaków odpowiednie dla pacjenta?

Ssaki medyczne można podzielić na dwie główne grupy: z zasilaniem sieciowym lub z zasilaniem sieciowym i akumulatorowym.

Ssaki medyczne zasilane tylko prądem sieciowym to lekkie urządzenia, które mogą być obsługiwane zarówno w warunkach domowych jak i szpitalnych. Są one najbardziej popularne.

Ssaki medyczne elektryczne akumulatorowe, polecane są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba odsysania wydzieliny, a nie ma możliwości podłączenia urządzenia do gniazdka elektrycznego - np. w czasie transportu pacjenta, podróży lub zwykłego spaceru. Część ssaków akumulatorowych posiada możliwości zasilania z gniazdka zapalniczki samochodowej.

Kup produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb

Wybór ssaka zależy od jego przeznaczenia. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę czy będzie stosowany w warunkach domowych - czy szpitalnych oraz jakiego rodzaju wydzieliny będą odsysane. W naszym internetowym sklepie medycznym, zawsze możesz liczyć na bezpłatną poradę eksperta, który zaproponuję odpowiedni model ssaka dla Ciebie.

pixel