Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy typu Dessault

( ilość produktów: 9 )

Kiedy sprawdza się orteza Dessault?

Orteza Dessault jest profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym, który stosuje się przede wszystkim jako kontynuację terapii po zdjęciu opatrunku gipsowego albo po operacjach kończyny górnej. Jest ona dopasowana do ciała pacjenta, przez co o wiele wygodniejsza niż standardowy gips lub inny, sztywny opatrunek. Orteza stawu barkowego gwarantuje też większą ruchomość i higienę, dlatego jest zalecana w dalszych etapach rehabilitacji po zabiegach i urazach kończyny górnej.

Jako element terapii orteza obręczy barkowej zalecana jest przy urazach ciała pacjenta. Jej stosowanie sprawdza się między innymi przy skręceniach i zwichnięciach stawu barkowego, stawu ramiennego. Może być stosowana jako unieruchomienie przy złamaniach w obrębie kości ramiennej, a nawet łopatki i obojczyka.

W końcu stabilizator stawu barkowego stosowany jest w stanach zwyrodnieniowych tego odcinka, jak też w przypadku nawracającego, ostrego lub przewlekłego bólu. Gwarantuje odciążenie kończyny górnej, w tym stawu barkowego, przez co zmniejsza dolegliwości w ich obrębie. Pomaga przywrócić naturalną, anatomiczną pozycję ręki.

Orteza na bark typu Dessault – działanie

Orteza na ramię przebiega dookoła klatki piersiowej, wspierając okolice stawu barkowo-obojczykowego i utrzymując prawe lub lewe ramię w fizjologicznej, anatomicznie poprawnej pozycji. W ten sposób zachowane jest odciążenie stawu barkowego i stawu ramiennego wraz z przedłużeniem kości ramiennej aż do stawu łokciowego. Jednocześnie, co ważne, jeśli chodzi o Twój komfort użytkowania produktu, orteza na ramię i bark typu Dessault nie usztywnia zupełnie oraz gwarantuje ruchomość dłoni.

Z uwagi na swoją budowę oraz materiał, z którego została wykonana, orteza stawu barkowego ma za zadanie nie tylko unieruchamiać, ale również stanowić stabilizację dla stawu ramiennego oraz łokciowego. Anatomiczna budowa sprawia, że orteza na ramię gwarantuje utrzymanie zdrowej postawy i pozycji całej ręki. To z kolei przekłada się na znacznie krótszy okres rekonwalescencji.

Orteza na ramię i bark typu Dessault to produkt, który zapewnia utrzymanie ręki w pozycji odciążeniowej. W ten sposób zmniejsza nacisk na okolice kości ramiennej i obręczy barkowej, co może przekładać się na Twój komfort użytkowania produktu, ale również zmniejszenie dolegliwości bólowych. Brak nacisku na newralgiczne miejsca sprawia, że ból nie jest odczuwalny, co znacznie poprawia Twoje samopoczucie i sprzyja skróceniu okresu rekonwalescencji.

Orteza stawu barkowego – jak ją wybrać?

Z uwagi na zastosowanie, wszystkie ortezy na bark typu Dessault wykonane zostały z nierozciągliwego materiału, który gwarantuje dobrą, trwałą stabilizację nawet w ekstremalnych sytuacjach codziennych. Co więcej, tego rodzaju orteza obręczy barkowej jest równocześnie przewiewna, przez co zagwarantuje Ci komfort użytkowania również w te dni, kiedy temperatura powietrza jest dość wysoka. Warto dodać, że każda orteza została wykonana z materiału certyfikowanego, co ma zapewnić bezpieczeństwo jej stosowania.

Z uwagi na sposób, w jaki została wykonana orteza na bark typu Dessault, produkt ten można dopasować do ciała pacjenta. Pomimo tego ważne jest, aby orteza na ramię była wybrana w odpowiednim rozmiarze. Ważne jest tutaj przede wszystkim dopasowanie obwodu do klatki piersiowej i rozmiaru w pasie. W ten sposób orteza stawu ramiennego będzie wygodna.

Orteza stawu barkowego jest prosta w założeniu. Możesz dokonać tego samodzielnie, przy zachowaniu środków ostrożności. Wygodna regulacja na rzep sprawia, że pozycja kończyny górnej zawsze będzie odpowiednia do Twojej budowy i potrzeb. Co ważne, orteza na ramię i bark typu Dessault dopasowana jest zarówno na prawe, jak i lewe ramię, dlatego nie musisz dobierać produktu pod tym kątem.

pixel