Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pończochy przeciwżylakowe 3 stopnia kompresji

( ilość produktów: 4 )

Kto powinien nosić pończochy uciskowe 3 stopnia?

Na początku warto zaznaczyć, że pończochy uciskowe 3 stopnia są wyrobem medycznym, który powinien być noszony w wyniku zaleceń lekarskich. Zapewniają one silną kompresję na kończyny dolne. Można nosić je na specjalne okazje albo na co dzień, jeśli takie są zalecenia. Przede wszystkim pończochy o tej sile kompresji polecane są w przypadku stanów zapalnych żył powierzchniowych oraz niewydolności żylnej na każdym etapie. Pomagają w razie niewielkich owrzodzeń oraz nawet bardzo dużych obrzęków. Mogą być stosowane w ciąży, zwłaszcza w przypadku żylaków nawracających i powodujących dużą opuchliznę.

Pończochy uciskowe 3 stopnia – jak działają?

Przede wszystkim pończochy uciskowe wywierają silny ucisk z zewnątrz na kończyny dolne. Kompresja ta skierowana jest ku górze, gdzie przy kostce jest najsilniejsza. To sprawia, że średnica tętnic zmniejsza się i wspierany jest ruch krwi w górę. To zapobiega z kolei tworzeniu się zatorów i złogów w naczyniach krwionośnych kończyn dolnych. Produkt dodatkowo gwarantuje poprawę Twojego komfortu poprzez odpowiedniej siły nacisk, który redukuje ewentualne obrzęki. Za pomocą pończoch uciskowych możesz zwalczać zapalenie żył, a także ograniczać puchnięcie nóg i uczucie ciężkości. Wynika to z faktu, że noszenie tego rodzaju wyrobów gwarantuje poprawę metabolizmu, a co za tym idzie – lepsze odprowadzanie limfy z tkanek.

Co więcej, pończochy tego rodzaju mają właściwości kryjące. Maskują niedoskonałości i wyrównują kształt nóg. Są higieniczne i przeciwbakteryjne, co jest istotne przy skłonnościach do owrzodzeń. Pomagają też w regulacji temperatury.

Wybór wyrobów uciskowych

Wszystkie oferowane pończochy uciskowe 3 stopień kompresji są produktami medycznymi, które możesz nosić jedynie po konsultacji z lekarzem. Wynika to z faktu, że mają one również przeciwwskazania do noszenia, a co więcej – ważne jest, aby wybrać odpowiednie klasy kompresji w stosunku do powagi problemów, z którymi się borykasz. Produkty wykonane są z przyjemnych w dotyku materiałów, które dobrze odprowadzają pot i gwarantują uczucie ulgi i poprawę stanu nóg. Jeśli szukasz atrakcyjnego rozwiązania na letnie wyjście do butów z okrytym czubkiem, wybierz pończochy przeciwżylakowe 3 stopnia medieven forte. Będą one dobrze kryły niedoskonałości i zmiany na nogach, a przy tym dadzą komfort w trakcie ich noszenia, jak i też później. Dla osób, u których potrzeba noszenia wyrobów uciskowych ogranicza się do jednej strony, polecane są takie modele jak pończocha uciskowa 3 stopnia z pasem wokół brzucha medieven plus. Dodatkowo zagwarantuje ona lepsze układanie się na ciele nawet przy dużej aktywności.

pixel