Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy na ostrogi piętowe i rozcięgno podeszwowe

( ilość produktów: 10 )

Orteza na rozcięgno podeszwowe – kiedy stosować?

Każda orteza na rozcięgno podeszwowe zalecana jest osobom, które cierpią z powodu zapalenia i bólu w tym obszarze stopy. Przede wszystkim pomaga ona radzić sobie ze stanem zapalnym i dolegliwościami bólowymi. Dodatkowo tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny stosowany jest również w przypadku, kiedy cierpisz na ostrogę piętową i równolegle masz prowadzone jej leczenie.

W niektórych przypadkach tego rodzaju orteza występuje pod postacią buta ortopedycznego. Dotyczy to przypadków, kiedy doszło do urazu albo operacji kości piętowej i tylnej części stopy.

Zależnie od modelu, orteza może stanowić dodatkowe wsparcie po zabiegach operacyjnych, kiedy wskazane jest unieruchomienie stopy podczas poruszania, ale również w trakcie snu. Jeśli jesteś pacjentem długo przebywającym w łóżku, zarówno wskutek chorób, jak i urazów, orteza stawu skokowego może pomóc w utrzymaniu właściwej, fizjologicznej kondycji stopy pomiędzy treningami rehabilitacyjnymi.

Jak działa orteza na rozcięgno podeszwowe?

Jeśli cierpisz na ostrogę piętową, jednym z odczuwanych przez Ciebie dolegliwości może być ból powodowany przez podrażnienie przyczepu ścięgna kości piętowej. To sprawia, że chodzenie jest dla Ciebie nie tylko bolesne, ale w niektórych przypadkach wręcz staje się niemożliwe. Dobrze dopasowana orteza ma za zadanie łagodzić ten ból poprzez stały nacisk na odpowiednie miejsce, z którego on płynie.

Zapalenie rozcięgna podeszwowego jest dolegliwością uciążliwą, która wymaga leczenia oraz fizjoterapii. W okresie najsilniejszego bólu i stanu zapalnego jednym ze wskazań lekarskich może być ograniczenie aktywności. Dobrze dopasowana orteza na rozcięgno podeszwowe w bardziej rozbudowanej formie pomaga utrzymać stopę we właściwej pozycji, również w trakcie snu. Podczas leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego wymagane jest ścisłe stosowania się do zaleceń lekarskich – dopasowana orteza to ułatwia.

Rodzaje ortez w terapii rozcięgna podeszwowego

Zależnie od Twojego stanu, lekarz i fizjoterapeutą mogą zalecić różne ortezy albo zmieniać je w trakcie terapii. W przypadku, gdy chodzi nie tylko o zapalenie rozcięgna podeszwowego, ale również inne zabiegi i dolegliwości związane ze stopą, możesz otrzymać wskazanie do stosowania sztywnej ortezy. Zapewnia ona właściwe napięcie i pozycję stopy również w trakcie snu, redukując ból będący objawem zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy.

Typowa orteza na podeszwowe rozcięgno jest zazwyczaj wykonana z materiałów, które umożliwiają poruszanie stopą. Częściowo elastyczny pasek ułatwia dopasowanie do kształtu stopy i zazwyczaj może być doposażony w dodatkowe, żelowe poduszki poprawiające nacisk na miejsce sprawiające ból.

Wszystkie materiały wykorzystane w wysokiej klasy ortezach są komfortowe dla skóry – odprowadzają wilgoć i nie powodują otarć. Dzięki temu podczas leczenia zapalenia rozcięgna podeszwowego odczuwasz komfort. Cieńsze, elastyczne ortezy umożliwiają całkowite schowanie ich pod skarpetkę czy do buta, co redukuje dyskomfort związany z widocznością sprzętu rehabilitacyjnego.

pixel