Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pasy ciążowe

( ilość produktów: 5 )

Pas ciążowy – kiedy go stosować?

U każdej kobiety ciężarnej wskutek rosnącego brzucha dochodzi do przeniesienia środka ciężkości. To z kolei sprawia, że pogłębia się lordoza, czyli charakterystyczne wygięcie kręgosłupa. W połączeniu z naciskiem płodu na narządy wewnętrzne oraz naczynia krwionośne, a także spojenie łonowe, możesz odczuwać w tym stanie silne bóle towarzyszące pozycji kręgosłupa lub rozchodzeniu się spojenia. Ciążowy pas jest sprzętem medycznym o zastosowaniu ortopedycznym. Jego zadaniem jest dostarczenie wsparcia, dzięki któremu brzuch nieco się podnosi, co pozwala odciążać sam kręgosłup oraz miednicę.

Z uwagi na działanie, pas podtrzymujący brzuch w ciąży przyniesie Ci ulgę szczególnie w trzecim trymestrze ciąży, kiedy obciążenie kręgosłupa jest największe. Jeśli jesteś w ciąży bliźniaczej, udaj się wcześniej do lekarza lub fizjoterapeuty, aby poprawić swój komfort codziennego funkcjonowania i zapobiec nadmiernemu obciążeniu miednicy oraz kręgosłupa.

Po co jest pas ciążowy? Jak działa?

Wciąż zastanawiasz się, po co jest pas na brzuch ciążowy? Niektóre kobiety nie odczuwają boleśnie skutków trzeciego trymestru i bólu kręgosłupa, który wiąże się z wydatnym już, ciążowym brzuchem. W pewnych przypadkach jednak obciążenie lędźwiowej części kręgosłupa może prowadzić nawet do lumbago, co znacznie pogarsza komfort funkcjonowania ciężarnej. Pas ciążowy ortopedyczny jest zaprojektowany anatomicznie w taki sposób, aby nie powodować bezpośredniego nacisku na płód czy naczynia krwionośne, a jednocześnie odciążać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. To sprawia, że pasy ciążowe sprawdzają się przede wszystkim podczas aktywnego dnia.

Wszystkie pasy podtrzymujące brzuch w ciąży będące sprzętem medycznym obejmują przede wszystkim dolną część brzucha w okolicach spojenia, podnosząc go lekko i zmniejszając nacisk na miednicę oraz znajdujące się w niej narządy. To może poprawiać również komfort funkcjonowania w trzecim trymestrze ciąży, kiedy brzuch przeszkadza nawet podczas zwykłych czynności, na przykład siadania. Dodatkowym pozytywnym rezultatem jest mniejszy ucisk na spojenie łonowe, co zapobiega bolesnym objawom jego rozchodzenia.

Rodzaje pasów ciążowych

W większości przypadków to, jaki pas ciążowy wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich możliwości. Wszystkie produkty medyczne są bezpieczne w stosowaniu według zaleceń lekarza lub fizjoterapeuty. Ich konstrukcja sprawia, że są one niewidoczne pod ubraniami, przez co możesz nosić je również latem lub na specjalne okazje. Pas ciążowy ortopedyczny wykonany jest z elastycznego materiału z dodatkowymi stabilizatorami. Wykorzystanie podobnych technologii sprawia, że podczas noszenia pasa nie przesuwa się on i stale poprawia komfort poprzez ograniczenie nacisku na miednicę oraz kręgosłup.

Materiał, z którego zazwyczaj jest wykonany ciążowy pas, jest przyjemny dla skóry. Nie powoduje podrażnień i otarć, przez co nie pogarsza kondycji naskórka na i tak rozciągniętej i podatnej na uszkodzenia skórze brzucha. Wyściółka jest miękka, przez co komfortowa podczas codziennego noszenia. Wygodny pas napinający pozwala bez użycia siły zamocować pas w odpowiednim miejscu.

FAQ

1. Czy w pasie ciążowym można spać?

Z zasady pas ciążowy nie jest przeznaczony do spania. Jest to produkt, którego możesz używać, mając przed sobą aktywny dzień – odciąża kręgosłup przede wszystkim podczas poruszania się. Z uwagi na to, że wywiera nacisk na tkanki, nie zaleca się jego noszenia podczas snu.

2. Czy pas ciążowy jest bezpieczny?

Jeśli wybierzesz pas wykonany z certyfikowanych materiałów, będący wyrobem medycznym, i będziesz stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza lub fizjoterapeuty – będzie on całkowicie bezpieczny. Przed decyzją o jego noszeniu zasięgnij porady specjalisty.

3. Pas ciążowy – jaki wybrać?

W razie wątpliwości warto zdecydować się na pas lędźwiowy, który stabilizuję tułów – odciąża odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa i podtrzymuje brzuch.

Pasy ciążowe – stabilizacja postawy i więcej

W trakcie ciąży Twoje ciało przygotowuje się na przyjście na świat dziecka. Twój brzuch rośnie i, zwłaszcza w ostatnim trymestrze lub przy ciąży bliźniaczej, może sprawiać Ci trudności z poruszaniem się. Zaburzona równowaga ciała może być źródłem rozmaitych dolegliwości bólowych. Chcesz im zapobiec? Sięgnij po ortopedyczny pas ciążowy.

Jaka jest funkcja pas ciążowego?

Ortopedyczne pasy ciążowe mają za zadanie korekcję postawy ciała kobiety w ciąży – tak, aby jego ciężar rozkładał się równomiernie. Najczęściej potrzebne jest delikatne podtrzymanie brzucha oraz stabilizacja.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór takich pasów, które różnią się między sobą konstrukcją. I tak:

  • pas krzyżowo-biodrowy sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy doskwierają Ci problemy z bólem w krzyżu,

  • pas lędźwiowy dla kobiet w ciąży podtrzyma Twój brzuch i zredukuje dolegliwości bólowe w obszarze lędźwiowym,

  • pas miednicowy mocno opasa stawy biodrowe. Taki pas miednicowy sprawdzi się również po porodzie – np. przy rozejściu spojenia łonowego.

Pamiętaj, że odpowiednio dobrany pas jest elastyczny i nie uwiera w żaden sposób, a jednocześnie pomaga Ci zachować prawidłową postawę. W efekcie mięśnie brzucha nie naciągają się nadmiernie, a co za tym idzie – zmniejsza się ryzyko powstania nieestetycznych rozstępów.

Poza pasami ciążowymi sprawdź też specjalne majtki dla ciężarnych oraz przeznaczone dla młodych mam biustonosze.

 

 

pixel