Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy na dysplazję bioder

( ilość produktów: 9 )

W jakich przypadkach stosowana jest orteza Tubingera?

Orteza odwodząca biodra stosowana jest przede wszystkim u niemowląt, u których stwierdzono podczas badania przesiewowego dużą dysplazję stawów biodrowych, a także stawy podwichnięte czy niestabilne. U dzieci starszych, już chodzących, stosuje się rozmaite ortezy w przypadku rozszczepu kręgosłupa, wystąpienia wad rozwojowych jeszcze w życiu płodowym czy w stanach neurologicznych.

Co daje orteza odwodząca biodra?

Przede wszystkim orteza Tubinger, jak też inne modele podobnych stabilizatorów, zapewnia najlepsze możliwe warunki rozwoju stawów biodrowych w tym okresie rozwoju dziecka. Działanie takich sprzętów medycznych opiera się na osiągnięciu odpowiedniej pozycji dla bioder – tak zwana pozycja siedząco-kuczna, co pozwala stawom wrócić na właściwe miejsce, a potem działać prawidłowo, nie powodując opóźnień czy patologii w nauce chodu.

Zarówno orteza Tubingera, jak i poduszka Frejki, umożliwiają optymalny rozwój bioder bez bólu, w okresie, kiedy stawy są jeszcze luźne, a poprawienie ich pozycji najprostsze bez konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów. W niektórych przypadkach orteza odwodząca biodra Tübinger jest również stosowana jako wsparcie po operacji lub dodatek do rehabilitacji.

Orteza odwodząca biodra u dzieci – jak wybrać?

Z uwagi na fakt, że orteza odwodząca biodra zazwyczaj stosowana jest u dzieci, wszystkie oferowane w sklepie produkty zostały przygotowane z bezpiecznych dla nich materiałów. Ostre czy potencjalnie niebezpieczne krawędzie są zabezpieczone przed kontaktem ze skórą.

Miejsca, w których orteza odwodząca biodra tübinger ma kontakt z naskórkiem, zostały przygotowane z certyfikowanych, przyjemnych w dotyku materiałów, które redukują do minimum ryzyko powstawania podrażnień i otarć na delikatnej skórze dziecka. Każda orteza odwodząca biodra powinna być dopasowana do wieku dziecka. Niektóre modele wymagają zakupu sprzętu w odpowiednim rozmiarze, podczas gdy inne mają specjalne pasy i taśmy dociągowe, dzięki którym ułożenie stawów biodrowych można dopasować do potrzeb terapeutycznych.

Orteza stawów biodrowych dla najmłodszych powinna być dobrana i założona pierwszy raz przez specjalistę. W przypadku niemowląt czy dzieci do drugiego roku życia, u których doszło między innymi do podwichnięcia bioder, często stosowane są szelki Pavlika – orteza na dysplazję stawów biodrowych Orliman. Z kolei u dzieci z wadami rozwojowymi czy rozszczepem kręgosłupa, zwłaszcza chodzących, lepszym rozwiązaniem może być Orliman dynamiczna orteza derotacyjna kończyn dolnych, która poprawia biomechanikę poruszania się i zapewnia większą funkcjonalność chodu.

pixel