Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kołnierz półsztywny

( ilość produktów: 4 )

Kołnierz ortopedyczny – kiedy jest konieczny?

W wielu przypadkach urazów odcinka szyjnego kręgosłupa niezbędne jest jego unieruchomienie. Kołnierz półsztywny typu Florida to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań, które gwarantuje odpowiednią ochronę objętych kontuzją miejsc. Kołnierze ortopedyczne są więc często wykorzystywane przy urazach mechanicznych kręgosłupa szyjnego, na przykład po wypadkach.

To jednak nie jedyne ich zastosowanie. Półsztywny kołnierz ortopedyczny typu Florida sprawdza się również u osób, które niedawno przeszły zabiegi w obrębie kręgosłupa szyjnego i wskazana jest w ich przypadku jego stabilizacja. Kołnierz typu Florida to również dobre rozwiązanie u tych pacjentów, u których stwierdzono obecność przepukliny odcinka szyjnego, czyli inaczej dyskopatii szyjnej, kręgosłupa albo zdiagnozowano kręcz szyi.

Co daje kołnierz półsztywny?

Przede wszystkim jest to sprzęt stosowany zarówno jako profilaktyka, jak i element leczenia. Jego zadaniem jest usztywnienie kręgosłupa na wysokości odcinka szyjnego. Gwarantuje sztywność, jeśli chodzi o poruszanie do góry i do dołu, co wynika z oparcia o mostek oraz żuchwę.


Dodatkowo kołnierz półsztywny typu Florida zapobiega przesuwaniu głowy na boki i jej opadaniu, co mogłoby zniweczyć efekty zabiegu operacyjnego. Dzięki regulacji obwodu kołnierz jest zawsze komfortowy w noszeniu i nie wywiera niepotrzebnego nacisku. W ten sposób nie powoduje obrzęków.

Jak wybierać kołnierze ortopedyczne?

Półsztywny kołnierz ortopedyczny typu Florida przede wszystkim powinieneś wybrać zwracając uwagę na jego rozmiar oraz odpowiednią wysokość kołnierza ortopedycznego. Większość modeli jest zapinana na rzep, przez co regulacja obwodu pozwoli go dopasować do Twojej szyi. Warto jednak zaznaczyć, że inne modele przeznaczone są dla dzieci – mają one zazwyczaj mniejszy obwód.


Dzięki opcji regulacji obwodu możesz sprawić, że kołnierz będzie idealnie przylegał do szyi. Nie powinien również uciskać na krtań – ma specjalne, wyścielone miejsce, które umożliwia swobodne przełykanie. Pomimo ścisłego kontaktu ze skórą, kołnierze ortopedyczne są wykonane z wysokiej jakości materiałów, specjalnie certyfikowanych. Przez to pozostają bezpieczne w stosowaniu i komfortowe dla skóry, której suchość zachowują w każdej sytuacji.


Jeśli zależy Ci na tym, aby półsztywny kołnierz ortopedyczny typu Florida służył Ci przez cały okres rehabilitacji, wybierz model z wyjmowaną wkładką usztywniającą. Po jej założeniu uzyskasz znaczne usztywnienie, idealne na pierwsze etapy powrotu do zdrowia. Z czasem wkładkę możesz wyjąć, gwarantując sobie większy komfort podczas snu lub dostosowując usztywnienie do postępów w rehabilitacji.

pixel