Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory stawu nadgarstkowego

( ilość produktów: 63 )

Orteza nadgarstka – kiedy powinna być stosowana?

Stabilizatory i ortezy nadgarstka to jedne z najpopularniejszych sprzętów medycznych noszonych zarówno przez osoby po urazach, jak i pracujące fizycznie czy uprawiające wymagające dyscypliny sportowe. Zazwyczaj jest to rozwiązanie stosowane w przypadku urazów nadgarstka, do których należą przede wszystkim skręcenia, zwichnięcia, a także rozmaite formy przeciążeń. Stabilizatory nadgarstka mogą zostać Ci zalecone w alternatywie dla opatrunku gipsowego, jeśli złamanie jest stabilne.

Stabilizator nadgarstka jest też rozwiązaniem zachowawczym po operacjach przeprowadzonych w obrębie zarówno stawu, jak i też kości promieniowej. Chodzi tutaj zarówno o zabiegi wynikające z uszkodzeń urazowych, na przykład zabiegi operacyjne będące wynikiem powikłanych złamań, jak i również wszystkie działania związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawu i jego bolesnością. Stabilizator nadgarstka w takim przypadku zazwyczaj jest sztywny.

Często stosuje się stabilizatory nadgarstka jako element leczenia zespołu cieśni oraz stanów zapalnych ścięgien, czyli schorzeń, na które szczególnie narażone są osoby pracujące przy komputerze, a które to objawiają się m.in. mrowieniem i drętwieniem w obrębie palców. Orteza to też rozwiązanie zalecane, gdy doszło do uszkodzenia tkanek miękkich.

Ponadto orteza nadgarstka znakomicie chroni przed urazami sportowymi szczególnie przy uprawianiu takich sportów jak snowboard, skateboard, jazda na hulajnodze czy rolkach.

Co daje orteza nadgarstka i jakie jest jej działanie?

Zależnie od tego, jaka orteza nadgarstka jest niezbędna w Twoim przypadku, jej działanie może się nieznacznie różnić. Standardowe stabilizatory nadgarstka mają wbudowany albo wyjmowany sztywnik, który gwarantuje znaczną stabilizację dla samego stawu, ale również kości promieniowej. W każdym przypadku orteza na nadgarstek gwarantuje jednocześnie ruchomość palców, zazwyczaj wszystkich, co ułatwia wykonywanie codziennych czynności.

Dzięki uzyskaniu stabilizacji orteza stawu znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia go w czasie codziennych czynności oraz w stanach nieświadomości i przy odruchach bezwarunkowych, na przykład w trakcie snu. Brak naruszeń w obrębie chorych tkanek zapobiega nawrotom stanów zapalnych, co znacznie przyspiesza regenerację uszkodzonych obszarów.

W niektórych ortezach występuje dodatkowa stabilizacja kciuka. Tego rodzaju rozwiązania umożliwiają efektywne leczenie nietypowych złamań i skręceń tego palca. Ruchomość palców, którą gwarantuje orteza nadgarstka, jest też ważna z punktu widzenia rehabilitacji, bo gwarantuje możliwość trenowania pod okiem specjalisty.

W większości przypadków dobrze dopasowana orteza nadgarstka dodatkowo może wywierać delikatny nacisk na odpowiednie punkty, co znacznie zmniejsza dolegliwości bólowe. Niektóre opaski mają dodatkowe, wyjmowane peloty, które ułatwiają tego typu działanie. Brak ruchomości stawów czy uszkodzonej kości wpływa na znaczne zmniejszenie obrzęku w miejscu urazu.

Jaką ortezę nadgarstka najlepiej wybrać?

Wszystkie dostępne w ofercie ortezy nadgarstka są wykonane z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów. To sprawia, że gwarantują komfort stosowania i są bezpiecznym z punktu widzenia medycyny wsparciem dla terapii po urazach i zabiegach operacyjnych. Co więcej, orteza nadgarstka jest zazwyczaj wykonana z takich tworzyw, które łatwo utrzymasz w czystości. Nie powodują one podrażnień, alergii czy otarć.

W każdym przypadku pamiętaj o tym, aby orteza stawu była odpowiednio dobrana pod względem zastosowania i rozmiaru. Standardowe opaski są uniwersalne, dlatego możesz zakładać je zarówno na lewy, jak i prawy nadgarstek. Bardziej rozbudowane stabilizatory wymagają dobrania do lewej albo prawej ręki z uwagi na ich budowę. Przed wyborem zmierz obwód nadgarstka, aby orteza na nadgarstek nie była zbyt luźna ani zbyt wąska.

Stabilizatory stawu nadgarstkowego

Ortezy stawu nadgarstkowego zapewniają stabilizację oraz ochronę tego obszaru dłoni, gdy konieczna jest rekonwalescencja pourazowa / pooperacyjna czy wsparcie leczenia przewlekłego. Są stosowane m.in. przy zwichnięciu lub skręceniu stawu nadgarstkowego, w zapalnej fazie choroby reumatologicznej nadgarstka czy podczas rehabilitacji po złamaniu.

Oferujemy szeroką gamę stabilizatorów tego typu – to profesjonalne, markowe ortezy, które zapewniają wysoki komfort noszenia i efektywnie spełniają swoją rolę. Zapoznaj się bliżej z naszym asortymentem i zamów!

 

pixel