Rajstopy uciskowe - przeciwżylakowe
( ilość produktów: 20 )Dla kogo przeznaczone są rajstopy uciskowe?
Dzięki swojej specjalistycznej konstrukcji rajstopy uciskające są przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, którym zależy na redukcji objawów związanych z pojawianiem się pajączków i żylaków. Z tego powodu rajstopy medyczne, po uzyskaniu zgody od lekarza prowadzącego, stosowane są u kobiet cierpiących na obrzęki kończyn dolnych, żylaki, pajączki na nogach, a także stan niewydolności żylnej w przypadku żył głębokich. Należy nosić je również przy zapaleniu żył.
Prócz tego rajstopy uciskowe są wskazane w przypadku żylaków oraz obrzęków w okresie ciąży, zarówno pierwszej, jak i kolejnej, gdy problem nawraca. Stosuje się je także profilaktycznie, w celu zapobiegania nawrotom schorzenia. Mogą być noszone po zabiegach dla utrzymania ich pozytywnych efektów.
Dodatkowo rajstopy uciskające są wskazane przy różnych typach obrzęków. Chodzi tutaj zarówno o obrzęki spowodowane niewydolnością żylną, jak i również limfatyczne oraz lipemiczne. Produkt może być noszony przy obrzękach po urazach, operacjach oraz tym samym objawie występującym samoistnie i powtarzającym się cyklicznie.
Co dają rajstopy przeciwżylakowe?
Strategia działania rajstop tego rodzaju polega na stopniowanym nacisku na tkanki. Nacisk ten jest największy przy kostkach, a stopniowa zmniejsza się wraz z malejącą odległością od ud. W ten sposób rajstopy uciskowe na żylaki wspierają prawidłowe krążenie żylne w kończynach dolnych, zapobiegając zastojom krwi w przypadku niewydolnych zastawek.
Rajstopy antyżylakowe są dodatkowo uszyte z tkaniny, która odprowadza pot i minimalizuje ryzyko namnażania bakterii na skórze. Dzięki temu osoby z owrzodzeniami w historii medycznej są przed nimi chronione, a ryzyko stanów zapalnych zmniejsza się znacznie w porównaniu do osób, które nie noszą rajstop tego rodzaju.
Co więcej, rajstopy przeciwżylakowe wpływają również na komfort osoby je noszącej. Znacznie redukują ryzyko powstania obrzęków z uwagi na specjalny splot i stopniowany nacisk. Dzięki temu usuwają też uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Dobrze kryjący materiał sprawia, że rajstopy przeciw żylakom czynią niewidocznymi drobne pajączki albo inne zmiany skórne.
Jakie rajstopy antyżylakowe wybrać?
Rajstopy przeciwżylakowe są wyrobem medycznym, dlatego tak istotne jest, aby nosić je dopiero po konsultacji lekarskiej. To specjalista, po przeprowadzeniu niezbędnych badań oraz wywiadu, określa odpowiednią klasę kompresji, co pozwala na dopasowanie rajstop do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Następnie należy przeanalizować, który rozmiar będzie odpowiedni, również poprzez pomiary obwodu łydek czy ud.
Rajstopy są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych i mogą mieć różną grubość. Bogaty asortyment gwarantuje dopasowanie produktu do potrzeb każdej kobiety. Wszystkie produkty zostały wykonane z certyfikowanych materiałów. Dzięki temu klasa i sposób ucisku są zgodne z działaniem terapeutycznym, zaś rajstopy gwarantują skórze komfort bez względu na pogodę.
Na co dzień dobrym wyborem mogą być rajstopy przeciwżylakowe 1 stopnia Mediven Elegance, które doskonale prezentują się również w zestawieniu ze spódnicami albo sukienkami podczas spotkań biznesowych. Dla utrzymania większego komfortu w ciepłe dni warto wybrać rajstopy przeciwżylakowe 1 stopnia Mediven Plus, dostępne również w innych klasach, charakteryzujące się odsłoniętymi palcami.