Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stabilizatory rzepki stawu kolanowego

( ilość produktów: 38 )

Stabilizator rzepki – dla kogo?

Stabilizator rzepki jest sprzętem polecanym w przypadku, gdy staw kolanowy jest niestabilny lub różne czynniki chorobowe wpływają na pojawianie się bólu podczas poruszania. Możesz używać go po konsultacji z lekarzem lub fizjoterapeutą. Kontakt z fachowcem pozwoli Ci dobrać taki stabilizator, który najlepiej sprawdzi się przy Twoich problemach. Dobrze dopasowany stabilizator kolana może być stosowany zarówno podczas snu, jak również codziennych czynności. Jeśli jesteś sportowcem, umożliwi Ci on trenowanie z odciążeniem stawu oraz ograniczeniem dolegliwości bólowych. Zapobiegnie też nawracającym kontuzjom.

Orteza stawu kolanowego jest zazwyczaj stosowana przy terapii urazów, po leczeniu operacyjnym, chorobach dotykających chrząstki stawowej lub urazach ścięgien i więzadeł rzepki. Wspiera terapię zespołu rzepkowo-udowego, daje Ci ulgę w stanach podrażnienia rzepki, gwarantuje stabilność przy jej zaburzeniach. Orteza na rzepkę może być też stosowana profilaktycznie w nawracających problemach ze stawem kolanowym.

Działanie i zastosowanie stabilizatora kolana

Warto zaznaczyć, że stabilizator ten może subtelnie różnić się działaniem i efektami zależnie od modelu i jego przeznaczenia. Zazwyczaj jest to sprzęt umożliwiający poruszanie się, likwidujący ból poprzez kompresję obszaru rzepki. Z tego samego powodu stabilizator chroni przed ponownymi urazami i gwarantuje wsparcie aż do momentu uzyskania pełni zdrowia. Może być pomocny również przy redukcji obrzęków limfatycznych. Standardowa orteza stawu kolanowego jest urządzeniem często stosowanym zamiast gipsu do unieruchomienia kończyny. Może zawierać między innymi szyny boczne umożliwiające blokadę zginania stawu, co jest niekiedy niezbędne, jeśli przeszedłeś zabieg operacyjny i miejsce umieszczenia szwów wymaga dodatkowej ochrony.

Stabilizator kolana dla sportowców ma przede wszystkim likwidować ból podczas treningów i zapobiegać pojawianiu się nawracających kontuzji. Opaska stabilizująca rzepkę pozwala na powrót do uprawiania sportów, które szczególnie obciążają stawy kolanowe.

Oferta stabilizatorów rzepki

Orteza rzepki jest produktem dostępnym w kilkunastu różnych wersjach. Właściwy model oraz rozmiar powinien pomóc dobrać Ci specjalista – fizjoterapeuta, lekarz lub wykwalifikowany pracownik sklepu ze sprzętem medycznym. Dzięki temu stabilizator kolana będzie komfortowy, a efekt jego noszenia – pozytywny. W ofercie znajduje się orteza rzepki z otwartym pierścieniem, który umożliwia jej masowanie, jak również wersja z osłoniętą rzepką, polecana do sportów urazowych. Rozmiar uniwersalny tego rodzaju sprzętu jest wyposażony zwykle w elementy ściągające, na przykład paski, rzepy, albo elastyczny materiał. Pozwala to na prosty dobór sprzętu medycznego do Twoich potrzeb.

Każda orteza kolana wykonana jest z materiałów, które gwarantują skuteczność jej działania oraz komfort noszenia. Stabilizator kolana zapewnia odprowadzenie wilgoci od skóry, co w połączeniu z miękką wyściółką i silikonową pelotą chroni przed uszkodzeniem oraz podrażnieniem naskórka. Materiał nie traci elastyczności, przez co zachowuje skuteczność działania. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe, osłonięte od strony skóry szyny boczne, niekiedy z regulacją i blokadą maksymalnego kąta zgięcia.

FAQ

1. Jaki stabilizator kolana do biegania będzie najlepszy?

Jeśli jesteś sportowcem lub regularnie trenujesz, Twoja orteza stawu kolanowego powinna pochodzić z linii sportowej. Gwarantuje ona dobrą ruchomość stawu i odciąża go. Jednocześnie często dołączona jest do niej część stabilizująca rzepkę, co zapobiega dolegliwościom bólowym.

2. Czy w stabilizatorze rzepki mogę spać?

Tak, a nawet jest to często zalecane przez fizjoterapeutę i lekarza. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w których stabilizator kolana jest odpowiednikiem opatrunku gipsowego lub unieruchamia staw po zabiegu operacyjnym.

3. Ile czasu dziennie powinienem nosić stabilizator kolana/rzepki?

Czas noszenia stabilizatora na kolano uzależniony jest od stopnia kontuzji lub rodzaju schorzenia. Szczegółowej odpowiedzi na to pytanie powinien w pierwszej kolejności udzielić lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta.

Profesjonalne ortezy rzepki – niezawodna stabilizacja

Doznałeś urazu rzepki? A może zmagasz się ze zwyrodnieniami stawu kolanowego lub po prostu jesteś narażony na duże przeciążenia tego obszaru? Jeśli tak, profesjonalny stabilizator na kolano i rzepkę to rozwiązanie, które może być Ci zalecane.

Orteza na kolano i rzepkę:

 • ustabilizuje ten obszar narządu ruchu,

 • zabezpieczy przed lateralizacją rzepki,

 • zwiększy stabilność poruszania się,

 • wspomoże rekonwalescencję,

 • sprawdzi się przy przewlekłych schorzeniach tego obszaru.

Orteza rzepki jest stabilizatorem, którego noszenie zaleca się m.in. przy:

 • podwichnięciu rzepki,

 • nawykowych zwichnięciach rzepki,

 • chorobowych zmianach rzepki,

 • zwyrodnieniach stawu kolanowego,

 • niestabilności rzepki i kolana,

 • dolegliwościach bólowych kolana,

 • chondropatii czy artrozie rzepki,

 • niewydolności więzadła krzyżowego.

Aby odpowiednio zabezpieczyć ten obszar, należy zastosować odpowiedni stabilizator rzepki. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór stabilizator o zróżnicowanej konstrukcji i szerokim zakresie regulacji. Zamówisz m.in. sportowy stabilizator kolana – sprawdzający się w prewencji uszkodzeń rzepki i stawy kolanowego, jak również ortezy przeznaczone do zabezpieczania przy innych urazach.

Każdy stabilizator rzepki to markowy wyrób medyczny, którego jakości możesz zaufać. W razie pytań skontaktuj się z naszym zespołem lub ze swoim ortopedą.

 

pixel