Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizator na artrozę kolana

( ilość produktów: 18 )

Stabilizator na artrozę – dla kogo?

Stabilizator stawu kolanowego w przypadku artrozy przewidziany jest do stosowania przede wszystkim przez osoby, u których występują nieprawidłowości w budowie stawów kolanowych. Mogą one prowadzić do niestabilności stawu, zaburzeń pracy więzadeł, czy pojawiania się objawów bólowych. Stabilizator stawu może być noszony również w przypadku choroby zwyrodnieniowej. Najczęściej możesz dostać zalecenie jego stosowania w przypadku ostoartrozy stawu kolanowego. Pamiętaj, że schorzenie to może mieć różne podłoże, przez co pojawia się też na rozmaitych etapach życia. Niekiedy jego przyczyną jest po prostu uraz mechaniczny.

Czytaj więcej

W końcu rozmaite ortezy mogą być jednym z elementów terapii po zabiegach operacyjnych, na przykład artroskopii, endoplastyce stawu kolanowego lub rekonstrukcji więzadeł. Ich stosowanie jest częste przy koślawych lub szpotawych kolanach. W niektórych przypadkach stabilizator może być noszony również profilaktycznie, podczas intensywnej aktywności.

Jak działa stabilizator stawu kolanowego?

Zależnie od modelu, stabilizator może ograniczać ruchomość stawu i jego obciążenie albo w ogóle je wykluczać, unieruchamiając go w danej pozycji. Modele stosowane w przypadku lżejszych urazów są z kolei elastyczne, dlatego gwarantują stabilizację stawu kolanowego, ale jednocześnie zapewniają pełen zakres jego ruchu. Stabilizator przede wszystkim redukuje kontrlateralne przeciążenie kolana, odciąża więzadła i ścięgna. Może w sposób bierny albo dynamiczny stabilizować poszczególne elementy stawu, gwarantując prawidłową jego pracę i ułatwiając poruszanie się.

Jeśli aktywnie uprawiasz sport, dobrze dobrany stabilizator pomoże Ci uchronić się przed urazami, których przyczyną jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Ograniczy ból przy poruszaniu, pobudzi do pracy odpowiednie partie mięśni, co pozwoli przywrócić naturalną stabilizację kolana.

Stabilizator stawu kolanowego – rodzaje produktów

Dobór odpowiedniego stabilizatora zależy od stanu zmian zwyrodnieniowych, dlatego przed rozpoczęciem noszenia ortezy powinieneś skontaktować się z lekarzem oraz fizjoterapeutą. W niektórych przypadkach stosowanie stabilizatora ma jedynie działanie profilaktyczne i wspierające. W takim przypadku dobrym wyborem mogą być produkty elastyczne, przypominające swoisty kinesiotaping. W ofercie dostępne są stabilizatory z dodatkowymi bocznymi szynami lub zabudowanym profilem ułożonym zgodnie z anatomiczną budową kończyny dolnej. Możesz wybierać między produktami wciąganymi przez stopę lub otwartymi. Te ostatnie zapinasz dzięki kompletowi pasków zakończonych rzepami lub sprzączkami.

Wszystkie ortezy są wykonane z materiałów w pełni bezpiecznych i poprawiających komfort użytkowania. Lekkie tworzywa wykorzystane do przygotowania obudowy połączone są z miękką wyściółką oraz silikonowymi pelotami. To sprawia, że Twoja skóra jest chroniona przed podrażnieniami, a kończyna nie odczuwa bardzo obciążenia spowodowanego noszeniem ortezy.

FAQ

1. Czy w stabilizatorze na artozę mogę spać?

To, czy stabilizator stawu kolanowego powinien być noszony również podczas snu, określi Twój lekarz prowadzący lub fizjoterapeutą zajmujący się rehabilitacją kończyny. Jest to kwestia indywidualna i powinieneś w tym zakresie trzymać się zaleceń specjalistów. Część ortez jest przeznaczonych również do noszenia w nocy.

2. Czy w stabilizatorze na artozę mogę prowadzić samochód?

Niektóre modele stabilizatorów pozwalają na prowadzenie samochodu, a nawet ułatwiają tę czynność poprzez stabilizację stawu kolanowego. Konkretne zalecenia dotyczą jednak zarówno Twojej sytuacji zdrowotnej, jak i noszonego przez Ciebie modelu ortezy.

3. Jak długo nosić stabilizator na osteoartrozę kolana?

Czas noszenia stabilizatora na osteoartrozę kolana powinien wynikać z indywidualnych potrzeb i zaawansowania schorzenia. Szczegółowej odpowiedzi na to pytanie powinien w pierwszej kolejności udzielić lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta.

Zwiń
pixel