Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Gorset szyjny

( ilość produktów: 12 )

Gorset ortopedyczny na szyję – wskazania do stosowania

Istnieją konkretne sytuacje, w których gorset na szyje ortopedyczny jest niezbędny. Mowa przede wszystkim o różnych urazach i podejrzeniach urazów kręgosłupa szyjnego, w tym również zwichnięciach, skręceniach i złamaniach.

Gorsety zalecane są jako unieruchomienie po zabiegach. Stosuje się je również u osób, u których stwierdzona została przepuklina kręgosłupa szyjnego inaczej nazywana dyskopatią.

Co daje gorset szyjny?

Dobrze dopasowany gorset chroni odcinek szyjny kręgosłupa przed urazami i uszkodzeniami. Przy odpowiednim rozmiarze wysokość kołnierza gwarantuje stabilizację dla kręgosłupa szyjnego, co jest wskazane przy poważnych urazach oraz przepuklinie odcinka szyjnego. Zmniejsza się również nacisk wywierany na charakterystyczne punkty, co redukuje ból związany zarówno z przyczyną noszenia gorsetu, jak i też samym faktem jego założenia.

Gorset ortopedyczny na szyję ułatwia unieruchomienie pacjenta po zabiegu i chroni jednocześnie obszar rany pooperacyjnej. W przypadku osób, u których jego noszenie jest konieczne w długim okresie, obecność kołnierza może ułatwiać przełykanie albo chronić przed urazami w okresach nieświadomości – na przykład podczas snu. Co więcej, profesjonalne kołnierze medyczne są przenikalne dla promieni RTG, MRI i CT, co ułatwia diagnostykę i kontrolowanie stanu pacjenta.

Jaki gorset ortopedyczny szyjny wybrać?

Wszystkie dostępne gorsety zostały wykonane z trwałych materiałów, z zastosowaniem budowy odpowiedniej dla fizjologii ciała człowieka. Jako sprzęt medyczny gorset ortopedyczny szyjny jest urządzeniem bezpiecznym w stosowaniu przy zaleceniu lekarskim. Dostępne w asortymencie produkty mają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich jakość. Pamiętaj, aby wybrać gorset szyjny we właściwym rozmiarze.

W niektórych przypadkach gorset szyjny jest zalecany również dla najmłodszych. Warto w takiej sytuacji wybrać dopasowany model, na przykład taki jak kołnierz ortopedyczny dla dzieci Thuasne Ortel C1 Junior. Jest on półsztywny i łatwy do założenia. Z kolei dla dorosłych po urazach, zabiegach czy przy skręceniach i zwichnięciach zalecany jest bardziej zaawansowany kołnierz Ossur Miami J® Cervical Collar.

pixel