Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opaski na ścięgno Achillesa

( ilość produktów: 14 )

Jakie są wskazania do noszenia ortezy ścięgna Achillesa?

Stabilizator ścięgna Achillesa to sprzęt medyczny, który zalecany jest przede wszystkim w urazach jako sposób na odciążenie ścięgna. Z tego powodu jego użycie polecane jest w momencie, gdy stwierdzi się zapalenie ścięgna Achillesa, podrażnienia oraz objawy bólowe pięty, a także w przypadkach zerwania ścięgna.

Dodatkowo orteza na Achillesa jest sprzętem wykorzystywanym jako element rehabilitacji i zabezpieczenia po zabiegach rekonstrukcji ścięgna.

Orteza na ścięgno Achillesa – jak działa?

Przede wszystkim stabilizator sprawia, że stopa ułożona jest we właściwej pozycji, co wpływa na odciążenie ścięgna. W ten sposób możliwa jest jego regeneracja. Specjalne wypustki i poduszki pobudzają jednocześnie mięśnie wokół ścięgna Achillesa, gwarantując jego poprawne działanie i wzmacniając je w okresie rekonwalescencji. Po tym okresie ortezy sportowe gwarantują zapobieganie kolejnym urazom.

Stabilizator stosowany po zabiegach ma jeszcze jedną istotną funkcję – zabezpiecza operowane miejsce. W ten sposób redukuje się ryzyko, że wystąpi zapalenie ścięgna Achillesa w okresie pooperacyjnym, co jest jednym z popularnych powikłań.

Jeśli elementem terapii jest dobrze dopasowana orteza, Achilles jest odciążony, a to sprawia, że zmniejszają się znacznie dolegliwości bólowe. W ten sposób tkanki mają szansę na regenerację również podczas ruchu oraz w nocy, kiedy poruszanie się jest mimowolne. Zmniejszenie bólu często wiąże się ze zmniejszeniem obrzęku, który dotyka staw skokowy, co przyspiesza regenerację tkanek.

Orteza na Achillesa – jak dokonać wyboru?

Każda dostępna w ofercie orteza na ścięgno Achillesa została zaprojektowana w taki sposób, aby odciążyć ten fragment kończyny dolnej w możliwie najbardziej fizjologiczny sposób. Z tego powodu orteza ścięgna Achillesa powinna być dobrana tak, aby była zgodna z rozmiarem stopy, zależnie od oferowanego modelu. Rozmaite systemy dopasowania, na przykład taśmy dociągowe, są pomocą w idealnym założeniu ortezy na stopę.

Wszystkie dostępne w ofercie ortezy stawu skokowego stosowane w przypadku stanów zapalnych albo urazów ścięgna Achillesa zostały przygotowane z certyfikowanych materiałów. To gwarantuje dobry efekt terapeutyczny, ale również idealne dopasowanie do kończyny dolnej. Przyjemny w kontakcie ze skórą materiał nie powoduje dodatkowych podrażnień, dzięki czemu chroni skórę przed ryzykiem powstania ran trudnych do zagojenia. W przypadku ortez noszonych w obuwiu materiał dodatkowo gwarantuje skórze możliwość oddychania i zwalcza bakterie odpowiedzialne za rozwój chorób skóry.

Orteza na Achillesa powinna być dobrana adekwatnie do przyczyny, dla której musi być noszona. Z tego powodu bezpośrednio po zabiegach, jak i również w przypadku schorzeń wywołanych uszkodzeniami neurologicznymi, polecana jest szyna nocna na stopę i staw skokowy – orteza Aircast, która zapobiega nieskoordynowanym ruchom i utrzymuje stopę w fizjologicznej pozycji. Wiele kontuzji ścięgna Achillesa jest wynikiem urazów u sportowców, którzy chcą się przed nimi dodatkowo zabezpieczyć. Wtedy sprawdzi się sportowa orteza na ścięgno Achillesa Achillo-Hit Sporlastic.

pixel