Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Skarpety bezuciskowe dla diabetyków

( ilość produktów: 12 )

Dla kogo skarpety bezuciskowe są najlepsze?

Najczęściej skarpetki bezuciskowe są produktem polecanym diabetykom. Sprawdzają się podczas leczenia stopy cukrzycowej, jak i również w jej profilaktyce.

Mogą je nosić osoby, które narażone są na częstsze grzybice skóry stóp. Skarpety bezuciskowe są też polecane w przypadku osób z wrażliwą skórą, u których pojawia się problem potliwości albo podrażnień powstających po kontakcie ze standardowymi szwami.

Jak działają zdrowotne bezuciskowe skarpety?

Przede wszystkim z uwagi na charakterystykę zastosowanego w nich materiału skarpety zdrowotne nie powodują zwiększonego nacisku na żaden fragment stopy i skóry. Przylegają do niej, nie powodując podrażnień i śladów po szwach czy gumie, typowych w standardowych skarpetach. W ten sposób skarpety bezuciskowe eliminują ryzyko powstania jakichkolwiek podrażnień.

Dodatkowo wszystkie skarpetki bezuciskowe będące wyrobami medycznymi mają w składzie jony srebra lub chitynę. To sprawia, że zdrowotne bezuciskowe skarpety działają antybakteryjnie, redukując ryzyko powstawania grzybicy stóp czy innych problemów skórnych. Dodatkowo eliminowany jest nieprzyjemny zapach wynikający z obecności rozkładającego się białka i amoniaku. Co więcej, skarpety zdrowotne poprawiają też krążenie krwi, redukując obrzęki i wrażenie ciężkich, zmęczonych nóg.

Jakie skarpety bezuciskowe wybrać?

Z uwagi na konieczność zachowania standardów medycznych wszystkie oferowane w sklepie zdrowotne bezuciskowe skarpety pochodzą od cenionych i sprawdzonych producentów. Są wykonane z włókien umożliwiających stopie regulację temperatury, sprzyjających łagodzeniu podrażnień. Co ważne, skarpety bezuciskowe należy wybierać jak standardowe wyroby tego rodzaju, stosownie do wymiaru stopy.

Dla osób, które poszukują najwyższego komfortu, polecane są skarpety bezuciskowe o specjalnym kroju. Należą do nich Relaxsan pięciopalcowe skarpety z nicią X-Static dla diabetyków. Tego rodzaju wyroby gwarantują maksymalną ochronę przed podrażnieniami i rozwojem grzybicy oraz bakterii w przestrzeniach międzypalcowych stopy. Z kolei skarpety bezuciskowe Belsana Soft są produktem standardowym, dostępnym w eleganckich kolorach i kilku podstawowych rozmiarach. Sprawdzą się na co dzień dla osób, które nie mają aż tak wysokich wymagań związanych z ochroną stóp.

pixel