Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szyny ortopedyczne na palce

( ilość produktów: 26 )

W jakich sytuacjach szyna na palec jest dobrym rozwiązaniem?

Zazwyczaj szyna na palec jest stosowana w przypadku urazu w jego obrębie albo na całej dłoni. Umożliwia unieruchomienie jednego lub kilku palców, a nawet kości śródręcza i nadgarstka. Z tego powodu usztywniacz na palec i dłoń może być stosowany przy zwichnięciach, niektórych typach złamań. Szyna na palec jest też skutecznym elementem terapii w przypadku stanów zapalnych stawów.

Co ważne, znajduje też zastosowanie po zabiegach chirurgicznych, gdzie ma chronić skórę przed uszkodzeniem, stabilizować szwy do momentu ich zagojenia. Niekiedy przeciwdziała zrostom ścięgien po bardziej skomplikowanych zabiegach.

W jakich sytuacjach szyna na palec jest dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim szyna na palec ma za zadanie unieruchamiać go w konkretnej pozycji. To istotne zarówno w terapii samego palca, jak i również przy urazach ścięgien czy kości śródręcza. W ten sposób nie dopuszcza się do dalszych uszkodzeń czy przesunięć kości w stawach, co przekłada się na szybszą rekonwalescencję. Dodatkowo unieruchomienie za pomocą ortezy palca wykorzystywane jest również w sytuacjach, w których nie masz wpływu na pozycję palca lub dłoni. Z tego powodu usztywniacz na palec często jest też noszony na przykład w trakcie snu.

Dodatkowo stabilizator palca ma często również działanie przeciwbólowe. Z uwagi na nacisk wywierany na konkretne miejsca, przy dobrze dobranym rozmiarze produktu może on powodować redukcję uczucia bólu. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku, gdy powrót do sprawności trwa długo, a sama kontuzja jest bolesna przez długi czas. Pozwoli Ci to na zredukowanie ilości przyjmowanych środków przeciwbólowych.

Stabilizator palca – wybór produktu

Zależnie od tego, jaka szyna na palec Cię interesuje, możesz znaleźć w asortymencie produkty sztywne, elastyczne, a także o konkretnym lub regulowanym kącie nachylenia. Wszystkie przeznaczone są do radzenia sobie z konkretnymi dolegliwościami, dlatego zasadne jest dobranie ich według wskazań ortopedy albo fizjoterapeuty. Dobrze dobrana szyna na palca nigdy nie jest niewygodna w noszeniu. Każdy z produktów dostępnych w ofercie ma stosowne certyfikaty, które zaświadczają, że jego noszenie jest nie tylko bezpieczne, ale również ma działanie terapeutyczne. Oryginalna, medyczna orteza na palec to jedyne dopuszczalne wsparcie przy kontuzjach i urazach. Dostępne produkty zostały wykonane z higienicznych, prostych w czyszczeniu oraz bezpiecznych dla skóry materiałów. Nie obcierają i nie powodują podrażnień, dlatego nawet ich długotrwałe noszenie nie powoduje dyskomfortu. Wszystkie materiały są przeznaczone do kontaktu ze skórą.

Ortezy stabilizujące palce i dłonie

Szyny palców i dłoni stosuje się do unieruchomienia i stabilizacji obszaru dłoni od palców aż po śródręcze. Są zalecane m.in. w roli unieruchomienia stawów śródpaliczkowych i międzypaliczkowych, przy zwichnięciach i stłuczeniach palców, chorobie Dupuytrena czy stanach zapalnych palców.

Oferujemy markowe ortezy stabilizujące palce i dłonie wykonane z materiałów zapewniających komfort i dostosowujące się do kształtu ręki pacjenta oraz specyfiki leczenia.

 

pixel